Zlatý úsvit, neonacismus

Od: Datum: 20.03.14 16:23 odpovědí: 5 změna: 28.11.15 17:17
avatar

dobrý den,

mám takový dotaz. předem říkám, že nejsem zastáncem takovýchto hnutí, jenom mně zajímá, proč ty hnutí nemají rády všechny menšiny. něteré přece nekradou, snaží se žít šťastný život a většinou si i vzít příslušníka stejné rasy. tak co jim na tom tolik vadí? jako že budou mít sousedy černochy, v obchodech potkají vietnamce a opodál budou romové? vždyť ty menšiny se nemusí s "nadřazenou" rasou pářit. mohou mít své životy...
a zajímá mně, co si o takových hnutích myslíte a co ty lidi asi přimělo k takovýmto názorům... :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: petr02
Datum: 20.03.14 18:08

Lidé sdružující se v těchto skupinách nepatří k žádné intelektové elitě národa, natož k elitě světové. (Neo)nacisté jsou více ovládáni pudy než rozumem. Často mají nějakou poruchu charakteru. Svou frustraci řeší násilím.

Podle mě by každej měl ctít pravidlo žij a nech žít. Nikdo nemá žádné právo nikomu říkat s kým se může sdružovat a množit a s kým ne. Drzost těchto lidí sahá skrze nebe až do hlubokého vesmíru. Neonacisté nikdy v období klidu a míru nevítězili, což svědčí o tom, že to jsou individua jen do nepohody, co jinak klidné společnosti nemají co dát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 20.03.14 18:30

Vice lidi z ruznych kulturnich pozadi = vice odlisnych nazoru na nejzakladnejsi veci. Tito lide take maji rozhodovaci pravo o smerovani statu/uzemi, kde ted ziji. Mozna se ted zdaji "integrovani", ale v pripade krize se asi projevi jejich opravdove citeni. Prestanou se rozhodovat rozumem a prevazi emoce. Vzdycky si vzpomenu na souziti Nemcu a Cechu pred 2.sv. valkou. V urcitych oblastech zili dost oddelene a kdyz doslo na lamani chleba, tak se podivej, jak kdo hlasoval a jak to skoncilo.

Predstav si, ze vlastnis dum. Postavil jsi si ho. Vidis kolem spoustu veci, ktere se ti moc nepovedly, ktere jsi jeste nedodelal nebo ktere by jsi udelal sam. Neni to ten nejlepsi dum ve ctvrti, ale je tvuj a proto ho mas rad. Vis, ze je moznost ho vylepsit a mas to v planu nebo jsi spokojeny s tim, v jakem je stavu ted, protoze ti to vyhovuje.

Ted si predstav, ze nekdo, kdo si dum postavit nedokaze nebo premenil svuj dum v ruinu, se dozaduje nastehovani do tveho domu. I kdyz mas stesti a nove pristehovany nekritizuje tvuj dum, jeho jednotliva reseni a nezacne tam neco bourat, pristavovat, menit a ja nevim co, tak stale zabira nejake mistnosti a plochy v dome, pouziva teplou vodu, ktere bojler dokaze ohrat jen urcite mnozstvi za den (takze castokrat mas v lepsim pripade jen vlaznou nebo dokonce uplne studenou vodu), odebira proud, takze ti vyskakuji jistice a zaplnuje septik, ktery se musi vyvazet casteji (nebo v obcich s kanalizaci se musi zvetsit potrubi, protoze uz nema dostatecnou kapacitu pro vice lidi). V lednici mas o policku mene a nemas si kam uschovavat svoje jidlo. Nejblizsi kram je vyprodany drive, protoze v nem najednou nakupuje vice lidi. Nemas kde parkovat, protoze tam parkuje ten novy clovek. Nakonec mozna kvuli nekomu prijdes i o praci.

Kdyz si clovek postavi dum, stalo ho to hodne sil a dalsich hodne sil ho stoji udrzba a vylepsovani. Proc by se mel delit s nekym jinym? At si i ten druhy postavi svuj dum a vylepsuje si ho. To, ze se 5 miliard lidi nastehuje do prostoru, kde v soucasne dobe zije 1 miliarda (Evropa + severni Amerika), neni zadne reseni jakohokoliv problemu. Reseni je ze si tech 5 miliard zlepsi podminky, ve kterych sami ziji, stejne jako si je zlepsila ta miliarda.

Zrovna vcera jsem cetl, ze Etiopie ma 93 milionu obyvatel. To je vice nez nejlidnatejsi zeme Evropy - Nemecko (asi 70 milionu Nemcu)! Stejne Vietnam - dalsich 90 milionu!

Nejotresnejsi pripad, o kterem jsem v poslednich letech cetl, jsou snad Filipiny: 100 milionu lidi a snad 85% z nich chce emigrovat! *sok* Proc si tech 85%, tvoricich vetsinu obyvatelstva, nezaridi zivot tak, jak chteji. Je jich prece vetsina!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.14 20:16
avatar

Neonacismus funguje všude po světě.Dnes se začíná objevovat i ve zcela absurdních zemích.Třeba Ukrajině.Ve válečném období Ukrajina vytvořila bandy Banderovců,fašistické tlupy,bojující po boku Němců proti Rudé Armádě.Před postupující ruskou armádou utíkali na Západ k Američanům.Tito Ukrajinci se po rozpadu SSSR vraceli domů.Jejich neofašismus se vrací s jejich potomky.Co způsobili letos v Kijevě je nabíledni.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 20.03.14 20:33

Ono to s tema Banderovcema (stejne jako treba s Finama) nebylo ve spojitosti s nacistickym Nemeckem tak cernobile.

Wikipedia: Banderovci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepa*
Datum: 28.11.15 17:17

Již na přelomu let 1942 a 1943 byly reorganizovány jednotky, které se přeměnily v Ukrajinskou povstaleckou armádu (UPA), také označováni jako Banderovci.

Kořeny ukrajinského nacionalismu sahají do minulosti až ke knížeti Vladimíru Velikému, který dovršil integraci kyjevského státu na přelomu 10. a 11. století. Od té doby se Ukrajina postupně dostávala do područí Mongolů, Tatarů, Turků, Poláků, Litevců a Rusů. V 18. století si Ukrajinu rozdělily Rusko, Rakousko a Polsko, které neuznávaly Ukrajince jako samostatný národ. Zejména carské Rusko zahájilo útlak obyvatel Ukrajiny a území bylo oficiálně nazýváno Malorusko.

Nařízením sovětské vlády se zakazoval jakýkoliv obchod v rolnických oblastech, pozastavilo se zásobení vesnic potravinami, pronásledovalo se a trestalo 10 roky vězení a zastřelením jakékoliv použití obilí pro zaplacení práce v oblastech, které nesplnily plány odvodu obilí, byl v chodu systém naturálních pokut, zbožových represí. Specifická váha ukrajinského obilí v celosvazovém objemu producentů obilí činila více než třetinu a v jednotlivých oblastech převyšovala plánované objemy pro Severní Kavkaz, Centrální-Černozemní region, Kazachstán a Moskevskou oblast počítané dohromady. Političtí komisaři dohlíželi na omezení přístupu Ukrajinců k potravinám, rolníkům byly odepřeny jejich přebytky a nakonec museli odevzdat všechny své potraviny ve prospěch jiných sovětských regionů. [5]

Stalinem vyvolaný hladomor zasáhl v menší míře i další oblasti Sovětského svazu, zejména severní Kazachstán a některé regiony jižního Ruska, kde zemřelo hlady kolem milionu lidí.[6] Hladomor v jižním Rusku postihl i rodinu Michaila Gorbačova, který později napsal: "V tom strašlivém roce [1933] zemřela hlady skoro polovina obyvatel mé rodné vesnice Privolnoje, včetně dvou sester a bratra mého otce".[7]

Ukrajinci rusáky nenávidí a vždy budou. Není to národ běžně uvažujících lidí ale nacionalistické seskupení alkoholiků.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.