Zaměstvatel chce ušetřit na poplatcích

Od: Datum: 20.03.14 14:29 odpovědí: 12 změna: 20.03.14 22:06

Ahoj chci se zeptat na názor. V 4ervenci jsem nastoupil do prce s tím,že dostanu 3 měsíce 12 tis čistého a pak se mzda zvedne na 15 tis jako mají kolegové. Již od začátku mi bylo divné,že mluví v čisté mzdě. Do smlouvy napsali 12000 plus osobní ohodnocení nijak neomezeno. Po 5 měsících mi nepřidali ani korunu šef mě 4 měsíce sliboval,že to doplatí,že účetní je blbá a zapomína to změnit a posílá pořad 12.Já již v prosinci říkal mám jistotu,že to dostanu? potřebuju koupit auto a mám výdaje. byl jsme ujištěn,že ano a tak jsem koupil auto ,které se mi samozřejmě rozbilo a mám velkié výdaje a peníze nikde.Naléhaním vedoucího mi zaměstnavatel poslal dohodu o provedení práce castkou co se na 99% schoduje s pohyblivou slozkou mzdy. Takze oni misto aby mi pridali me jetse seberou na tom,ze se mi mn pocita na zdravotni a socialni. No,ale obavam se,ze kdyz to nepodepisu seberou mi pohyblivou slozku mzdy a budu mit 12 hrubeho teda. takze takto sem dopadl. neplacene prescasy, zadny benefit proste typicky cesky podnikatel co hrabe pro sebe.

Branit se asi nijak nemuzu ze? To uz sem asi nemel tehda nastoupit:) odesel sem z prace,kde sem mel stejny penize,ktere mi slibili. delam ve firme 4 pozice v jednom kolegove maji tech 1ř cisteho:( nemam kam odejit moc predchozich zamestnani (vsude bud firma krachovala, nebo nechodily vyplaty atd)zadna souvisla praxe

jsem uplne zoufaly citim se jak menecenny.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.14 14:41

Stihl, jedinou otázku vidí, zdali se můžete bránit. Ano, můžete.

Jinak se dovolím zeptat já Vás,

"zadny benefit proste typicky cesky podnikatel co hrabe pro sebe." Vy jako podnikatel byste nehrabal pro sebe?

doplněno 20.03.14 14:52:

Cítím Váš hněv, ale zde to stejně nevyřešíme, neporadíme, páč nevíme nic o podrobnostech Vaší smlouvy a dohody. Omlouvám se Vám, že jsem se dovolil zeptat.

doplněno 20.03.14 18:01:

Od roku 1995 mám v pracovní smlouvě pasáž o mzdě, kde je uvedeno " mzda je stanovena v minimální zákonné výši"

A ještě ani jednou jsem tak malou mzdu neměl. Takže můj zaměstnavatel drží slovo.

Ohodnoceno: 2x

Od: stihl
Datum: 20.03.14 14:49

O tom se tady snad nebudem bavit ne? co to je za chovaní když mi 4 měsíce tvrdí,že vše zaplatí,že s eomlouvají a 5tý měsíc přijdiou,že mi naopakou uberou. A nejsou schopní mi to ani říct osobně. 3 vedoucí uiploně obrátil a řekl,tak se na to vykašli nic jinýho nemůžu. takže co? jít na pracák za 5 tis?

Od: luke237
Datum: 20.03.14 19:13
"mzda je stanovena v minimální zákonné výši"
A ještě ani jednou jsem tak malou mzdu neměl. Takže můj zaměstnavatel drží slovo.

Jak muze zamestnavatel drzet slovo, kdyz slibil minimalni mzdu a jeste ji nikdy neplatil? :)

Tazatel ma opacny problem. Zacal na nejake minimalni mzde a tam take zustal.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 20.03.14 14:55

Sliby chyby, měl jste si to nechat napsat do smlouvy. Vykuk využívá vaší důvěřivost... Jasně bych mu řekl že buď dodrží co slíbil, nebo bude mít válku - legální páky jak mu to osladit jsou. Samozřejmě to znamená odchod.

Od: jancak
Datum: 20.03.14 15:37

na ústní domluvy nespoléhejte, zaměstnavatel vám všechno popře a bez svědků potvrzující vaši verzi je ústní domluva k ničemu. Všechno písemně! Dostaneteto, co máte uvedené ve smlouvě, kterou jste podepsal, ani o korunu víc

Datum: 20.03.14 18:58

Ja ti asi neporadim primo k tvoji otazce, ale spise do budoucna. Jestli ti neco vedouci slibi a zvlast, co se nbudouciho navysovani mzdy tyka, tak mu rekni, at ti to da pisemne, jinak to budes brat tak, jako by to vubec nerekl a podle toho se take budes zarizovat.

Ja ti take muzu slibit 23 tisic cisteho za 5 mesicu a pritom nemam vubec v umyslu ti neco platit. Uz nekolik stoleti plati prislovi: "Slova nic nestoji".

Sam jsem podobnou situaci zazil. Sef slibil penize (v dobe nastupu nevedel, jak dobry budu). V prvnich tydnech zjistil, ze jsem ten nejlepsi, co tam kdy pro nej na dane pozici delal (jeho vlastni slova). Po 6 tydnech rekl, ze slibene navyseni se nebude konat minimalne 9 mesicu. Po dalsim tydnu mel to misto uz zase neobsazene. Za ty penize si muze najmout dalsiho podobneho moulu, jako ti, kteri tam pracovali predtim. Za to mu tam nikdo dobry delat nebude. Po mem odchodu zase stravil par tydnu hledanim "nekoho". On o tu praci zase takovy zajem nebyl nebo zadatele nemeli znalosti.

Co poradit? Sef zjevne lze jak na bezicim pasu a toto je jen jedna z dalsich lzi, ktere ti v praci rekne. Zacni hledat jinou praci. Tady te uspech neceka.

Datum: 20.03.14 19:05
Za ty penize si muze najmout dalsiho podobneho moulu, jako ti, kteri tam pracovali predtim.Dodam,ze tem moulum platil to, co mi chtel dat nove az po 9 mesicich. Dal jsem mu tyden na to, aby si to odlozeni navyseni jeste jednou rozmyslel. Pristi tyden ve ctvrtek rekl, ze odlozeni plati. V patek mel na osobnim okamzitou vypoved pracovni smlouvy ve zkusebni dobe.

Datum: 20.03.14 20:09

"Okamžitá výpověď neexistuje, šlo o zrušení pracovného poměru ve zkušební době.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 20.03.14 20:36
Ano, to bude ono. Nemohl jsem si vzpomenout, jak se to presne jemnuje, proto jsem take napsal "vypoved pracovni smlouvy" (a ne "vypoved pracovniho pomeru").

Datum: 20.03.14 22:06

Nejde o zaměstnání, pracovní poměr nebo smlouvu, ale o obrat "okamžitá výpověď". Okamžitá výpověď neexistuje, jde o zrušení ... "Okamžitá výpověď" je oblíbeným obratem v TV seriálech. Zřejmě se lidem natolik dostala "pod kůži", že ji používají tam, kde nemají.

Tady skoro o nic nejde, ale pokud by někdo nesprávný obrat uvedl do písemného zrušení PP, může mít s ukončením problém - nebude jednoznačné, jestli dává výpověď, nebo jestli PP ruší. (Nejednoznačná formulace může zaměstnání zbytečně prodloužit.)

Datum: 20.03.14 19:17
zaměstnavatel poslal dohodu o provedení práce
Kdyz mi tohle zamestnavatel nabidne, tak mu reknu, ze to klidne udelam, ale jako podnikatelsky subjekt mu budu uctovat beznou podnikatelskou cenu za danou praci. :) Tak rychle jsi jeste nikoho zmenit nazor nevidel, jak rychle si to rozmysli *smich*

Datum: 20.03.14 20:21

Ani já Vám s momentální situací nijak nepomohu. Mzda se vždy sjednává v hrubém (i kdyby ji zaměstnavatel sliboval v čistém) a pracovní smlouvu jste podepsal dobrovolně. Tzn., že zaměstnavatel nic (ústní slib nelze nijak doložit) neporušuje, není se čemu bránit.

Na DPP nejste povinen přistupovat, ale pak byste, jak sám píšete, zřejmě nic neobdržel. Pozor, DPP může být sjednána pouze na jiný druh práce než máte v pracovní smlouvě.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.