Potřebuji kamarádku?

Od: odpovědí: 15 změna:

Ahoj. Mám se sebou tento problém. Z vnějšího nestranného pohledu jsem 15 let šťastně ženatý a stále ještě vychovávám dítě. S přibývajícím věkem si nedovedu představit, že by dalších 10 let měla být manželka jediná žena v mém dospělém životě. Všechno už je dávno poznané, asi víte, co myslím. Abych dosáhl nových podnětů, přihlásil jsem se na školu. Trochu mi to pomáhá, přesto v sobě pořád řeším touhu poznat jinou ženu cca v mém věku, řekl bych, kamarádku.Poznat, jak žije, jaké má zájmy, mailovat s ní, popovídat si. Tak trochu už jsem to krátkodobě zažil, vyhovovalo mi to. Ovšem má to háček, v případě vzniklých sympatií hrozí zamilování a pokud je jednostranné, je to průser. Bylo li by oboustranné a přešlo ve vztah, dá se v krajním řešení uvažovat o rozvodu. Ale tak daleko se asi nechci dostat. Obdivuju lidi, kteří se rozvedou a žijí si dál svůj nový život. Je 50% rozvodovost. Ne , neobdivuju je. Jen si se sebou nevím rady.

Myslím,že tohle je dotaz hlavně pro ženy. Netoužím po tom, abyste mne tady moralizovali, potřebuju se v sobě vyznat a proto sem píšu. Díky.

15 odpovědí na otázku

 

 


9x
avatar babajaga

Mám pocit, že nevíte, co chcete. Je Vám podle odhadu okolo 40 let, jste 15 let šťastně ženatý a najednou začnete harašit. Proč? Když jste se svou paní vydržel 15 let a píšete, že jde o šťastný vztah, co se tedy najednou stalo? Jaké to bylo, takové to bude dál. Když to tedy nepokazíte.

Dál nechápu, proč píšete, že by manželka měla být dalších 10 let ve Vašem životě. Proč 10 let? To se chystáte oslavit stříbrnou svatbu /15+10=25/ a pak zaklepat bačkorama? Uvědomte si, že nebudete mít tu manželku jen následujících 10 let, ale když budete oba zdrávi, tak třeba i dalších 40.

Vy si prostě chcete zaskotačit. Aby to paní nevěděla, abyste se zbavil stereotypu. A k tomu potřebujete milenku. Nazývejte to pravým jménem, určitě by to nebyla kamarádka, jak píšete. Kamarádka poradí, pomůže,zasměje se s Vámi, ale tím by to mělo končit. A protože ve Vašem věku je už hodně kamarádek vdaných, mohl byste svou neomaleností rozbít kromě Vašeho vztahu i ten její. To byste asi nechtěl.

Jsou 2 možnosti: našetřete si a zajděte se občas pobavit do nočního podniku. Nevzniknou z toho žádná pouta, nezničíte její rodinu. Budete oba vědět, proč tam jste. Jen si myslím, že si to Vaše paní nezaslouží a že by se jí to asi nelíbilo a bylo by jí to líto. Když se Vám odevzdávala mladá, byl jste spokojený. Nyní je okoukaná.

A jak by se Vám líbilo, kdyby i ona sem dala dotaz, že hledá kamaráda, protože neví, jak to s Vámi těch 10 let vydrží. *ee* Chtěla bych vidět Váš výraz, kdybyste četl její zpověď podobnou té Vaší. Ono je to totiž tak, že ani Vy nemládnete a nekrásníte.

2. možnost: vymalujte paní celý byt. Namakáte se, pravda, ale přejdou Vás roupy a hříšné myšlenky na kamarádky. Pak jí kupte kytku a zajděte spolu na večeři. A nakonec přestaňte myslet na pitomosti. Máte funkční rodinu, dítě, šťastné manželství. Tak co chcete víc? Co by za to mnozí dali a Vy máte roupy...No tak! Vzpamatujte se. Jaga.

 


3x
avatar nikc

Něco vám řeknu. Hledám vážný vztah se vším všudy, ale když si podám inzerát, stane se mi, že se mi ozvou muži, kteří si chtějí jenom psát, ale neřeknou to hned. Já si s nimi píšu, ale když si rozumím s nimi, tak chci víc, protože jsem sama a hledám vztah. A to nedopadne nikdy dobře. Nedávno jsem si se dvěma přestala psát, protože jeden se ani sejít nechtěl, ačkoliv půl roku, co jsme si psali to vypadalo a psal, že se sejdeme, ale po půl roce mi došla trpělivost. S tím druhým jsem po čtvrt roce psaní to ukončila, protože jsme se pohádali. On mě pourážel a nevím ani proč. Proč to píšu? Protože psaní je nanic. Mám s tím špatné zkušenosti. Třeba jeden špatně pochopí ty věty, které druhý napsal a hádka je na světě. Vždyť k nedorozumění dochází i při přímým kontaktu z očí do očí, natož v písemné formě, když se nevidí a nemůžou si to vyříkat. Ještě Vám doporučím psát si se ženou, která je ve stejné situaci jako vy. Je vdaná a nudí se stejně. Pokud hledá vážný vztah, nemá to cenu a bude ona zklamaná.

doplněno 23.03.14 10:48:

Znám i hodně svobodných, volných žen v mém věku. Nejsou všechny vdané. Tak bych se neobávala, že nenajdete. Já vás neodsuzuji. Takových jako vy je asi hodně, akorát sem každý nenapíše. Záleží jen na vás, co chcete dělat. Pokud jste nespokojen, tak hledejte jinde. Žijeme jen jednou, tak proč být celý život s někým a nespokojen? Kor v dnešní době.

doplněno 23.03.14 10:52:

Pan si třeba chce jen psát a nic víc. Takoví muži jsou taky.

Tak to nevím, co dělám špatně, že prakticky 90 % lidí, které znám a považuju je za přátele, mám na internetu (=na psaní).

Plně s Vámi souhlasím,dokonce se mi stalo, že jsem si tady z Poradte.cz psala s jedním přispěvatelem,nejprve jsme si psali o obecných věcech,pak se to ale začalo z jeho strany točit pouze kolem mé postavy a poprsí,takže jsem to skončila a nelituju.Oni mužové si myslí, že je někdo zvědavý na nějaké jejich sex.představy a oplzlé kecy.Tazateli přeju,aby kámošku našel, pokud ji nutně potřebuje...

Není nad osobní setkání. Něco jinýho je psát si s někým, koho dobře znáte. Ale i s kamarádkou se mi stalo, že jsme se při psaní nepohodli, pak jsme se setkaly a myslela to jinak než jsem to pochopila a nebo naopak. A vyříkaly jsme si to. Ale jen při psaní to nejde. Tazatel kdyby se šel poradit k psychologovi a dal za něj od 500 do 1000 Kč, tak mu moc neporadí. Nechá ho vymluvit a vypovídat a nakonec k tomu něco řekne. A důvod je ten, že se sám tazatel musí rozhodnout co vlastně chce a řídit se svým srdcem. Tady mu radíme zadarmo. Ale my nejsme on. Pokud se nechá řídit našemi radami, nechá se sebou manipulovat.

 


3x

Musím přiznat, že si moc nedovedu představit způsob života, ve kterém se pohybujete tak, že kolem sebe nemáte ženské. Netvoří ony pořád ještě polovinu lidstva? Navíc ještě tu polovinu lidstva, která si tak ráda poklábosí? Ale jasně, možná jste horník nebo popelář, to jich asi pak moc nepotkáte Spíš mám pocit, že jádro problému leží v tom "ale tak daleko se ASI nechci dostat". To byste si měl vyjasnit v první řadě - jestli chcete kamarádku, flirt, nebo se tak nezávazně porozhlédout, jestli by vám náhodou rozvod nestál za to. (Teď přichází ta chvilka, kdy je pekelně těžké nezačít moralizovat, ale zkusím se udržet. Jenže z důvodů nudy mi to připadá... ne, udržím se. Dneska je koneckonců běžná praxe, že člověka, který vám dlouhou řadu let vytváří domov, jen tak pošlete do háje. A když je to běžné, je to z pohledu nemalé části lidí i legitimní...)

Z vnějšího nestranného pohledu jste šťastně ženatý, píšete. A z vnitřního? Je tam objektivně něco špatně, nebo opravdu jenom ta nuda? Na kamarádkách není nic špatného - ale jestli si to moc neidealizujete. Rozvod je věc drahá, alimenty taky, škody na dítěti vždycky (i když vám rozvedení budou psát, že to není pravda, v poradně se neustále objevují lidé neschopní navazovat normální vztahy... a ejhle, v drtivé většině z rozvedených rodin...), budoucí rodina věc nejistá (ale jasně, je to zase výzva, na chvíli vás to určítě občerství). Že se v takhle rozkolísaném stavu zamilujete při první vhodné příležitosti je věc skoro jistá.

Na internetu je krásné, že si tam můžete opravdu skvěle poklábosit s kamarádkami. Pokud tím netrpí rodinný nebo profesní život, tak si tím člověk třeba z nějaké té klábosící potřeby dobře uleví. Ale spíš začněte úklidem ve vlastní hlavě. Jste opatrný, to je dobře - ale víte to o sobě a to tak dobře není, protože opatrní často mají pocit, že vzali do úvahu všechny možnosti, a zatím spíš věnovali čas tomu, aby se utvrzovali v tom svém. I po patnácti letech je ve vaší ženě víc, než se zdá. Zapracujte na tom - vystavte se společně novým výzvám a situacím, najděte si nějaký ujetý koníček. Možná budete mile překvapen. Skoro určitě je vám kolem čtyřiceti, podle té délky manželství, ne nadarmo se tomu období říká "krize". Nerozbijte všechno, co jste budoval, jenom pro přechodný pocit nespokojenosti.

 


3x

Jen krátce. Nazval bych to "prů.er na obzoru". Pokud si už s takovou myšlenkou ve stádiu pokročilé přípravy takto pohráváte, bude to tak. Nepřestanete-li v této rovině experimentovat, tak k rozvodu to odhaduji tak na rok. Věřte mi, nechci mít pravdu.

 


3x
avatar kapkanadeje

Zdravím. Zkuste se podívat na věc ze strany Vaší manželky. 15 let je za Vás provdaná, doma vše již poznané..Možná přemýšlí stejně, jako Vy a nedovede si přestavit, že byste měl být jejím jediným mužem dalších 10, 15, 20 let...Třeba řeší stejnou touhu, jako Vy _ poznat jiného muže. Protože ani vy nebudete mládnout a přestanete jí třeba stačit...A tak si začne krátit čas s jiným, či jinými muži. Ať již formou psaní, či osobním setkáním..Je tato představa pro Vás přijatelná? Pokud se sám v sobě potřebujete vyznat, sedněte si se svojí manželkou a proberte tyto své úvahy s ní v klidu a narovinu. Třeba Vám to pomůže víc, než si zatáhnout do manželství někoho třetího za zády manželky...Nic ve zlém, ale nikdy to nemůže dělat dobrotu, když se do vztahu dvou lidí připlete někdo jiný, ať již jakýmkoli způsobem. A každá jiná žena se Vám okouká po letech stejně, jako ta, kterou máte již doma. A každé jiné ženě se můžete okoukat i Vy sám a to ještě dřív, než po 15ti letech své manželce. Je jen na Vás, jak svoji současnou nespokojenost a touhu po něčem novém, vyřešíte. Ale pouvažujte i nad tím, zda by nebylo lepší zapracovat spíše na vztahu s Vaší manželkou. Snažit se stereotyp oživit, udělat si na sebe třeba více prostoru a času...Nenechat vyprchat to, co mezi vámi bylo hezké a nezničit důvěru mezi vámi..Berte to, prosím, jen jako jeden z mnoha názorů a pohledu na věc...

 


2x
avatar pt

"pracovník", nejrozumněji Vám to napsala "babajaga". Podle mně jste bezcharakterní a nevychovaný člověk, který žije jen živočišně, bez špetky rozumu a citu. Myslíte jen na sebe a ne ženu, která je s Vámi spoustu let. Pokud Vás to s ní nebaví, tak jste udělal někde chybu, neumíte to se svou ženou a nebudete to umět nikdy s žádnou, pokaždé přijde stejný výsledek. Je to zřejmně, protože jste mladší ročník, protože, co zde dokáží vyplodit někteří mladší ročníky a ještě s tím přijít na veřejnost, je podle mně něco, jako úchylka. Vy se vzpamutujte, nebo své ženě i rodině hodně ublížíte. - pt

 


1x
avatar ruze

A co kdyby to samé chtěla i manželka,líbilo by se vám to? Může se vám stát,že budete mít dobrou kamarádku,ale né už manželku,tak zvažte,co je pro vás do budoucna lepší.Asi vás ,,pálí dobré bydlo,,ale jak se říká,,každý svého štěstí strůjce,,

 


0x

Asi vás pálí dobré bydlo a rouháte se, ještě žádnou novou ženu nemáte a už uvažujete o tom, že by jste se případně i rozvedl. Jestli se chcete dostat do problémů tak si zahrávejte. Já bych vám radila, když si chcete nezávisle pokecat, jděte do hospody, tam se můžete vypovídat do aleluja, a pokaždé s někým jiným i s ženami. Kamarádů a kamarádek tam najdete habaděj a nemusí to být jen ožralové a bezdomovci, ale slušný lidi. Na co hned zamilovat se, to máte na to manželku a píšete, že jste štastně ženatý nebo ne?

 


0x
avatar ringo

Naprosto vás chápu. Měl jsem podobné stavy. Vzpomínám si, jak jsem ležel ve vaně a říkal si : Tak tohle je všechno? Nic víc už se nestane? Zbytek života vedle ženské, která vás časem začne nesnášet a vůbec jí nezajímáte?

Pak se svět zatočil, počkal jsem pár let než děti dospějí a šel o dům dál. Bohužel to opět dopadlo stejně a po dalších 15 letech jsem opět ve stejné situaci s protivnou ženskou a před rozvodem.

Ženský tohle nepochopí, ale vy si rozmyslete do čeho jdete a co chcete. Těžko najdete ženskou usměvavou jako ve filmu, protože my chlapi jsme taky často protivní morousi. Lepší je asi žít každý zvlášť.

doplněno 23.03.14 15:43:

Tohle ženská nikdy nepochopí. Chlap prostě není od přírody monogamní. Pouze tato civilizace to navodila a snaží se to udržet zuby nehty.

Vždyť i ženy toto dělají. Co jsem slyšela od jiných mužů a taky čtu.

 


0x
Musím říct, že třebaže svého přítele miluji, žiju s nim řadu let, tak si pohrávám s myšlenkou, ze bych vyzkoušela sex s někým jiným... Možná to někteří budou odsuzovat, ale myslím, že je to naše přirozenost z doby, kdy se pářili zpravidla ti nejsilnější jedinci...

 


0x
Zdravím. Nepotřebujete kamarádku k tomu, abyste našel spokojenost sám se svým životem uvnitř sebe. Jen ji díky kamarádce na čas přestanete hledat. Cena za iluzi bývá vysoká a čas i jeho pravidla Vás stejně dostihnou. M

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]