Zrušení pracovní pozice-pobočky

Od: Datum: 25.03.14 19:12 odpovědí: 5 změna: 27.03.14 12:02

Dobrý den,

naše firma má dvě pobočky, jednu v Praze, druhou v Brně. Pracuji jako fakturantka-účetní v Praze. Nyní se bude pobočka v Praze rušit, a to ne z důvodu ubytku práce, ale šetření (nájem nemovistosti,..). V případě zrušení pracovní pozice bych měla dostat výpověď z důvodu nadbytečnosti a dostat i odstupné. Jak je to v případě, že do pobočky v Brně přijmou na stejnou pozici za mě "náhradu"? To, že se tak stane, je jisté, práce neubyde a pobočka v Brně to při stávajícím stavu zaměstananců nezvládne, je tam ale levnější pracovní síla než v Praze. Neměli by mi nejprve navrhnout změnu místa práce a pokud bych odmítla, tak až poté hledat náhradu? Jsem v takové situaci, že bych se do Brna za touto prací odstěhovala.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 19:20
avatar

a proč si o to místo neřeknete? nezeptáte se? možná váš nadřízený bude překvapený a váš zájem uvítá. a možná bude mít o starost méně. a pokud ne, pak by vám odstupné mělo náležet...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 25.03.14 19:45

Říká se "Líná huba, holé neštěstí" :) Zajděte za šéfem a zeptejte se ho. Je možné, že bude rád, že nemusí hledat náhradu a tu pak zaučovat. Třeba nepočítá s tím, že byste takto radikálně změnila svůj život kvůli práci. Mě jako šéfa by to potěšilo, že zaměstnanec si práce u mě tak váží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikollam*
Datum: 26.03.14 21:57

Tak a mám to A navíc, než se mi podaří najít nějaký vhodný byt, je mi umožněno pracovat z domova. Jsem šťastná jak blecha.

Od: jancak
Datum: 26.03.14 22:23

*palec* Gratuluji! jste šikovná, vidím že na pořekadlo o líné hubě je dost pravdy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xixi*
Datum: 27.03.14 12:02

Gratuluju! Tak ať se daří nejen v práci, ale i v životě v novém místě *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.