Výživový poradce

Od: Datum: 29.03.14 13:48 odpovědí: 4 změna: 30.03.14 13:01

Zdravím a potřebuji poradit. Je mi 35.let a mám nadváhu při výšce 180 cm vážím v současné době (po zimě) 89 kg. Takže potřebuji zhubnout. Na druhou stranu mám bohužel dlouhodobě zvýšené jaterní testy (GGT 8,00, ALT atd). Připomínám, že v žádném případě alkohol nepiju! Vznikla mi steatóza jater, možná steatofibróza jater.

Navštívil jsem náhodně Svět zdraví, kde mě byla provedena vstupní konzultace. Na úvod jsem zaplatil 400 Kč a byl mě změřen tuk, váha a udělán vstupní test. Na základě vstupního testu mě bylo navrhnuto buď:

a) příprava speciálního jídelníčku na míru za cenu min. 3 300 Kč

b) komplexní program, včetně pravidelného sledování atd. za 3 měsíce cca. min. 4900 Kč

Chci poradit, zda v mém případě má cenu do toho investovat? Existují i nějaké levnější poradny či třeba něco na zdravotní pojišťovnu? Nemám peněz úplně nazbyt.

Díky moc za odpověďi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.03.14 13:56
avatar

Svět zdraví není úplně špatný, to ne, ale budou Vám cpát nějaké super úžasné výrobky (např. tam nabízí kafe na hubnutí a podobné hovadiny...). Samozřejmě to záleží na jednotlivých poradcích, ale s Vaší diagnózou bych se raději svěřila lékařům. Takže zajděte za svým obvoďákem a nechte si napsat doporučení nebo alespoň kontakty na nutriční terapeuty a lékaře na klinické dietologii.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.03.14 14:03
avatar

Dobrý den, máte začátek víkendu, sedněte si k počítači a hledejte na různých serverech informace o hubnutí. Ale ne na těch, kde píšou amatéři, ale tam, kde píšou profíci. Jsou to různé servery o kulturistice, tam se toho také píše poměrně dost. Důležité je správně se stravovat a správně cvičit, mít pohyb. Je to jednoduché a vůbec k tomu nepotřebujete žádné trenéry a platit tisíce za to, aby Vám sestrojil tréninkový plán natož jídelníček. Kdyžtak mi napište do interní pošty, zkusím Vám pomoct.

Zdravím. Cobrák

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.03.14 16:20
avatar

"v dnešní době jsou všechny dostupné informace na internetu a zdarma." Pozor, tady je třeba velké opatrnosti. Internet je plný dobrých zdrojů informací, stejně tak ale můžete narazit na spousty chyb a zkreslených (či dokonce záměrně lživých) faktů. Je těžké se orientovat v množství informací, které díky internetu máme. V tomto konkrétním případě by tazatel opravdu neměl spoléhat na internet, ale zajít k lékaři, protože má nemocná játra a jen lékař (ani nutriční terapeut, ani výživový poradce, jen lékař) může posoudit, jak se pacientova nemoc vyvíjí a jak je k ní třeba přistupovat a jak pokračovat v léčbě a ve výživě. Dietu pak řeší ve spolupráci s nutričními terapeuty, samozřejmě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.14 13:01
avatar

Hlavně si dej do pořádku játra. Pokud je nebudeš mít v pořádku, nemá cenu dělat žádné hubnoucí experimenty. Tihle "výživoví poradci" jsou vesměs amatéři znající akorát pár pouček a obecných pravidel tahající z lidí velké peníze doslova za nic.

Problémy s játry nemusí vzniknout vždy jako důsledek pití alkoholu - alkohol je jen jedním z jedů, které játra přetěžují a při dlouhodobé konzumaci ničí. Játra jsou především zásobárnou krve a jako taková potřebují pro svoji práci hlavně dostatek železa. Zkus se zaměřit ne přímo na hubnutí, ale na dodání železa do těla. Mělo by to pomoct - jakmile se zlepší fungování jater, zlepší se i krevní oběh a tloušťky se půjde zbavit i bez nesmyslných diet.

Chtělo by to vědět, čím se pravidelně živíš abych mohl označit největší chyby a navrhnout změny v jídelníčku. Takto obecně doporučím vyhledat na internetu potraviny s obsahem železa (ne prášky se železem, ty jsou nanic a spíš uškodí). Třeba ideální jsou jáhly - kaše z nich. Jednoduché a rychlé na přípravu. K tomu dodat i vitamín C - třeba česnekem, pokud ho sneseš, pomůže to vstřebání. Omezit mléko a mléčné výrobky (ničí železo) a celkově potraviny obsahující vápník nekombinovat s potravinami obsahujícími železo. Samozřejmě vše řešit a měnit s rozmyslem a hned to nepřehnat, sledovat změny. Na posílení jater, nebo když je třeba člověku špatně, může pomoct i čaj zeměžluč - nepřehánět, nepoužívat pravidelně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.