Nájemní smlouva

Od: Datum: 24.03.14 13:35 odpovědí: 8 změna: 25.03.14 10:38

Ahoj, potřeboval bych vědět názor někoho znalýho.

Máme uzavřenou nájemní smlouvu ve které se píše, že nájem činí celkem určitou částku a v této částce je zahrnuto voda, topení, plyn. Čili že ta částka je konečná a nemělo by tam být nic navíc. Všechny energie atd. jsou psány na majitele a my pouze posíláme peníze a on si platí zálohy, jenže podle mýho jsou ty zálohy strašně nízký a budou tam nakonec obrovský nedoplatky, protože jsme tu tři a ty zálohy jsou snad pro jednoho člověka.

Jak postupovat, až příjde nějaký vyučtování? Dle mýho bysme s tím neměli mít nic společnýho, je to na jeho jméno a ve smlouvě máme psaný, že vše platíme. Mám pravdu, nebo si mám začít hodně šetřit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.03.14 13:58

vy jste tu energii spotřebovali ,tak si ji musíte zaplatit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 14:10
avatar

ono záleží, jak je tato smlova a podmínky v ní koncipovány, takto se těžko radí;

z hlediska slušnosti bývá zvykem platit za spotřebovanou energii, ...osobně bych se dohodl na úpravě smlouvy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: repe
Datum: 24.03.14 14:35

Málo údajů. A kolik lidí může být dle té smlouvy v bytě? A na kolik lidí je napsána?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.14 18:35
avatar

Ačkoliv Vám to teď nijak nepomůže, myslím si, že jste na začátku udělali chybu. Stalo se mi to samé - nájem 5 500,- celkem, částka za energie nikde. Požádala jsem o dodatek ke smlouvě, kde bude napsáno, kolik přesně z nájmu jsou zálohy na energie. Paní majitelce se to moc nelíbilo, tak si tam dopsala nějaké pokuty za bůhvíco, ale to mi bylo jedno, já platila řádně a chovala se slušně. Bylo mi totiž jasné, že pak může majitelka přijít s tím, že zálohy na energie byly třeba 1000,-, což je pěkně málo (stará dřevěná okna + neumím šetřit s vodou), a já budu platit jako mourovatá. Takže - já bych ve vaší situaci požádala majitele o informaci, jaké platí zálohy, abyste alespoň věděli, na čem jste...

Pokud by po Vás nakonec majitel nějaký doplatek chtěl, asi bych ho požádala, aby mi podal důkaz o výši svých záloh - nespolehnout se na nějaké jeho tvrzení. Jak říkám, myslím, že majitelka mého bytu mě chtěla v tomhle podvést.

Popř. můžete konzultovat obsah smlouvy s právníkem, možná taky bude záležet na přesné formulaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: levlef*
Datum: 25.03.14 09:29

ono nemusela vas chtit podvest, ale jde treba i o danove priznani apod kde opravdu hodne zalezi na kazdem slovicku jak je najem a poplatky vypsany ve smlouve... ja mam s myma najemnikama uzavreno jednoduse, ze nedoplatky si hradi najmece a hotovo. a preplatky samozrejme jsou jejich take.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 09:55
avatar

Dobře, ale abyste mohl(a) chtít nedoplatky a vrátit přeplatky, tak musíte mít ve smlouvě, kolik jsou zálohy. Nebo to nájemci nějak dokázat (říct, pokud si důvěřujete). Vzhledem k tomu, jak byla paní majitelka protivná, když jsem po ní chtěla ten dodatek ke smlouvě, tak si myslím, že úplně čisté úmysly neměla. Ale to se už nedozvíme a je to asi i jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.03.14 10:15

Pokud je to technicky možné, nechte si energie přepsat a sebe a plaťte, co spotřebujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.14 10:38
avatar

Jak už psali jiní. Já mám s nájmníky smlouvu i s částkou, kterou dávám na poplatky. (okopírované SIPO) A vzhledem k tomu, že dostávají i přeplatky a zpět mi dávají nedoplatky, mělo by být vše v pořádku. U Vás to bude pouze rok, protože když majitel bytu platí malé zálohy a spotřeba je vyšší, tyto zálohy mu automaticky zvýší po ročním zúčtování. Majitel jistě v tomto případě za Vámi dojde s tím, že se zvýšili poplatky a bude je chtít od Vás (navýšit).Pokud máte smlouvu na dobu 1ho roku, je to bezpředmětné a pokud na dobu neurčitou...můžete písemně zažádat o dodatek a ...pdb.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.