Koupě věci zatížené úvěrem

Od: Datum: 29.03.14 15:32 odpovědí: 5 změna: 29.03.14 21:23

Dobrý den, koupil jsem přes bazos.cz notebook a až poté jsem si všiml, že na paragonu je psáno, že byl koupen na úvěr Homecredit. Je zánovní, záruka má být ještě 3 roky. Co mi hrozí, když dotyčný nebude splácet? Ten, kdo mi ho prodal, nezná mé jméno ani adresu. A myslíte, že by byl problém s případnout reklamací?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 29.03.14 15:47
avatar

Dobrý den, myslím, že když jste si ten úvěr nevzal Vy, tak Vám nic nehrozí. Je to záležitost úvěrové společnosti a jejího klienta. U té záruky nevím. Máte Vy záruční list? Pokud ano, tak by asi mělo být jedno, kdo byl původní kupující. Zdravím!

doplněno 29.03.14 16:24:

No, případné potíže bude mít ten klient, který si vzal úvěr, ale Vy ne. Ani není žádné spojení na Vás, tak buďte v klidu. Pokud nebude ten prodávající splácet úvěr, tak to bude ta společnost řešit s ním - a třeba až exekucí. Váš úvěr to není.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: turtle
Datum: 29.03.14 16:10

Děkuji za bleskurychlou odpověď. Moje obavy byly, zda-li náhodou ve smlouvě o úvěru není, že v případě nesplácení připadne věc Homecreditu. Záruční list jako takový a potvrzený v balení není, jsou tu záruční podmínky. Myslím si, že záruka se uplatňuje na základě toho daňového dokladu, na kterém je uveden ten úvěr.

Datum: 29.03.14 16:48
avatar

Nemusíte se bát, notebook je váš, v případě, že dotyčný přestane platit úvěr od homecreditu, bude mít problém on, to celé jde mimo vás. Při spotřebitelských úvěrech se danou kupujicí věcí neručí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.03.14 21:23

gismo. Vaše odpověď je velice špatná. Jestliže si půjčujete peníze od HC na konkrétní výrobek, tak ve smlouvě o půjče je tento předmět označen jako ZAJIŠTĚNÝ. To znamená, že jestliže nebudete splácet úvěr, tak HC má právo po Vás tento předmět vyžadovat zpět. Většinou na tom nemá zájem, protože to je již použité zboží a co by s ním dělali, že? Raději budou vymáhat doplacení úvěru. Ale právo na vrácení předmětu mají.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 29.03.14 21:01

Asi tak, chtělo by si to načíst podmíny HC, protože tam může být a bývá výhrada vlastnictví věci až do splacení, vč. toho, když přestane splácet. Bazar vám prodal použité zboží. Nejste ve vztahu k HC.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.