Výživový poradce

Od: Datum: 29.03.14 13:48 odpovědí: 14 změna: 28.11.16 21:59

Zdravím a potřebuji poradit. Je mi 35.let a mám nadváhu při výšce 180 cm vážím v současné době (po zimě) 89 kg. Takže potřebuji zhubnout. Na druhou stranu mám bohužel dlouhodobě zvýšené jaterní testy (GGT 8,00, ALT atd). Připomínám, že v žádném případě alkohol nepiju! Vznikla mi steatóza jater, možná steatofibróza jater.

Navštívil jsem náhodně Svět zdraví, kde mě byla provedena vstupní konzultace. Na úvod jsem zaplatil 400 Kč a byl mě změřen tuk, váha a udělán vstupní test. Na základě vstupního testu mě bylo navrhnuto buď:

a) příprava speciálního jídelníčku na míru za cenu min. 3 300 Kč

b) komplexní program, včetně pravidelného sledování atd. za 3 měsíce cca. min. 4900 Kč

Chci poradit, zda v mém případě má cenu do toho investovat? Existují i nějaké levnější poradny či třeba něco na zdravotní pojišťovnu? Nemám peněz úplně nazbyt.

Díky moc za odpověďi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.14 13:56

Svět zdraví není úplně špatný, to ne, ale budou Vám cpát nějaké super úžasné výrobky (např. tam nabízí kafe na hubnutí a podobné hovadiny...). Samozřejmě to záleží na jednotlivých poradcích, ale s Vaší diagnózou bych se raději svěřila lékařům. Takže zajděte za svým obvoďákem a nechte si napsat doporučení nebo alespoň kontakty na nutriční terapeuty a lékaře na klinické dietologii.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.03.14 14:03

Dobrý den, máte začátek víkendu, sedněte si k počítači a hledejte na různých serverech informace o hubnutí. Ale ne na těch, kde píšou amatéři, ale tam, kde píšou profíci. Jsou to různé servery o kulturistice, tam se toho také píše poměrně dost. Důležité je správně se stravovat a správně cvičit, mít pohyb. Je to jednoduché a vůbec k tomu nepotřebujete žádné trenéry a platit tisíce za to, aby Vám sestrojil tréninkový plán natož jídelníček. Kdyžtak mi napište do interní pošty, zkusím Vám pomoct.

Zdravím. Cobrák

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.03.14 16:20

"v dnešní době jsou všechny dostupné informace na internetu a zdarma." Pozor, tady je třeba velké opatrnosti. Internet je plný dobrých zdrojů informací, stejně tak ale můžete narazit na spousty chyb a zkreslených (či dokonce záměrně lživých) faktů. Je těžké se orientovat v množství informací, které díky internetu máme. V tomto konkrétním případě by tazatel opravdu neměl spoléhat na internet, ale zajít k lékaři, protože má nemocná játra a jen lékař (ani nutriční terapeut, ani výživový poradce, jen lékař) může posoudit, jak se pacientova nemoc vyvíjí a jak je k ní třeba přistupovat a jak pokračovat v léčbě a ve výživě. Dietu pak řeší ve spolupráci s nutričními terapeuty, samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.03.14 13:01

Hlavně si dej do pořádku játra. Pokud je nebudeš mít v pořádku, nemá cenu dělat žádné hubnoucí experimenty. Tihle "výživoví poradci" jsou vesměs amatéři znající akorát pár pouček a obecných pravidel tahající z lidí velké peníze doslova za nic.

Problémy s játry nemusí vzniknout vždy jako důsledek pití alkoholu - alkohol je jen jedním z jedů, které játra přetěžují a při dlouhodobé konzumaci ničí. Játra jsou především zásobárnou krve a jako taková potřebují pro svoji práci hlavně dostatek železa. Zkus se zaměřit ne přímo na hubnutí, ale na dodání železa do těla. Mělo by to pomoct - jakmile se zlepší fungování jater, zlepší se i krevní oběh a tloušťky se půjde zbavit i bez nesmyslných diet.

Chtělo by to vědět, čím se pravidelně živíš abych mohl označit největší chyby a navrhnout změny v jídelníčku. Takto obecně doporučím vyhledat na internetu potraviny s obsahem železa (ne prášky se železem, ty jsou nanic a spíš uškodí). Třeba ideální jsou jáhly - kaše z nich. Jednoduché a rychlé na přípravu. K tomu dodat i vitamín C - třeba česnekem, pokud ho sneseš, pomůže to vstřebání. Omezit mléko a mléčné výrobky (ničí železo) a celkově potraviny obsahující vápník nekombinovat s potravinami obsahujícími železo. Samozřejmě vše řešit a měnit s rozmyslem a hned to nepřehnat, sledovat změny. Na posílení jater, nebo když je třeba člověku špatně, může pomoct i čaj zeměžluč - nepřehánět, nepoužívat pravidelně.

Od: sylva
Datum: 20.11.16 15:14

Dobrý den. Ráda bych se jedním dotazem vložila do diskuse. Pravidelně běhám a chodím na aerobik, nejím smažená, mastná jídla, nejím ve večerních hodinách. Spalovače mi moc nesedí, respektive mému žaludku a srdci. A teď dotaz. V tomto případě, kdy bych potřebovala pomoci na odborné úrovni bez zbytečného vyhazování peněz, myslíte, že v nějaké takové redukční poradně pomohou jednorázově se změřením tepové frekvence? Stačila by mi práávě jen ta vstupní konzultace kvůli tepu. Myslím , že mám problém v tepové frekvenci, čili že se pohybuji v příliš vysoké TF, a tak nespaluji tuky, ale cukry.

Datum: 20.11.16 16:46

určitě. Udělají Vám vstupní prohlídku. Cena je různá od 250 Kč výš.

Od: stir
Datum: 22.11.16 21:40

proc si neporidite na mereni tepu hodinly s hrudnim pasem? Pak hned uvidite, jestli ubrat nebo pridat. Na hubnuti je ale treba zmenit jidelnicek, na to vam mereni tepovky tolik nepomuze.

Datum: 23.11.16 19:38

Děkuji za reakce, pás koupím, ten má smysl. Jídelníček se snažím držet na zelenině, ovoci, ořeších, mléčných bílkovinách, teď hodně tvaroh. Někde budou rezervy. Každopádně díky za rady. S poradnou se ještě rozmyslím, musela by to být nějaká v Brně.

Od: balzerka
Datum: 20.11.16 17:51

Centrum řízené regenerace , Praha, Novodvorská.

Datum: 20.11.16 20:12

Každé poradně jde především o prachy, opravdu vám budou cpát růhzné výrobky,dokonce pak zjistíte, že podobný koupíte v lékarně za polovinu. Navíc, to je můj osobní názor, navržený jídelníček mnohdy nejde dodržet, něco mi nechutná, něco je drahé. Zhubnout člověk může zhubnout sám, jen chtít, mě se podřilo 5 kg a teď se držím, když jeden den zhřeším, druhý den se snažím sníst méně, na váhu lezu téměř denně. Základní rada , co nejmíň sladit, solit, omezit uzeniny, já osobně jím jen šunku, omezit pečivo, málo přílo, o to vícezeleniny, dám si i pivo a opravdu se držím.

Od: janm
Datum: 20.11.16 20:25

Zdravím

Také jsem kdysi zhubl můj návod z toho plynoucí je jednoduchý = jez co chceš a jaké množství chceš ALE intenzivní pohyb, protože je-li pohyb velmi intenzivní tělo si samo svou spotřebu jídla "zreguluje" stačí ho jen poslouchat, nejvíce se mi osvědčilo běhání na dlouhé tratě cena receptu činí 0 Kč

Datum: 23.11.16 12:51

aja, nemáte až tak pravdu. Jsou poradny, kde Vám necpou žádné doplňky. Změří Vás, vyhotoví vhodný jídelníček (žádné drahé potraviny), doporučí sport atd. Moje sestra (60 let) už takto hubne 1 rok. Zatím má dole 15 kg. Bez pocitu hladu atd. A cenově vychází ty jejich pokyny asi na 200 Kč měsíčně.

Datum: 21.11.16 02:15

Mám za sebou program Zhubni chytře v ceně cca 800 Kč za dva měsíce. Jídla je dost, hubne se a je to všechno opravdu zdravé. Dobré, z běžných surovin. Zhubla jsem 6 kg.

Datum: 28.11.16 21:59

Jednalo se mi spíše o přeměření, pro nějaký vnitřní klid a abych věděla, kde mám třeba rezervy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.