Jak se rychle zbavit vší?

Od: Datum: 22.03.14 09:57 odpovědí: 14 změna: 29.07.14 20:19

Segra zase donesla ze školky vši, jenže já dělám s jídlem, tak mám volno z brigády. Jak se jich rychle a hlavně levně zbavit? a nejde to nějak řešit aby rodiče nevodili zavšivený děcka do školky? je to celekm nepříjemný, když mi svědí hlava a pak to umývání drahým smradlavým šamponem kterej mi vymývá barvu. Prostě jsou z toho problémy, to jako nemůžou nechávat děcka doma když mají vši? to pak mám počítat i s žloutenkou? Ted bych taky mohla byt na brigádě ale nemůžu kvůli těm potvorám a taky je to celkem divný když už sase chybím, jako bych byla nějaká špina.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.14 10:51

Jakou barvu používáte? Kupte jednu z nejlevnějších, třeba Welaton, Palete. To smradlavé a štiplavé, nevím jak se to jemnuje, vši vybije. Dražší barvy, amoniak?, nemají.

Ohodnoceno: 0x

Od: cuca®
Datum: 22.03.14 11:15

Kysličník :)

Datum: 22.03.14 11:19
Zdravím. Vši jsou problém, který se pravidelně opakuje. Dcera také přinesla v notýsku napsáno, že ve třídě jsou vši (zase!). Tentokrát jsme se jim naštěstí vyhli. Ale před časem jsme tuto pohromu řešili. Po mnohých přípravcích, nám nakonec zabral obyčejný Orthosan na psy a denně vyčesávat vlásky všiváčkem namáčeným v octové vodě v kombinaci s ručním sběrem hnid (opravdová lahůdka - dcera má vlásky až po zadek). Po týdnu zase Orthosan. Od té doby používáme po každém mytí vlásků repelent proti vším Lice Rep a jak vidíte máme klid (ťuk, ťuk).
Přeji úspěšný boj. M

Od: pb®
Datum: 22.03.14 14:07

Nejrychlejší je ostříhatsi vlasy na ježka. Na vlasech kratších než 1cm vši nepřežijí, neudrží se na nich. Ale to se nikomu nechce. Doporučuju koupit šampon Orthosan a sprej Diffusil,obojí je pro zvířata prodejné i v supermarketech, za obojí nedáte dohromady ani dvě stovky a je to na víc použití. Tím bych si vlasy umyla a pak nastríkala, Diffusil působí i jako prevence před dalším zavšivením a na brigádu normálně šla. Nikomu nic neřikejte a nestrkejte k nikomu hlavu a bide to Ok.

Nechání zavšiveného dítěte doma není tak jednoduché. Jednak rodič ani nemusí tušit, že dítě má vši. Pak si buď musíte vzít dovolenou, takže si jí vyplácáte na takové věci a žádnou pakmít nebudete, nebo poběžíte k pediatričce pro paragraf. Nějak být omluvená v práci musíte a ne každý dělá u státního zaměstnavatele, kde je nějaká absence jedno. Když budete pracovat u malého soukromníka a budete pořád s dítětem doma, což malé děti po nástupu do školky jsou, když nemůžou jít do školky ani s rýmou, tak za chvíli mít práci nebudete. Pokud nejsou ochotní prarodiče hlídat kdykoliv prakticky z hodiny na hodinu, je zaměstnání a malé dítě dost problém.

Největší chyba je, že péče o zavšivené děti je ponechána na rodičích. Zbavit parazitů se musí celý kolektiv v jeden den, jinak to nemá cenu. Jeden den dítě odvšivíte, ale nějaký rodič to neudělá, nebo použije neúčinný preparát a druhý den si vaše dítě přinese vši zase. Taky existuje dost lidí, kteří si myslí, že vši jsou otázka nedostatečné hygieny a když oni si vlasy myjí často, mít je nemůžou. Nebo že stačí umýt vlasy obyčejným šamponem. Obojí je blbost, protože veš se naopak udrží snáze na vlasech čistých, které jí nekloužou a obyčejný šampon veš nezahubí. Řekla bych, že dost záleží na vzdělanosti a informovanosti rodičů. Moje dítě chodí do firemní školky, kde jsou děti jen vysokoškoláků a za půl roku nebyl jediný výskyt vší.

Ohodnoceno: 1x

Od: 12345*
Datum: 22.03.14 19:34

Před 2 měsícama jsem si nechala nabarvit hlavu, stálo mě to celkem dost, když jsem to smyla tak jsem si dávala barevný tužidlo nebo barevnej sprej na vlasy, takže jsem měla 4 možnosti co s tím udělám, když mám melír kterýho se nechci zbavovat. A taky si nebudu každej měsíc barvit havu kvůli tomu že si někdo dotáhl vši, prostě jsem asi podle vás socka ale nemám na to a navíc mě barvení vlasů amoniakem smrdí taky mi smrdí ty bylinový šampony, prostě z toho štípou oči. Dosvěděla jsem se, že je to furt od stejných 2 děcek, kteří jsou sourozenci, takže od jedněch rodičů. Není zajímavý, že se zruba každej měsíc oběví vši od těch stejných? (to říkala učitelka ve školce) Jenže v zákoně nic o parazitech není a tak jsem se ptala na nějakou možnost co s tím. Jestli mi budete každej měsíc platit kadeřníka, tak by bylo řešením jak jste psali si furt barvit hlavu (což mi je nepříjemný),

Datum: 23.03.14 07:23

12345, naprosto chápu, že jste bohovsky nasratá. Jen si myslím, že byste si to neměla vylívat na těch, kteří se snaží poradit podle vašich požadavků. Rychle a levně. Vůbec jsem nemohla tušit, že odepisuji někomu, kdo má čerstvý melír. Že je socka, to jsem vůbec nepředpokládala. Veš dětská je mnoho desetiletí celosvětovým problémem. Moje zkušenost je ta, že ve školce vši měly ty nejčistější a nejvoňavější děti, kdy maminka ve své pečlivosti a úzkostlivé hygieně, vůbec nepředpokládala, že něco takového může nastat. Navíc, vši ani nepoznala. A já jsem se hodně styděla oznámit ji, tiše, v soukromí, že mají v rodině vši. A také to, že se musí odvšivit všichni, protože vši mohou být v hromadě čepic, v posteli, v ručníku. Na každý pád jsem se snažila, aby ani šatna, ani jiné prostory nebyl Xaverov.

doplněno 23.03.14 07:51:

http://www.rodicka.cz/jak-se-…predevsim-opakovanym-zasahem/

doplněno 23.03.14 09:47:

Když děti doktorka nechá se všemi doma, musí si rodiče zařídit volno. A to dnes není tak jednoduché. Všichni víme, jak to se zaměstnavateli je.

Datum: 23.03.14 09:14

Mě by zajímalo spíš jestli to jde někam nahlásit, a něco s tím dělat tímto způsobem. U nás ve škole byli vši max. 2x do roka, často na podzim a na jaře, když bylo skoro teplo a všichni nosili čepice a to se vším asi líbilo. A to když někdo chytl vši, tak s nesměl druhej den oběvit ve škole učitelka to kontrolovala, kdo má a kdo ne (takže byl od ní dobrej přístup), takže jse je něměla ani jednou a taky jsem nosila čepici až když mě fakt byla zima a ne v teple jak ostatní. Jenže jsme se stěhovali a tady mají na vši jinej názor bhužel a nic s tím nedělají. Jenomže mě to obtěžuje (jak už jsem psala) a byla bych ráda za nějaký řešení toho, kde to nahlásit

Datum: 23.03.14 15:48

Ale vy si asi neuvědomujete že ty přípravky jsou drahý, pak se musí vyklidit barák, takže vyprat povlečení, vyprat bundy a mikiny a je toho hodně. Já jsem chtěla dlouhodobější řešení, a ne to, že si na sebe budu patlat drahý šampony. Takhle bych se v tom musla umývat každej týden a na to já nemám. A pokud by jste měla radost ze vší, tak jste asi prase, který si neuvědomuje jaký to má následky. Předražený šanpony nic nevyřeší, ty děcka tam budou potom chodit furt zavšivený.

Od: pb®
Datum: 23.03.14 20:21
Orthosan i Diffusil stojí obojí kolem 60Kč a fungují spolehlivě a nejsou jen na jedno použití. Veš není blecha, mimo vlasy dlouho nepřežije, s úklidem bych to tedy moc nepřeháněla. Zkuste apelovat na ředitelku školky, když se to týká vždy stejných rodičů, ať je poučí a děti kontroluje. Nebo si je odchyťte sama, když budou držkovat, pohrozila bych sociálkou. A sestře bych 2x týdně stříkla do vlasů Diffusil, má repelentní účinek a i při styku se zavšiveným dítětem by je přinést neměla. A každý den pročesávat všiváčkem a kontrolovat výskyt vší a hnid.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.03.14 09:20

Psí Orthosan šampon. Osvědčeno na celé rodině.

Datum: 23.03.14 14:20

ajaj, presne tak, souhlas s Orthosanem a nejlepoe projet hlavu strojkem, protoze vycesavat do nekonecna hnidy vas bude urcite strasne bavit

Od: zabounek
Datum: 23.03.14 15:13

Není pravda, že by se vši nebo hnidy zničily barvou na vlasy s obsahem amoniaku! Mám to osobně vyzkoušeno, ty potvory přežijí všechno!

Datum: 23.03.14 15:35

To si taky myslím, protože jsem si barvila hlavu a za týden jsem je měla zas, takže budto to na ně neúčinkuje a nebo nějaký prasečí lidi zase donesli do školky.

Od: marie*
Datum: 29.07.14 20:19

Rozhodně můžu doporučit Liquido Duo Forte. Děti ze školy přinesou domů veš každou chvilku, takže mám stále doma a nemůžu si vynachválit. Zabírá vždy rychle a spolehlivě. Navíc je v balení i čepice a hřebínek takže již nic víc nepotřebuji dokupovat.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.