Přiznat krádež nebo se vymluvit?

Od: Datum: 26.03.14 09:58 odpovědí: 25 změna: 26.03.14 23:09

Ahoj,

několik měsíců jsem ve finanční krizi, a tak jsem občas svým kamarádkám z peněženky vytáhla stovku dvě,jedna na to přišla,ale neviděla mě,jak to beru. Teď chce abych to buď přiznala, nebo to bude řešit přes policii. Šlo by ale pouze o přestupek,není to ani 5000. Mám to přiznat,nebo se mám vymluvit na náměsíčnost.Poraďte nějaký přběh,který by mi uvěřili a pro mě by nebyl potupný,díky. To že jsem svině vím,ale snažím se změnit,ale nechci aby se na mě dívali skrz prsty. Díky.Anonym


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 26.03.14 10:02
avatar

Dobrý den, přiznejte se, omluvte se, peníze hned vraťte a už to nedělejte. Zdravím!

doplněno 26.03.14 10:03:

Příběh Vám neporadím - to je hloupost. Je to kamarádka, tak ji vysvětlete, proč jste to udělala a snad to s tou omluvou přijme a pochopí.

doplněno 26.03.14 10:13:

axus - tak, to je příběh vcelku uvěřitelný, neb toto se stává často a každému .

doplněno 26.03.14 12:03:

Myslím, že už nemá význam slečnu dál kárat. Udělala chybu, je si toho vědoma, poučí se z toho, přijala kritiku, kaje se, stydí se za svůj čin (zločin) a vše napraví. Je mladá a já bych ji dal ještě šanci a důvěru - jednou z ní vyroste opora naší socialistické společnosti.

Pardon, nějak jsem se asi zasnil a vkradla se vzpomínka na "krásné" schůze.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: axus®
Datum: 26.03.14 10:10
avatar

Rekni, ze si zakopla, spadla rukou do jeji penezenky a pac si mela ruku olepenou od lizatka, tak se ti tam ty bankovky prilepili, nesli odtrhnout, tak si je musela vzit s sebou domu, kde si musela dat ruku pod tekouci vodu, aby vubec povolili.

Tomu uveri kazdy.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 26.03.14 10:24
avatar

A to že okrádáš kamarády pro tebe potupné není? Zvláštní. Když máš žaludek na tohle,tak si vychutnej i následky. Nevím jak ostatní, ale kdyby mi můj kamarád čistil peněženku,tak na něj budu koukat skrz prsty i kdyby si vymyslel sebelepší blábol. A jestli se opravdu chceš změnit,tak začínat vymýšlením příběhu,tedy lží a neupřímností,opravdu není dobrá cesta. Ale přeji ti hodně štestí, nejsi v dobré situaci.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: anonymous
Datum: 26.03.14 10:27

Vím že jsem debil,potupné to pro mě bylo ale peníze jsem potřebovala, chci se přiznat,jen mě trápí, že jsem si vždycky zakládala na pravdomluvnosti a kvůli financím jsem se musela změnit :(

Datum: 26.03.14 10:43
avatar

No jo, taky potřebuju peníze. Aspoň půl milionu. To se budu muset rozhlídnout po peněženkách svých známých. Nebo jim radši vybílím konta. Pak si něco vymyslím, oni to určitě pochopí společně se tomu zasmějeme *haha*

Buď trpíte kleptománií, což by se dalo při dobré vůli pochopit, nebo jste prostě obyčejná zlodějka, což se omluvit nedá. A je jedno o jakou částku jde. Vás očividně nemrzí, že jste kradla, Vás mrzí, že na to kamarádka přišla. Že se cítíte trapně je sice polehčující okolnost, ale zasloužila byste trest značně tvrdší.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.03.14 17:37
avatar

Magdone *palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 10:47
avatar

Tak se ke své pravdomluvnosti vraťte a nevymýšlejte si pohádky...Přiznejte se, omluvte se, proberte s okradenými možnost, jak peníze vrátíte. A povyprávějte jim o sobě pravdu _ proč jste to udělala, co Vás k tomu vedlo...Hlavně nelžete, to fakt nemá smysl. Že jste udělala špatnou věc, dobře víte, ale už se stalo...Hlavně toto už nikdy neopakujte a poučte se z toho...Když jste měla odvahu sáhnout druhým do peněženky, najděte ji i k tomu, abyste se přiznala.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.03.14 11:15
avatar

Říkat někomu kamarádka a zároveň mu krást peníze - neskutečné. Když nemám, tak nemám. Když zoufale potřebuji, tak si půjčím. Když kradu, tak si důsledky "vyžeru" se vším všudy. S přiznámím, omluvou, splácením a téměř jistě i se ztrátou kamarádek.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.03.14 11:32
Zdravím. Takže vaše kamarádka přišla na to, že jste ji okradla, dává Vám šanci se přiznat a protože ji to spíš bolí než aby byla naštvaná, chce Vás pochopit (to asi neví, že to nebylo jen jednou) a vy vymýšlíte lež abyste se necítila tak mizerně? Chápu to dobře?
Dejte do obálky peníze, které jste ukradla, napište omluvný dopis, hoďte to kamarádce do schránky a už se jí neukazujte na očích. Stejný postup zvolte i u ostatních kamarádek (pokud vám to není hloupé, když ony na to ještě nepřišly). Ale to vlastně nemůžete nikdy s jistotou vědět... M
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 11:34
avatar

Pokud vás nikdo neviděl, riskněte to. Stejně policie nic nevyřeší. Pak jim postupně ty peníze nějakou formou vracejte. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Hlavně jim je nevracejte do peněženky. Třeba při převlíkání řekněte, že jí vypadla stovka atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymous
Datum: 26.03.14 11:38

Už asi nechci lhát,jen nechci aby mě měli za úplného hajzla,mě to mrzí a chci to splatit. Jen to byl nějaký zkrat,který byl nějakou dobu "řešením"... Jsem blbá,pitomá a nikdy jsem to dělat neměla. Teď ale sama nevím,jak to udělat abych o kamarádky nepřišla :(

Datum: 26.03.14 11:48
avatar

Ale o to, jestli policie něco vyřeší, nebo nevyřeší přece vůbec nejde! Jde o princip. Někoho bezostyšně průběžně okrádat a stydět se teprve když na to dotyčný přijde a pak vymýšlet výmluvu proč jsem to musel dělat... Kdyby na to ona "kamarádka" náhodou nepřišla, tazatelka by v krádežích pravděpodobně pokračovala a svědomí by jí vůbec netrápilo. I teď jí jde jen o to, aby z toho ona neměla problémy! O její upřímné snaze se polepšit dost pochybuju.

doplněno 26.03.14 11:51:

"Už asi nechci lhát..."

Myslím, že tahle věta nepotřebuje komentář.

doplněno 26.03.14 12:04:

Není vyloučeno, že nad tím "kamarádky" mávnou rukou, když se přiznáte. Když se nepřiznáte, stejně se to od té jedné dozví. O ony "kamarádky" přijdete víc než pravděpodobně tak jako tak. Neumím si představit, že bych kamarádil s někým, koho musím neustále hlídat, jestli nemá ruku v mé kapse. A že už to příště neuděláte? No možná, ale ztracená důvěra se zatraceně těžko získává zpátky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonymous
Datum: 26.03.14 11:53

Pochybnosti jsou na místě a vím,že to co jsem dělala bylo velmi neohleduplné a hlavně morálně špatné.Vím to ale nestydím se až teď. To na mou obranu. A chci to řešit. Svědomí mě trápí delší dobu. Teď mi jde o to,abych neztratila "kamarádky".

Datum: 26.03.14 13:43
avatar

Řešíš to spíš proto, abys neztratila kamarádky, ne proto, že jsi provedla něco špatného. Jde Ti jen o to přátelství.

Věř mi ale, že o ně stejně přijdeš. Když uvidíš svou kamarádku, jak Ti luxuje peněženku, usměješ se na ni a pozveš ji do cukrárny? Asi těžko, že? Já bych s podobným člověkem už nechtěla mít nic společného. Ony s Tebou jistě taky ne. Zklamala jsi jednou, kde je záruka, že nezklameš podruhé? Asi se na Tě vykašlou a nemůžeš se tomu divit.

Peníze vrať, /všechny a všem/, omluv se a už to nikdy nedělej. Ačkoliv, když někdo začne, láká ho dál bezpracně získávat finance. V sousední vesnici byla zdravotní sestra. Dneska už je po smrti. Chodívala k nemocným lidem domů, převázat ránu, odebrat krev, dokonce i děti hlídala za peníze. A mimo to ve všech rodinách nestydatě kradla. Přišlo se na to, samozřejmě a do smrti měla z ostudy kabát. To víš, na vesnici. Říkalo se - To je ta povedená sestra, která kradla. A nikdy se toho už nezbavila.

Je klidně možné, že některá z postižených slečen to pustí dál mezi lidi. A každá senzace se rychle ujme. Tak musíš počítat i s tím, že Ti lidé budou říkat třeba "zlodějka". Ale o tom jsi měla uvažovat ještě, než jsi poprvé sáhla do cizí peněženky. Jaga.

doplněno 26.03.14 13:46:

Výmluva na náměsíčnost je blbost. Kradla jsi v noci, když svítil měsíc?

Navíc, jeden vroubek už máš. Chceš si lží přidělávat další nepříjemnosti? V tom případě budeš brzy profláknutá a kamarádky v nedohlednu.

doplněno 26.03.14 13:46:

Výmluva na náměsíčnost je blbost. Kradla jsi v noci, když svítil měsíc?

Navíc, jeden vroubek už máš. Chceš si lží přidělávat další nepříjemnosti? V tom případě budeš brzy profláknutá a kamarádky v nedohlednu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 17:54
avatar

"Svědomí mě trápí delší dobu. Teď mi jde o to,abych neztratila kamarádky..."

*sok* JežíšiKriste! To snad není pravda! *sok*

Sice kradu, ale svědomí mě neskutečně žere, takže je to vlastně v pořádku. Hlavně aby si to okradené kamarádky špatně nevyložily a abych o ně náhodou nepřišla! To by bylo strašné, komu bych pak lezla do peněženek?.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.03.14 13:19
avatar

Přiznej se. Stejně to kamarádka ví, a takhle máš šanci aspoň malinko to napravit. Ale zlodějka a ještě zbabělá lhářka - s tou už bych nechtěla nikdy mít nic společného. Samozřejmě se také předpokládá, že peníze vrátíš.

doplněno 26.03.14 13:20:

Nemůžu se ovšem zbavit dojmu, že když se přináš, tak to bude stejně jen ze sobeckého důvodu "abych je neztratila", ne proto, že se přiznat a napravit skutečně chceš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 14:40
avatar

Jednou mi velmi blízký člověk udělal něco podobného.. Nešlo o ty peníze, ale o tu nechutnou hnusnou velkou zradu.. a to fakt bolelo.. Důvěra je velmi křehká věc, která se buduje roky a přijít o ní lze během vteřiny. Napravit zdracenou důvěru se často ani nepovede.

Přiznat se, vysvětlit, omluvit se, sekat latinu a už to NIKDY neudělat! To, jestli Vám kamarádky odpustí, je jen na nich a pokud Vám odpustí, rozhodně to nebude ze dne na den.

doplněno 26.03.14 14:46:

Jo a vrácení peněz beru jako samozřejmost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 26.03.14 15:26

Mě taky spolubydlící na intru "čistila" peněženku a nejen to. Kradla mi pak i voňovku, časopisy a dokonce i starší učebnici. A já nemohla uvěřit tomu, že to dělá ona, protože jsme si dobře rozuměly a myslela jsem, že je skoro kamarádka. Samozřejmě mi nic nevrátila a nepřiznala se. Holky z jinýho pokoje mi to řekly, že krade i v obchodě oblečení atd. Je otázka, jestli to nebyla kleptomanka.

doplněno 26.03.14 15:34:

Ale dost mě to bolelo tehdy, ta zrada. A vůbec bych to do ní neřekla. Byla strašně milá, sympatická, inteligentní, hezky oblékaná. Dobře se učila. Dokonce jsem před ní i brečela kvůli tomu a ona se dokonale přetvařovala. Dělala chápavou. Nikdo jiný to dělat ani nemohl.

doplněno 26.03.14 17:34:

A náhoda tomu chtěla, aby jsme se potkaly a já si k ní po asi 13 letech přisedla v autobusu, aniž bych ji poznala. Pak jsem na ni koukla, poznala ji a odsedla si.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 15:47
avatar

Je celkem jedno jestli se přiznáte nebo ne, já už bych vám nikdy nevěřila. Jak jste se vyjádřila k nařčení z krádeže, když vás u ni nechytili? Jste snad ve větší finanční kryzy než tisíce jiných lidí? Okrádat rodinu a kamarády je to nejsprostější co můžete udělat.

doplněno 26.03.14 18:56:

Fuj, psala jsem rychle, omlouvám se za ta Y.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 16:54
avatar

Nejde až tak o ty peníze, ale o tu důvěru kterou jste kvůli pár sotvkám ztratila. A tu nazpátek NIKDY nezískáš, ikdyž by to na oko mohlo vypadat...Důvěra ma větší cenu, než to co jsi ukradla... zkrátka kralda jsi a prodělala jsi njednu z nejhodnotnějších věcí. Zkrátka okrádání je mi proti srsti. Jo něco jiného když by jste se zeptala, jestli by vám nemohla půjčit, a pak neměla jak to splatit... to je jiná věc...Hlavně nevymýšlet nějaký kecy, přiznat se, peníze vrátit, omluvit se... Ale z ostudy již máte kabát, po přiznání jej akorát oblečete... Kdybych byl na místě vašich kamarádek, zkončila by jsi...netrvdím že bych se stebou nebavil, a tak podobně, jen bych se na tebe díval přes prsty a věděl bych co jsi zač...

A příště někdo někomu něco ukradne, tak jsi první na ráně. Nikoho nebude zajímat že jsi to nebyla...

Toť můj názor to to nejsem žádná svině... Přeji hezký den.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.03.14 18:11

Nemusíš nic dělat , pokud za to nepřebereš odpovědnost. Jinak nejsi člověk , ale kus hadru a nemůžeš čekat , že se s tebou bude zacházet v rukavičkách. To co děláš je nejlepší cesta do pekel a pochybuji , že toho necháš. To že uvažuješ , že by to byl pouze přestupek , že to není ani 5000 je pro mne něco šíleného. I kdyby to byla byť jedna koruna , tak je to prachsprostá loupež. Mně jako řemeslníkovi dávají lidi klíče od baráku a jedou na dovolenou. Nedovolil bych si ani otevřít dveře od pokoje kde nemám co dělat. Taky jsem zažil finanční krizi . Musel jsem vše prodat. bydlel jsem v lese v autě , ale poctivou dřinou jsem se z toho dostal.

Na tvém místě bych se ke všemu přiznal , uhradil vzniklou škodu, omluvil se a se sklopenou hlavou odešel.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 26.03.14 21:33
avatar

no tak to sis to pekne potento, to neumis ukrast kilo rodicum z penezenky jako to delal zamlada kazdy? Sorry ale kdybych vedel, ze mi kamos krade z penezenky, tak by ani priznani ke spatne situaci nepomohlo a skoncil by. Muzes se vymluvit na co chces, nic nezafunguje... najdi si nove kamarady, kterym nebudes krast

doplněno 26.03.14 23:38:

Zalezi jake mate rodice, kasu v rodine drzela mamka a vzit si par kovovych drobnych bylo tolerovano (v odpovedi jsem uvedl 100kc protoze jsem zapocital inflaci za par desitek let, ted mate za stovku 1 krabicku cigaret, stejne jako tehda Clea za 7,50Kc), otec si bral 20 na pivo kdyz sel vencit psa a podobne, stejne tak zbytek ze sobotniho nakupu byl "od cesty" (nikdo by si v zivote nedovolil vzit nejakou podstatnou castku) stejne jako jsme mohli vratit flasky od piva a sodovek, prvni jsem s nema behal ja, a pak prevzala stafetu mnohem mladsi sestra, samozrejme, ze jinak o vetsi obnos si clovek uplne normalne rekl, a bud dostal nebo ne... rodina je rodina, ale nekoho takto sproste okrast o uplne cizi penize, jak uvadi tazatelka je propastny rozdil. Je to jako kdybych sousedce, ktera nas mela rada a ktere jsme rikali teto a mohli jsme k ni do bytu, ukradl penize z penezenky.
Ted jsou rodice v duchodu, a ted mam naopak penez dostatek ja a rodice to patricne pocituji, takze zastrcte kolty do kapsy moralisti, kdyz nic blizsiho nevite :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 22:58

joudic - nezlob se , ale mluv za sebe. Já šáhnout rodičům do peněženky , tak mně snad zabijou. Já jsem mohl klidně maminku požádat ve dvanácti letech aby mi dala na pivo a maminka by mi nějakou korunu dala , ale vzít ji něco z peněženky to nepřicházelo vůbec v úvahu pouze na to pomyslet.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.14 23:01
avatar

@joudic , to jako myslíte vážně? No fuj, to bych si nedovoli, již tím tuplem, ztrati důveru rodičů...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 26.03.14 23:09

Přiznat se, omluvit se za to a slíbit že se to už nestane. Na omluvu přijet na praseti a odrážet se kachnama.

Nejhorší je ztráta důvěry, tu zpátky těžko získáš. Tohle se časem dá odpustit, ale zapomenout ne. Pokud budeš sekat dobrotu, tak tě kamarádky možná vezmou zpátky, ale už to nikdy nebude jako dřív.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.