OSVČ + zaměstnanec

Od: Datum: 26.03.14 19:26 odpovědí: 4 změna: 09.04.14 18:18
avatar

Dobrý den,

mám dotaz, jsem současně OSVČ a zaměstnanec, daňové přiznání jsem odevzdala, jen mě zajímá, ještě by se měli odevzdat nějaké dokumenty na sociálku a na zdravotní pojištovnu, jestli se nepletu... a teď k otázce: " Víte někdo jaké papíry a do jakého data?" Děkuji za rady a tipy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host
Datum: 26.03.14 20:03

Jako OSVČ podáváte přiznání k dani z příjmů, včetně příjmu z živnosti (§7 a případně i další, například z pronájmu apod.) a také přehled o příjmech pro OSSZ (sociální zabezpečení) a pro zdravotní pojišťovnu a zároveň zaplatíte i zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 26.03.14 21:28

Ještě doplním. Přehled o příjmech a výdajích nutno podat do do 1. měsíce od podání danového přiznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 23:26
avatar

Povinné přehledy musí OSVČ podat nejpozději do jednoho měsíce od data, kdy byla povinna podat daňové přiznání (letos nejpozději 2. května). Pokud Vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce, musíte to ČSSZ (pravděpodobně i zdravotní pojišťovně) doložit do 30. dubna.

Termín pro podání přehledů se pak posune na 1. srpen (nejzazší datum doručení).

Pokud byste nebyla povinna podávat daňové přiznání, musela byste přehledy doručit do 31. července.

------- Odkazy:

Přehled o příjmech a výdajích (web ČSSZ)

Kalendář daní a pojištění pro OSVČ (portál Podnikatel.cz)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymni
Datum: 09.04.14 18:18

http://www.cssz.cz/NR/rdonlyr…04B182215/0/8932312_12014.pdf
Může mi prosím někdo říct, když jsem byla stejně také jako v dorazu zaměstnancem, živ. oprávnění jsem měla listopad prosinec, ale neplatila jsem žádné zálohy na soc. poj. - platil pouze zaměstnavatel ( samozřejmě i mě strhával z výplaty) - mám vyplňovat nějakou částku do políčka č. 41?

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.