Platnosti průkazů

Od: odpovědí: 8 změna:

Dobrý den, nejsem si jistý platností různých osvědčení a průkazů. Když mám v průkazu v řádku, stránce "opakovaná školení" napsané, vytištěné, vyražené datum, zanemená to, že tehdy proběhlo školení a platnost je tedy rok od onoho datumu. Nebo to znamená, že ten datum by mělo být opět školení a tudíž by byl průkaz neplatný.

Příklad mám v kolonce vytištěné opakováné školení 7.měsíc 2013. Je půkaz platný do toho data? nebo je platný až do 7 2014 a tehdy by mělo proběhhnout další školení,neb bude neplatný.

Děkuji za kompententní odpověd.

8 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar kartaginec

No já bych řekl, žejde o datum provedeného školení. Přeci nemohu spolehlivě předvídat datum dalšího školení; řekl buch, že další školení, které průkaz prodlouží, by mělo být za rok.


Taky bych tak uvažoval.

 


0x

Já mám ve všech průkazech vždy datum posledního školení.


Jo no , tak to by měly být od onoho datumu tedy rok platné předpokládám.

 


0x

Vy musíte vědět, jaká je platnost toho osvědčení, kdy vydáno, kdy se tedy musí opakovat, tedy lhůty a ty se pak počítají dle roků.

Ahoj. No, nemusí. Pokud je pán zaměstnanec, tak mu to může, ve svém zájmu, pohlídat jeho nadřízený, nebo bezpečák. Jako živnostník, to má na svým triku.

 


0x
avatar milancukrar

horníku, musíte specifikovat konkrétní případ. Přiklad průkaz VZV má platnost, ale po roce nemáte školení a nesmíte jezdit s VZV, páč k průkazu máte ještě kartičku, kterou každý rok měníte (přesněji, školitel vydá jiné. Profesní průkaz máte na 5 let s poviností 5x7hodin školení během 5ti let. Po 5 letech nesmíte řídit vozidla, na které budete potřebovat profesák.

Svářečský průkaz, vazačský průkaz, lešenářský atd mají různé doby proškolení.

doplněno 24.03.14 08:04:

...těžko radit, jak se má jiný člověk chovat. Vy nemáte oprávnění dělat tuto práci, zaměstnavatel jí nemá po Vás požadovat, pokud nemáte platné školení.

Kdo za to může, že se stane úraz, škoda a podobně. To nelze stanovit, vždy se bude řešit případ individuelně.


Ano, jde v podstatě o tyto a podobné průkazy. V zaměstnání, dohodách o práci, dělám různé věci a zdá se mi že již je to déle než rok co jsem byl na některých školeních. Kdyby se něco stalo a některé z nich nebylo platné tak za to mohu já nebo zaměstnavatel? Když se zeptám v práci tak dostanu odpověd typu o to se nestarej apod. U nás v práci se musí držet huba a krok, jinak ... Mám se o to tedy zajímat neby mi to může být jedno a odpovídá za to zaměstnavatel.

Děkuji

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]