Vyplacení nemocenské

Od: Datum: 24.03.14 16:02 odpovědí: 6 změna: 25.03.14 19:59

Dobrý den ,potrebovala bych vedet co mam delat.Jsem na neschopence a penize mi za unor vubec neprisly.Volala jsem si na vyplaceni nemocenske a tam mi rekli ze jim vubec listek na penize nedorazil,ze ho zamestnavatel neposlal.Co mam tedy delat a na co mam narok?Dekuji mooc za Vasi radu H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 16:18

zavolejte zaměstnavateli a informujte se u mzdové účetní, za únor musíte dostat výplatní pásku kde by měla být uvedna tzv. náhrada mzdy

Nemocenská se vyplácí až od 15 dne pracovní neschopnosti. Za prvních 14 dní náleží zaměstnanci náhrada mzdy kterou vyplácí zaměstnavatel (1-3 den nic, od 4. dne 60% vyměřovacího základu). Následnou nemocenskou od 15. dne hradí OSSZ

doplněno 24.03.14 16:19:

jak dlouho jste nemocná? Těch prvních 14 dnů vám zaměstnavatel uhradil?

doplněno 24.03.14 19:15:

našla jsem příslušný paragraf --- "Podklady k výplatě nemocenského je zaměstnavatel povinen předávat příslušné OSSZ neprodleně (§ 97 zák. č. 187/2006 Sb.), tzn. že je zasílá OSSZ průběžně a nečeká s předáním dokladů až na konec kalendářního měsíce." chyba bude zřejmě na straně zaměstnavatele, že neposlal lístek na OSSZ (buď včas nebo vůbec? budete muset zjistit)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: h
Datum: 24.03.14 17:49

Jsem na nemocenske od listopadu,zamestnavateli jsem si volala ten mi rekl ze stim nema co spolecnyho s mym papirem na penize a dal mi cislo na ucetni ktera mi to nezveda.Tak ja nevim...

Od: cuca®
Datum: 24.03.14 20:15
avatar

Davate pravidelne do mzdove uctarny ke konci mesice ten formular, ze neschopenka trvá? U nas se jeden zamestnanec divil, ze nedostal taky ve výplatě penize a on vubec ani mzdove nedal vcas prave ten papir.

Pokud ano, ma v tom vase ucetni bordel.

Pokud mate urceny vycházky, navstivte j.i.

doplněno 25.03.14 14:56:

No, tak to je zajimave. Vas zamestnavatel si tedy účetnictví zadává "zvenku". No takze penez se bohuzel dockate pozdeji, protoze to jeden z nich "zkonil". Takze kdyz zamestnavatel poslal ucetni kopii, ma original? At to tedy ucetni zasle znovu. Pokud to tedy ztratil jeden z nich, poprosit nejspíš lékaře o duplikat, zda to jde. A ten opet nechat projít tim kolečkem.takze asi tak bych to zkusila ja.

doplněno 25.03.14 15:01:

PS: zamestnavatel to nemá čas resit? To by teda měl. Pokud to resit nechce, zkuste mu naznacit, ze pokud to nebude resit on, budete to muset resit vy ... jestli to ztratil at to řekne rovnou a dodejte mu potvrzení nove, nebo rovnou te ucetni. Lékař by měl vědět, co v pripade ztraty dělat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: h
Datum: 25.03.14 12:49

Ano to davam ,vzdy ke konci mesice to posilam zamestnavateli,pry se to ma odevzdavat jemu a ten to odesila sve ucetni.

Volala jsem dnes te ucetni a ta mi rekla ze si mam zavolat zamestnavateli,jelikoz on ji pry zadny podklady neposilal,takze se mam domluvit snim.

Volala jsem hned tedy zamestnavateli a ten se mi vysmal ze ucetni to poslal okopirovane a to ji pry staci a ze nemaj cas to resit.

Ucetni mi zase rekla ze nic neposlal.

Co mam tedy delat?Nevim na co mam narok,prece nebudu prosit sveho zamestnavatele aby odevzdal papir na vyplaceni nemocenske na tu zpravu to je snad jeho povinost ne?Nevim na koho se obratit.Na neschopence jsem od listopadu a zatim nebyl problem a penize vdy prisly...Prosim jeste o radu a dekuji za predchozí komentare =o)

Datum: 25.03.14 16:04
avatar

Zajděte k lékaři a nechte si vystavit další doklad o trvání prac.neschopnosti (tzv. lístek na peníze). Nezapomeňte ho na druhé straně podepsat a doručte ho rovnou na OSSZ místně příslušnou mzdové účtárně zaměstnavatele. Upozorněte referentku na nemocenském oddělení, že zaměstnavatel zřejmě ztratil poslední doklad a že jste nedostala nemocenské. Požádejte ji, aby doklad zpracovala co nejdřív. Rychlejší postup mě nenapadá.

doplněno 25.03.14 16:07:

Můžete na OSSZ taky "požalovat" na zaměstnavatele. Referentka na nemocenském mu může zavolat a upozornit ho na zákonnou povinnost předávat doklady k nem.dávkám neprodleně na OSSZ. Nebojte se, že by Vás "bonzla", může prostě říci, že jste se přišla zeptat na dávky a že jste uvedla, že doklad jste předala zaměstnavateli.

doplněno 25.03.14 16:09:

Na kopii dokladu nikdo státní peníze nevyplatí, podle mě účetní kopie stačí, jenom aby vedla v docházce a ve mzdovém listu nemoc, ale na správu musí jít originál - jen pro upřesnění.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: h
Datum: 25.03.14 19:59

Tak Vám děkuji Všem mooc za rady =)

Dnes jsem si zavolala na OSSZ a tam mi bylo řečeno že je to jeho povinost a pokud na to nema čas =) jak mi bylo řečeno ,tak si mám zajíd k lekaři,požadat ho o novy list a odnést si sama osobně na OSSZ =) tak se mi mooc ulevilo,protože člověk v téhle době neví na co vlasně má a nemá nárok.

Moc jste mi poradili děkuji =o))

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.