Uspávají před operací?

Od: Datum: 23.03.14 20:56 odpovědí: 12 změna: 23.03.14 23:49

Dobrý den, přítel má jít ve středu do nemocnice a má jít na operaci se zubem.. Doktoři nebo kdo mu řekli že ho uspí, ale dneska mu máma řekla že ho jen umrtví, že tu bolest a co mu budou dělat nebude vnímat, ale če uslyší co si budou říkat.., a on se bojí a vyvádí že tam nepůjde :D Že prej nebude poslouchat jak si říkaj "Tak tady to rozřízneme", atd.. Že prej chce ať ho uspí..

Chtěla bych se vás zeptat, jestli uspávaj před operací když mu budou operovat zub a nebo mu to opravdu jen umrtví?

Ale podle mě kdyby mu to měli umrtvit tak by mu to udělala normálně zubařka, ale nevim no..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: anonymkas*
Datum: 23.03.14 21:01

Jde o to, co mu se zubem budou dělat. Ale jak jste psala - doktor mu jasně řekl, že ho uspí, tak co řešíte? Bude ho snad operovat jeho máma? Nebude. ;)

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 23.03.14 21:24
avatar
Asi bych se víc bál toho uspani, ale záleží, co mu budou dělat. Me trhali zub, celé dvě a půl hodiny a zaživa... No, dalo se to vydržet, protože jsem musel...
doplněno 23.03.14 22:03: Pusu mu snad nerozriznou i když ja jsem měl natrhle koutky. Možná nariznou dásně, aby byl lepší přístup. Injekce neboli a zbytek neuciti, tedy pokud není jako já, dostal jsem čtyři injekce a nic mi to neumrtvilo. Šití jsem po těch dvou hodinách ani necítil. Uplne uspavat bych se asi nenechal. Tady u nás sel mladý chlap na banální zákrok, chrápal a po operaci ho nevzbudili. Ať se nebojí, nebude to bolet, pokud injekce zabere, ale dá se to vydržet i za živa.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: anonym96
Datum: 23.03.14 21:28

No říkal mi že mu budou trhat 3 zuby (ty nejvzdálenější) a že mu tu pusu prej rozříznou nebo jak mi to říkal..

Datum: 23.03.14 21:36
avatar

Operace se zubem? Trošku nadnesený výraz. Ať není přítel poseroutka. Dostane dvě tři injekce, umrtví mu to hubu, že ji neucítí a jen bude slyšet křupání (zvuk se vede po kosti) a krve jak z brávka, ale jinak nic děsnýho. A nebudou řezat pusu, ale dáseň, pak to zašijou pár stehama. Takže ať je v klidu. Jen bude do večera slintat, protože bude mít pusinku jak v obrně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 23.03.14 21:27

90% zákroků se dělá jen v lokální anestezii. Například extrakce zubu, resekce atd. Nejlépe to udělá, když zavolá lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonm96
Datum: 23.03.14 21:30

prosím česky bych prosila :DD

Od: cuca®
Datum: 23.03.14 21:28
avatar

Záleží opravdu co rekl doktor. Pokud se pritel nepreslechl.

Mozna mu to umrtvi lokalne, ale zalezi o jak narocny zakrok se jedna.

Mne jednou pri lokalnim umrtveni tahali moudrak v zánětu, zubarka si na tyto pripady netroufa. Pokud budou potrebovat, aby byl 100% v klidu a nehybal se, tak ho uspi a nejak si tu jeho pusu zafixuji.

doplněno 23.03.14 21:33:

Anonm, v cizich slovech to nezni tak drasticky :)

doplněno 23.03.14 21:36:

Heledte, at si mysli, ze ho uspí, maminka at ho nedesi dopredu. Oni chlapi jsou na bolest dost háklivi, utesujte ho, ze to bude dobre. Nachystejte do mrazaku pytliky s ledem a pak ho muzete utěšovat :) a léčit ;)

Nema cenu mu rikat, ze az to prijde k sobě, tak to teprve zacne...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonym96
Datum: 23.03.14 21:32

No dost se bojí toho že mu to jen umrtví, takže by se asi hýbal :D

Datum: 23.03.14 21:45
avatar

Ale zuby se nemohou, až na vyjímečné případy, dělat v celkové anestezii (uspání). Chtěla byste vy, nebo přítel, aby se při banálním problému u operace například udusil?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.03.14 21:45
avatar

Zubař jistě sám nejlépe ví, pro jaký zákrok je vhodné umrtvení a pro jaký případně i uspání. A jistě vašmu příteli vysvětlí výhody a nevýhody obojího v případě, že by si mohl vybrat.

Uspání je pořádný zásah do organismu! Nevyžadovala bych to jen proto, že se bojím!

Po zákroku přítele kontrolujte, aby bral léky na bolest jen v přiměřeném množství a kupte v lékárně řapík lékařský na vyplachování úst. Je to dobrá desinfekce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.14 22:25
avatar

No řekněme si to takto, že nejspíš to lékaři udělají tak, aby pacient necítil bolest. Není nic horšího než vzpouzející se a vrtící se pacient při operaci. Příteli vyřiďte, že narkoza není úplně tak dobré řešení, někdy je lépe se jí vyhnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 23.03.14 23:49

Trhání zubu není nic hrozného. Nedávno jsem byl na vyndání osmiček. Injekci ani neucítí.Při trhání max tlak a křupnutí. Uspání na vytržení zubu je zbytečné. Max. bych si zaplatil analgosedaci (cca 3500 Kč) tam ho neuspí, jen ,,oblbnou léky,, takže si ze zákroku nic nepamatuje. Ale pořád lepší, než celková narkoza.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.