Příspěvek na bydlení v pronájmu

Od: Datum: 27.03.14 17:47 odpovědí: 8 změna: 27.03.14 19:25

Dobrý den,

kdo prosím poradí. Potřebuji si podat příspěvek na bydlení a doplatek na bydl. Jsme v pronájmu. Stačí přiložit smlouvu nebo musí pronajímatel vyplnit kolonky.. Děkuji za brzkou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 27.03.14 17:56

V první řadě ta musíte mít trvalé bydliště.Pak stačí přiložit pronajemní smlouva

Ohodnoceno: 0x

Od: luluu
Datum: 27.03.14 18:00

Tak trvalé bydliště samozřejmě mám. Ale nebylo mi jasné, jestli opravdu stačí smlouva nebo musím pronajímatele obtěžovat s vyplňováním žádosti..

Od: wamp®
Datum: 27.03.14 18:08

Žádost si vyplňte sama;)Ale,musíte k ní doložit všechny příjmové doklady od majitele o vašich platbách za každý měsíc zvlášť.Tzn.,že žádáte o příspěvek za celé čtvrtletí,tudíž musíte doložit př.-leden,únor,březen.Nájem/holý/,elektřina,plyn,voda,atd.Rozumíme si?

doplněno 27.03.14 18:29:

Ano,musí to být rozepsané.V jednom formuláři to také musíte přesně vyplnit;)

doplněno 27.03.14 19:39:

Příště už na tyto dotazy odpovídat nebudu,škoda mého času *zed*

Datum: 27.03.14 18:13

Aha, takže stejně musím obtěžovat pronajímatele. Já mám ve smlouvě uvedeno pouze nájem činí 6tis., to jim stačit tedy nebude, předpokládám. Potřebují to mít rozepsané, ano?

Od: lujs®
Datum: 27.03.14 18:35

Jestli z peněz co od vás má majitel bytu odvádí daně tak vám to rozepíše, jestli ale ne tak vám nebude určitě chtít nic napsat a vy žádnej příspěvek nedoatanete.

Když tam ale máte trvalý bydliště tak by to podle mně neměl bejt problém.

Datum: 27.03.14 18:53

Tak majitelka se mě ptala už při uzavírání smlouvy, jestli si budu chtít žádat o příspěvek, takže s tím počítá.. Jinak mám smlouvu o pronájmu bytu, v níž jsme uvedeni jako nájemci, takže by to mělo být bez problémů, ne?

Datum: 27.03.14 18:33

to je nesmysl, příspěvek na bydlení lze pobírat pouze v připadě nájmu, nikoliv podnájmu!

doplněno 27.03.14 18:36:

Nárok na příspěvek na bydlení má vlastník nebo nájemce bytu, který je v bytě hlášen k trvalému pobytu.
Podnájemce nemá nárok na příspěvek na bydlení

doplněno 27.03.14 18:56:

kapkanaděje--------děkuji moc za podporu, jsem ráda, že je můj příspěvek občas užitečný

doplněno 27.03.14 19:01:

luluu ---- pokud máte nájemní smlouvu je vše v pořádku (smlouvu uzavíráte s majitelem domu/bytu), můžete žádat o přísp. na bydlení. Pokud máte podnájemní smlouvu, nemůžete žádat o příspěvek na bydlení

Datum: 27.03.14 19:25
Moc děkuji za radu, to jste mě uklidnili :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.