Ještě jednou telefon

Od: Datum: 29.03.14 21:50 odpovědí: 10 změna: 30.03.14 12:07

Dobrý večer, včera se mi stala zajímavá věc. Na mobilu mi vyskočilo, že mám nepřijatý hovor. V tom případě hned volám zpátky, abych zjistila, o co šlo.

Vytočila jsem tedy číslo, bylo to normální číslo na mobil se začátečním trojčíslím 271. Zahrála hudba a bylo mi oznámeno: VOLANÉ ČÍSLO NEEXISTUJE. Zkoušela jsem to asi 3 x a výsledek byl pořád tentýž.

Zajímalo by mě, co je to vlastně za číslo. Volající mi z něho volá, přitom ale číslo neexistuje. Jak mi tedy mohl volat? A jak se s ním spojit, abych zjistila důvod volání?

/nejedná se o skryté číslo, jako to mívá třeba policie, ale o běžné 9 místné číslo, které však neexistuje. Přitom z něj někdo volal/

Setkali jste se s tím? Co to znamená? Napadlo mě ještě, že by se mohlo jednat o hovor z nějakého centra, kde shánějí různé odpovědi, dělají ankety a nabízejí kde co. Oni sami zavolalí, druhý účastník ale nemůže. Pokud by to skutečně takhle bylo, nelituji, že jsem se nespojila. Díky a dobrou noc. Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.14 21:56

Ano, už se mi to taky stalo. Neřeším to, většinou to jsou různí otravové z ,,kólcenter´´, kteří mají GSM bránu nastavenu tak, že oni mohou volat, ale jim se nedá dovolat. žádná škoda...

Ohodnoceno: 2x

Od: justanswer
Datum: 29.03.14 21:57

bylo by dobry podivat se na stav kreditu pripadne pozdejs na vypis za pausal.. kdo vi zdali to nebyl nejakej podfuk a Vy ted nemate o nejakou kacku min

Ohodnoceno: 0x

Od: flip
Datum: 29.03.14 21:57

Zkuste zadat to číslo do vyhledávače, resp. přímo na stránky www.kdovolal.cz například ;) Většina těchto čísel už tam je zveřejněna ;)

Datum: 29.03.14 21:59

tyto nektere call centra - reklamy , ci nabidky , maji cislo jen na volani ven a dovolat se jim nejde. Tez se mi to stalo a protojak vidim nektere divne cisla , tak vim o co vetsinou go.

Datum: 29.03.14 22:02

"...bylo to normální číslo na mobil se začátečním trojčíslím 271..."
Začáteční 271 určitě na mobil není, to je pevná linka. A možné to je, už jsem se s tím také setkal, zmeškaný hovor na mobilu, hned z displeje jsem dal vytočit a tádádá - volané číslo neexistuje.

Zadejte tel. číslo do googlu, je to zřejmě nějaké callcentrum a na internetu už bude to číslo "profláklé".

Od: hm®
Datum: 29.03.14 22:07

Vy, když najdete zmeškaný hovor od někoho neznámého, tak voláte zpět? To by mě teda ani nenapadlo. Jestli něco chce, ať zavolá znovu. A když bude mít štěstí, že na něj já budu mít náladu, tak mu to zvednu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.03.14 07:34

Myslela jsem si, že to zřejmě bude něco podobného. Když oni ven volat mohou, ale jim se nedá. Žádná škoda.

Jinak pro Hm: možná, že se chovám i trochu neopatrně, ale vede mě k tomu zřejmě taková ta slušnost, kterou má hodně lidí v sobě. Někdo ode mne něco potřeboval, nedovolal se, proto se snažím to usnadnit a zeptám se. Ještě se mi nestalo, že bych zažila něco špatného. Jen mě zubařka potřebovala přeobjednat, čalouník volal, že už máme opravené křeslo apod. A tak mě nenapadlo, že bych dělala něco špatného, když se chci dovolat zpět. Čistému vše čisté! *:)*

Ten Google zkusím, co z toho vypadne. Díky za rady. Jaga.

doplněno 30.03.14 07:53:

Tak jsem se na vaši radu podívala na google. /moc ho nepoužívám, nenapadlo by mě, že to dovede vygooglit i tel. číslo/. Je to pravda, zřejmě nějaká otravující a všenabízející společnost. V polovině dubna si musím zkontrolovat paušál. Ale když se nedovolali oni ani já, snad tam nic nenaskákalo.

A s tím voláním zpět máte kus pravdy. Cizím číslům už nebudu volat zpátky, když tak jen lidem, které mám zanešené v tel. seznamu a vím, kdo to je. Dík.

Datum: 30.03.14 07:47

Příliš si vážím svých volných minut a peněz za každou minutu mimo mého operátora na to, abych někumu volala zpět. Kdo o mě stojí, zavolá znovu. Kdo opravdu něco potřebuje, pošle ihned sms. Nevěřím tomu, že si zašlapu štěstí a bohatství jedním zmeškaným hovorem. Tyhle sny mě už přešly. Poučila jsem se. Došlo mi, že nic zadarmo od cizích nedostanu. Za všecičko zaplatím. *cert*

doplněno 30.03.14 10:50:

Marečku, to je bezva nápad! Také to tak udělám. I se všemi, kdo mi nabízejí "výhodně" své služby a zboží a modré z nebe. Děkuji *pusa*

Datum: 30.03.14 10:20

Dobrý den,

já už mám pár podobných čísel,cca dva roky,uložených v seznamu pod názvem NEBRAT !

A ještě teď se občas pokouší o kontakt.

Jinak stejná zkušenost,po volání zpět neexistují.

Datum: 30.03.14 12:07

Nevolám zpět na nepřijaté hovory, pokud to není manžel, dcera, maminka, sestry. Je to asi divné ale ani tchýni zpět nezavolám, ona je vyčůraná, nechá to cinknout a zavěsí. Na neznámá čísla nikdy.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.