Počet růží - sudý/lichý

Od: odpovědí: 8 změna:

Zdravím, mám takový menší problém. Až když jsem koupil růže, tak jsem zjistil, že sudý počet se dává na pohřby.

Myslíte, že při větším poštu se to neřeší? V mém případě 26 růží.

8 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar lidus

Obdarovaná (ý) je patrně přepočítávat nebude, neřešte to. Růže miluju, od manžela jsem pravidelně dostávala "náruč" růží přímo ze skleníku, nikdy jsem je nepočítala.

 


2x
Zpravidla se dává lichý počet, je to tradice. Avšak pokud vaše přítelkyně/nebo kdokoliv nevěří na pověry je to jedno. To je jako byste věřil, že černá kočka přes cestu je špatně, to zvíře pouze někam jde, rovnou můžete věřit na Ježíška. Dvacet šest růží je krásný a drahý počet, nechte to tak, obzvláště pokud se jedná o její věk...:)

 


2x
avatar ben

Dobrý den, také bych to neřešil. To je taková porce květin, že to bude spíše "šokovat".

Tedy, pozitivně - a na přepočet nedojde. Zdravím!

 


2x
avatar dako

Říká se, že sudý počet se dává na pohřeb, ale na druhou stranu se dává k narozeninám tolik růží, kolik je oslavenkyni roků, takže klidně sudý počet. Obdarované jistě uděláte velkou radost.

 


1x
avatar jerrysek
Souhlasím s ostatními rádci, v takhle velkém počtu to neřešte. Také jsem ke svým 18tinám dostala 18 růží a kdyby mi to tenkrát neřekli, ani bych to nevěděla. I tak mě nikdy mě nenapadlo, že by bylo něco "špatně". Naopak mi to připadalo úžasné, růže v takovém hojném počtu a ještě měl ten počet význam :) Myslím, že slečně uděláte takovou radost, že jí ani nenapadne je počítat :)

 


0x

Vychovaný jsem v tom, že na pohřeb sudé a k výročí liché. I pokud koupím svazek 10 růží, tak před předáním jednu vytahuji.

Nedávno se mi pokoušeli v květinářství tvrdit, že k výročí se hodí klidně i sudé čtyři květiny. Moc se mi to nezdá.

 


0x
avatar jethro

Pokud je počet zřejmý už na první pohled, tj. dejme tomu do deseti, tak jednoznačně lichý. Pokud je květin plná náruč, tak to nikdo přepočítávat nebude - (ale znám lidi, u kterých bych si byl jistý, že si je přepočítají, tam bych skutečně tu jednu odebral :) ).

 


0x

Ahoj. Tak, hlavně si pohlídej, aby jich nebylo- dvě. Tenhle počet se dává na rakev.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]