Moje rodinné vztahy

Od: Datum: 27.03.14 22:21 odpovědí: 4 změna: 28.03.14 12:41

Dobrý den, omlouvám se že zde píši již podruhé, ale napsala jsem to velice stručně, aniž by z toho vyšli ty správné dojmy. Chtěla bych vás chytré a moudré požádat o radu týkající se mé tety a jejího čtrnáctiletého syna se kterým se pravidelně večer co večer kouká na filmy pro dospělé (lépe řečeno porno). Její syn nepatří do skupiny normálních puberťáku, ale do skupiny trochu mentálně odlišných a to mi na tom vadí. Požádala mne, abych jí změnila heslo na sociální síti a nedalo mi to a musela jsem nahlédnout do osobní konverzace. Jsem si vědoma toho, že jsem udělala špatnou věc, ale dozvěděla jsem se tam hodně né přiliš pozitivních věcí. Příkladem je její konverzace s náhodnými muži, kterým zasílá své intimní fotky a píše si o styku s nimi. Ovšem za jiných okolností bych to pochopila, kdyby "nešla" s každým ženatým mužem. Ve svém bydlišti je známa jako "šlapka". Nejhorší je, že bydlí i se synem u mé milé babičky, jejíž dobrou vůli zneužívá tím, že si bere půjčky a hypotéky a nestíhá je splácet. Bezohledné je že ani babička neví, že na její byt je díky ní uvalena exekuce a jistě nebude jedinou. Již delší dobu nesplatila ani jeden dluh a tak se počítá s tím, že se budou zvětšovat. Prosím vás ještě jednou... Poraďte co mám udělat abych zachránila svou babičku před tou mrchou. Předem vám děkuji za odpovědi a děkuji že jste věnovali čas pro tento dlouhý text


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 27.03.14 22:25
Vemte si babičku k sobě a tetu tam nechce svobodně žít ve své špíně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 28.03.14 08:52
avatar

Mám dojem ,že existuje nějaká telefonická právní poradna pro seniory.Nebo vyhledejte v místě nejbližším vašemu bydlišti Občanskou poradnu,tam by vám mohli poradit,co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 10:45
avatar

Když je to babička, tak buď tvůj táta, nebo máma jsou jejím dítětem. Přece jim není jedno osud babičky, tedy zapoj i je, pokud je to možné.

Babičku si vezměte k sobě a soudně požádejte o vystěhování tety s důvody, které jsi uvedla výše. Protože dokud tam bude bydlet, exekuce a dlihy se budou jen stupňovat. Pokud je možno prokázat, že dluhy nadělala teta - výpisy z účtů, složenky, její podpisy, udělejte to, aspoň částečně tak babičku ochráníte.

A osobně, být tedy sestrou nebo bratrem takové tety, tak za ní zajdu a dostane pár facek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.14 12:41
avatar

Dobrý den,napadla mne ještě možnost o které jsem zrovna náhodou včera slyšel. Bohužel ale nemůžu s jistotou tvrdit,že to tak skutečně jde. Prý teď může majitel bytu nebo domu,pokud má v bytě takového "dobrého" spolubydlícího,zajít na obecní úřad a přehlásit jeho trvalé bydliště na úřad,a tím se vyhnout případné nezaviněné exekuci. Sice by to neřešilo jejich soužití,ale problém s exekucí ano. Ale opravdu nevím jestli je to teď možné,prý ano. Pokud ne tak se omlouvám za chybné informace,ale určitě se to dá zjistit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.