Kdo smí převzít Balík na poštu

Od: Datum: 27.03.14 21:39 odpovědí: 6 změna: 14.05.14 17:33

Dobrý den, prosím, pokud mi něco přijde na poštu formou Balík na poštu, ne do ruky, může to za mne někdo vybrat z rodiny? Stačí když mu půjčím občanku nebo když se sám prokáže občankou?

Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.03.14 21:45

Pokud vám balík doručí domů, převezme ho ten co je doma, pokud vám balík zůstane na poště a rodinný příslušník nemá vystavený průkaz na přebírání vaší pošty, nepřevezme ho nikdo mimo vás. OP se nepůjčuje!

doplněno 28.03.14 09:57:

Honzo na poště není žádná olná moc, existuje průkaz zmocněnce na přebírání pošty, uvedete jména těch co toto právo mají, zaplatíte asi 70Kč, platnost jsem neměla nikdy déle než 3 roky ale při prodloužení se už nic neplatí. Tento průkaz neplatí pro zásilky označené do vlastních rukou. Vyřízení průkazu je otázka 5 minut.

Cit. Česká pošta však striktně hájí své předpisy, které přesně stanovují postup v takovýchto případech. "Plnou moc neuznáváme. Pro tento účel je třeba si na kterékoliv poště vyřídit průkaz zmocněnce, který je takovou poštovní plnou mocí. Pokud však jde o zásilku určenou do vlastních rukou, jedná se o placenou službu a v takovém případě ji nemůžeme vydat nikomu jinému, než komu je určená," obhajuje postupy mluvčí České pošty Dita Václavíková.

doplněno 28.03.14 10:29:

Martino to ale pošťačka poruší interní předpisy.

Plná moc platí pouze jde-li o zásilku "do vlasních rukou", nebo označenou nálepkou "do rukou zmocněnce", pak zmocněnec potřebuje k převzetí OP a plnou moc s ověřovací doložkou (notáře, obecního úřadu).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.14 06:58

Já bych chtěl jen poupravit, "balík na poštu" je příjmo služba kdy je balík umístěn na poštu a nepokouší se o dodání domů! Ani nepřijde infomrace o uložení do schránky, ale pouze SMS a uložení balíku na poště. K vyzvednutí potřebujete OP a kód z SMS, který musíte předložit u přepážky. Vyzvednutí jinou osobou je podle mne možné pouze při vyplění plné moci, k tomuto je určený formulář přijmo na poště, nelze použít samostatně sepsanou plnou moc.

Od: paw®
Datum: 28.03.14 08:27

vyzvednuti maliku jinou osobou je mozne i bez plne moci. Ale jenom tehdy, kdyz mate napr. s maminkou stejne krestni jmeno a bydlite na stejne adrese. Ale takovych pripadu je minimum.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.03.14 10:03

U nás se žádný kód ze sms nepředkládá, stačí OP.

Jinému člověku balík nedají, leda by měl již zmíněnou plnou moc - nedávno jsem na poště potkala pána, manželka v nemocici a on nemohl převzít její balík. Pošťačka mu říkala, že musí donést úředně notářsky potvrzenou plnou moc, o žádné kartičce se nezmiňovala.

doplněno 28.03.14 10:41:

Lidus, tak to možná porušuje, i když čert ví, co to měl pán převzít, to si přesně nepamatuju... a taky to možná pánovi nechtěla komplikovat.*nevi*

Od: cuca®
Datum: 27.03.14 21:48

Pokud je balik na vase jmeno, urednice na poste ho nikomu jinemu nedá. Teda neměla by.

Od: net
Datum: 14.05.14 17:33

Poštovní zásilku Česká pošta vydá:

fyzické osobě, která předloží Výzvu, nebo

adresátovi, který nepředloží Výzvu, ale prokáže se osobním dokladem, ve kterém je adresa shodná s adresou na zásilce, nebo

adresátovi, který nepředloží Výzvu, ale předloží společně s osobním dokladem, ve kterém není adresa shodná s adresou na zásilce, též jiný doklad, kterým shodu adresy místa pobytu s adresou uvedenou na zásilce doloží, nebo má k dispozici takové údaje o poštovní zásilce nebo poštovní poukázce, které mohl získat jen od odesílatele (např. jméno / název odesílatele, podací číslo zásilky, informace o zásilce získané z webových stránek České pošty,* nebo

fyzické osobě, která nepředloží Výzvu, ale prokáže, že je zmocněnec adresáta (držitel průkazu příjemce nebo ověřené plné moci), zákonný zástupce adresáta (mladšího 15 let, příp. zbaveného způsobilosti k právním úkonům) nebo zmocněnec zákonného zástupce adresáta a prokáže se osobním dokladem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.