Příjmení po svatbě

Od: Datum: 26.03.14 19:21 odpovědí: 4 změna: 26.03.14 19:51

Chtěla bych mít jméno po manželovi v mužské podobě - bez toho "ová". Je to možné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.14 19:25
avatar

Samozřejmě:) Nesledujete Novu a jejich úžasné reportérky Petru Svoboda a Emu Smetana? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 19:27
avatar

Jde to

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 26.03.14 19:37
avatar

Dobrý den, je to možné, je to módní a je to hrozné (to je jen můj názor). Nemám vůbec nic proti emancipaci žen, ale toto nějak neberu. Může to přinášet problémy a výhoda je asi pouze při cestách do zahraničí, kdy i tam konečně pochopí, že jste manželé. Jinak je to Vaše věc - možná nám napište důvod. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.03.14 19:51
avatar

Samozřejmě, že to jde. Ovšem pouze tehdy, když splňujete některou z podmínek uvedených v § 69 zákona o matrikách, jménu a příjmení:

Při zápisu uzavření manželství nebo vzniku partnerství lze na základě žádosti ženy, jíž se uzavření manželství nebo vznik partnerství týká, uvést v matriční knize příjmení, které bude po uzavření manželství nebo vstupu do partnerství užívat, v mužském tvaru, jde-li o

a) cizinku,

b) občanku, která má nebo bude mít trvalý pobyt v cizině,

c) občanku, jejíž manžel je cizinec nebo jejíž partnerka je cizinka, nebo

d) občanku, která je jiné než české národnosti.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.