1x



Zdravotní pojištění

Od: Datum: 28.03.14 11:42 odpovědí: 3 změna: 28.03.14 21:02

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli když jsem dálkový student ( pojištění platí stát ) . Kolik si mohu vydělat brigádou aby to tak zustalo je to myslím dohoda o provedení práce. Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.14 11:57

dálkový student na sš nebo vš? Na vš máte při kombinovaném studiu status studenta do 26 let, zdrav. pojištění platí stát. Na dálkovém studiu sš nemáte status studenta, takže musíte mít ZP hrazeno jiným způsobem.

U vš nemusíte nic řešit

Jako dálkař SŠ máte placené zdravko z odměny u DPP od 10 001kč/měsíc. Při DPP do 10 000kč je třeba hradit si sám jako OBZP (osoba bez zdanitelných příjmů) 1148kč/měsíc

doplněno 28.03.14 12:34:

ze stránek VZP - "U dálkového, distančního, večerního nebo kombinovaného studia na SŠ a VOŠ, pokud je student výdělečně činný nebo má nárok na podporu v nezaměstnanosti/při rekvalifikaci, nemá status studenta"

doplněno 28.03.14 13:23:

Pokud zdrav. pojišťovna vychází ze zákona o státní sociální podpoře § 10, platí že si můžete vydělat u DPP do 10 000kč a status studenta máte zachován i při dálkovém studiu sš (odměna u DPP do 10 000kč včetně se nepovažuje za výdělečnou činnost dle zákona o státní sociální podpoře, neboť z něho neplyne účast na nemocenském pojištění. U DPČ do 2499kč/měsíc)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jakel
Datum: 28.03.14 12:09

Jsem studentem na sš je to nástavba . Když jsem se ptal na pojištovně paní mi říkala že mi to pojištění budou platit když nebudu přihlašený na úřadě práce a když nebudu pracovat. Brigádu říkala že mužu mít myslim do 8000 kč . už je to dva roky zpátky tak jestli se to nezměnilo. Dík za odpovědi když tak se radši ještě poptám na pojištovně.

Datum: 28.03.14 21:02
avatar

Zákoník práce nezná pojem "brigáda". Vždy půjde o pracovní smlouvu, DPČ nebo DPP. U pracovní smlouvy a DPČ byste zdravotní pojištění nehradil při výdělku do 2.499 Kč měsíčně, v případě DPP až do částky 10.000 Kč měsíčně (při DPP se pojištění hradí až od 10.001 Kč).

Tzn. že záleží na tom, na základě čeho pracujete.

Pro úplnost připomínám, že na základě DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin v kalendářním roce. Můžete si ale sjednat souběžně nebo postupně další DPP s dalšími zaměstnavateli.

Upřesníte-li, na základě čeho nyní pracujete, můžeme Vám odpovědět přesně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.