Chci odejít z domova

Od: Datum: 20.03.14 20:50 odpovědí: 11 změna: 21.03.14 22:14

Dobrý den. Chtěla bych poradit, doma to mám těžké otec když pije řve, nadává mi a někdy mě i zmlátil. Chci odejít z domova a udělám pro to cokoliv! Přítel by si mě ke mě vzal a jeho rodiče by mě vzali a brigádu a školu bych zvládala! Ale potřebuji řešení tak abych nemusela o tom komunikovat s rodiči. Budu strašně moc ráda za každou radu!

doplněno 20.03.14 20:58:

je mi 16... já se na vlastní nohy umím postavit rodiče se o mě nikdy moc nezajímali..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.14 21:15

Janulko, rodiče jsou Vašimi zákonnými zástupci. Takže až do Vaší zletilosti za Vás odpovídají. Tudíž s nimi o tomto komunikovat musíte, nechcete-li se dostat do problémů. Pokud odejdete z domova tajně, rodiče se mohou obrátit na policii a ta Vás dopraví zpět k rodičům. Chápu, že byste raději bydlela s přítelem, ale počkejte si, až Vám bude 18. Nebo se na tom prostě s rodiči dohodněte. Jiná cesta není. Nevěřím, že patříte mezi týrané děti, ale pokud takový pocit máte, obraťte se s problémem na sociálku. Toto si však dobře zvažte, protože se Vám může stát, že nebudete ani u rodičů, ani u přítele. Ale můžete skončit v dětském domově třeba, pokud u vás doma bude proto shledán závažný důvod. Neudělejte nic ukvapeného. Ve Vašem věku si spousta dětí myslí, že to má doma s rodiči těžké a rodiče zase s dětmi. Ale kdyby Vám bylo doma tak zle, jistě byste to řešila už dříve. Ne až ve chvíli, kdy Vás srdce táhne více k příteli. Můžete se rozejít a co by potom bylo s Vámi?

doplněno 20.03.14 21:26:

A co mamka? Nemůžeš si promluvit v klidu o situaci s ní? Měla by to být ona, která by tuto situaci měla tedy začít řešit spolu s Tebou. Ale věř, že útěk z domova není dobrá volba.

doplněno 20.03.14 21:52:

Je třeba se obrátit na OSPOD (obor sociálně právní ochrany dětí) pod který spadáš. Tam jim říct, co Tě trápí a oni situaci u vás doma přešetří. Samozřejmě ale počítej s tím, že budou hovořit s Tvými rodiči atd. Pokud mamka nedrží při Tobě, požádej někoho jiného dospělého z rodiny, aby se Této věci spolu s Tebou ujal. Ale podotýkám pro pořádek - nepočítej s tím, že by Tě někdo svěřil do péče Tvému příteli...

Rozhodně nechci Tvůj problém podceňovat, třeba je Ti opravdu ubližováno a nemáš nikde zastání. Takže doporučím ještě v nouzi se obrátit i na linku bezpečí, číslo je 116 111 a volání je zdarma.

Ohodnoceno: 3x

Od: janulka*
Datum: 20.03.14 21:21

Já už to chtěla udělat hodněkrát. Několikrát jsem byla zmlácená a v pátek opět a chtěla jsem to dát ale nevěděla jsem co a jak a otec mi řekl a´t táhnu z baráku atd. Já nevím právě jak se sociálkou zacházet atd. Hledela jsem něco takového jako tuto stránku ale do dneška jsem nenašla. O přítele nejde ten jen že kdybych to udělala tak abych měla kde být.

Datum: 20.03.14 21:32

Máma se zastává jenom jeho ! Ňáké řešení ale musí být? Mě doma fakt nic už neudrží a se sociálkou se to řeší jak?

Datum: 20.03.14 21:57
Milá Janulko, je mi z toho, co jsi psala moc smutno. Věřím Ti. Ale ještě jednou si pročti odpověď Kapky. Co věta, to pravda.
Sociální odbor péče o dítě najdeš na příslušném Městském úřadě. V žádném případě ale nepočítej s tím, že bys mohla bydlet u svého přítele. Pokud sociální pracovnice dojde na základě šetření k názoru, že nemůžeš bydlet ve své rodině, budeš umístěna v dětském domově. Promysli i to, že se tím zřejmě zhorší i tvůj vztah s maminkou. Nebylo by jiné řešení? (internát, bydlení u prarodičů...) Ještě jednou vše zvaž, za dva (necelé) roky budeš plnoletá a pak se můžeš zařídit jak uznáš za vhodné. M
doplněno 20.03.14 23:58: ... Proč si myslíš, že Ti nikdo neuvěří? Některé jednání lze dokázat. Jestli Tě otec bije máš zřejmě modřiny. Ukaž je někomu dospělému, komu důvěřuješ. Lze si například nahrát na telefon rozhovor. Také můžeš použít svědectví přátel pokud budou přítomni nějakému incidentu ap. A i kdybys nic takového neměla, sociální pracovnice má i jiné možnosti jak zjistit pravdu. Například se může zeptat v sousedství jestli tvůj otec pije, jestli jsou od vás slyšet hádky... M
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.03.14 22:06

Moje máma vše zapře, nikdo jiný si mě neveme já nebududoma s člověkem co manipuluje s lidma, přetvařuje se a každý den pije (otec). Víte já fakt na dtím přemýšlela ale já skoro nic nemůžu. Oni to ukecaj tak že mě ani do toho děcáku nedají a to bych brala radši než být s nimi. Neříkám máte pravdu ale prošla jsem si určitými věcmi a byli fakt nepříjemný a oni neviděli, neslyšeli od ňáke 2-3.třídy mě nechávali přes den doma samotnou a nebo k někomu dali pak kvůli kouření mě otec zmlátil a já udělala jednu jedninou chybu v životě omijejí mi to furt a otec mi od ňáké 3.třídy jenom nadává a já to už psychycky nezvládám nebýt přítele a kamarádu tak se asi zhroutím. Takhle už jsem díky všemu hrozně výbušná a agesivni ale potřebovala bych někoho kdo by mi pomohl ty věci zařídit. Děkuji vám moc za rady ale domov fakt NE! Pro mě to na psychyku hrozně působí a fakt už hodně věcí nedávám jenom ze mě i otec dělá nulu. Máma se spíš zastává jeho než mě je psychycky na něm závislá kvůli zdravotním problémum a když mě v pátek např trhal vlasy ona mu jenom řekla ať mi je netrhá, že je potřebuji na praxi, nebo když on mi řekl ať táhnu tak ona by to popřela. Takže proto se bojím to dát na sociálku, že by to otočili proti mě.

doplněno 20.03.14 22:12:

Mě nikdo protože se to dozvědí jenom přes rodiče a to je to nikdo mimo pár lidí mi nevěří. Příteli je 18 a možná jeho mamka by jsi mě vzala, ale o to nejde. To je to prostě to proti mě otočí že si za to můžu sama atd. Právě proto hledám ňáké řešení!

doplněno 20.03.14 22:53:

chci jenom dodat, že přítel s tím nesouvisí moc on mi nabídl jenom pomocnou ruku a nemám ráda když takhle někdo mluví do vztahu a nevidí do toho... Ale jeho se to fakt netýká

Od: ruze®
Datum: 21.03.14 10:11

Co ti brání? Běž na sociálku a sama požádej o umístění do dětského domova.Tam budeš do 18-ti a pak si můžeš dělat co chceš.V domově je ale taky nutno dodržovat určitý řád a myslím,že ti rozhodně nedovolí pobývat a přespávat u přítele.Do 18-ti totiž pak budou mít za tebe odpovědnost oni.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.03.14 18:26

To udělám, mě to nedovolí ani doma nic..

Datum: 21.03.14 18:40

Mám z toho spíš pocit, že si trochu vymýšlíš. Vypadá to tak, že zkrátka chceš být s přítelem a rodiče o tom nechtějí slyšet. Ty domácí trable popisuješ z tohoto úhlu pohledu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.03.14 19:45

Zdravím . Zkus se na ten svůj problém podívat trošku s odstupem. Jestli například nezavdáváš ty sama příčinu tomu jejich chování vůči tobě. Víš , že i ty sama máš schopnosti měnit chování druhých lidí vůči své osobě tím , že ty sama změníš své chování vůči nim? Zkus to a uvidíš že to jde. Udělej si takovou zkoušku . Plň si všechny svoje povinnosti , pomáhej v domácnosti a buď na všechny velice milá i když oni na tebe budou zlí. Vydrž to dva týdny a uvidíš jestli bude nějaká změna. Ty už to máš zažitý v podvědomí , že když doma něco řekneš nebo uděláš , tak že na to rodiče špatně reagují a už dopředu to dáváš najevo. A není pak divu , že oni tak reagují. Nemluvím tady s tebou jako s dítětem, to samé platí po celý život např. v práci se šéfem. Zkus táty ,,odzbrojit " ( myslím slovně ) Když ti bude něco vytýkat , tak mu neoponuj. Řekni tatínku myslím si že máš pravdu a já se pokusím s tím něco udělat. Byl by si tak hodný a mohl by si mně s tím poradit. A sleduj jeho reakci. On je celý život zvyklý , že s ním nesouhlasíš a najednou to bude jinak. Říkám vydrž 14 dní a uvidíš jestli bude nějaká změna.

Mně si volali tento týden na úřad a chtěli mi to tam za moji firmu pěkně vytmavit. Oni viděli ten problém jenom od stolu a já jsem si myslel že jsem v právu. 5minut tam po mně řvali .Pak jsem jim řekl že mají naprostou pravdu, že jsem jenom obyčejný člověk bez vzdělání a poprosil jsem je jestli by byly tak hodný a pomohli mně jako študovaní tento problém vyřešit, že já už nevím kudykam.Vše pokorně a se sklopenou hlavou. Aby si zachránili svoje ego , tak přemýšleli a nakonec to dopadlo tak , že se nic nevymyslelo a omluvili se mi. Vklidu slušně a vyhrál jsem.

Od: m1
Datum: 21.03.14 21:01

Janulko, zkus se kouknout sem: www.linkabezpeci.cz

Zavolej si tam, je to zdarma a věřím, že ti poradí.

Datum: 21.03.14 22:14

A proč na Tebe otec řve? Jen tak? Já to taky v dětsví neměla jednoduché. Vůbec. A co si najít nějakou zálibu abys doma byla minimálně? Ráno do školy, po škole třeba atletika 3x týdně, 2 x týdně nějaký kroužek... Sorry ale když vidím ty dnešní děti které po příchodu ze školy furt koukají do počítače, nic nedělají a máma kolem nich běhá tak bych asi taky řvala. Nejdřív se zamysli sama nad sebou jestli něco není špatně. Nemyslím to vůbec zle. Jestli přijdeš ze školy, pomůžeš mamce, umyješ nádobí, vyluxuješ a učíš se a táta řve tak je to na pytel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.