Co to znamená pro nezletilého?

Od: Datum: 25.03.14 18:51 odpovědí: 8 změna: 25.03.14 21:44

Zdravím,

potřebovala bych objasnit, co znamená toto usnesení soudu pro nezletilého:

Soud podle paragrafu 469 ods. 1 z.ř.s. a parafrafu 892 odst. 3 o.z. jmenuje nezletilému jméno+datum narození, opatrovníka Městský úřad ---- k zastupování v řízení o úpravu poměrů, vedeném u Okresního soudu v -----.

Jenom dodám, že je to to přišlo druhému rodiči, který nepodával návrh o svěření dítěte do péče a návrh o výši alimentů. Došlu to dotyčnému spolu s tím návrhem druhého rodiče. Jenom mi není jasný ten opatrovník, co to znamená pro nezletilého? A znamená to tedy, že až u soudu se rozhodne, kdo ho bude mít v péči?

Díky, Anzionka.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.03.14 19:06

Přesně, jak píšeš. U soudu bude nezletilého zastupovat opatrovník zvolený soudem, a to do té doby, než soud rozhodne, kdo bude mít nezletilého v péči.

doplněno 25.03.14 19:11:

Doufám, že tě nepletu, ale logicky z toho vyplývá to, co si obě myslíme. Prostě je to jen člověk, který bude zástupcem u soudu, u nezletilých je to běžné, pokud se o něj rodiče soudí, nemohou být jeho zástupci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.03.14 19:10

OK, díky. Jen jsem se nejdřív trochu vyděsila, protože jsem si nejdříve představila něco jako pěstouna. Ale to byla blbost. Díky moc za potvrzení mé domněnky.

Od: ben®
Datum: 25.03.14 19:11

Dobrý den, nejsem si jistý, ale z textu se zdá, že tím opatrovníkem bude Městský úřad - patrně jeho pracovník. Ale, jak píši, tak si jistý nejsem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 25.03.14 19:26

Tak jak píšou .jmenuje nezletilému jméno+datum narození, opatrovníka Městský úřad ---- k zastupování v řízení o úpravu poměrů

Datum: 25.03.14 19:36
Zdravím. Nebojte se. Zájmy dítěte bude u soudu zastupovat někdo ze sociálního odboru péče o dítě, který přísluší Městskému úřadu Vašeho bydliště. Je to běžný postup. Tato pracovnice se s Vámi spojí ještě před soudem. Promluví i s Vašim manželem. M

Datum: 25.03.14 19:47

Zdraví Anzi. Opatrovníkem se rozumí v tomto případě pracovník OSPOD (oddělení sociálně _ právní ochrany dětí) tedy tzv sociální pracovník. Ten je účastníkem řízení stejně, jako oba rodiče. Při soudním řízení se vyjadřuje k tomu, komu má být dítě svěřeno do péče a hájí oprávněný zájem dítěte. Před soudním řízením vykonává návštěvu u obou rodičů, zjišťuje jejich poměry atd. a pak soudu předkládá zprávu o svém šetření...

Datum: 25.03.14 20:38

Díky všem.

Datum: 25.03.14 21:44

Ahoj. Potvrzuji, taky jsem to tak měl. Tím, že jsme se na všem dohodli, tak tam ani ta úřednice ani nebyla. Ale byli jsme u ní na pohovoru oba. Synek i já samostatně.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.