Odklonění financí

Od: odpovědí: 12 změna:
Mám nějakou šanci nápravy pokud manžel ještě před podáním žádosti o rozvod uschová společné finance? Třeba je vybere, nebo převede na jiný účet?
12 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar babkazov

Můžete mít papír, že jste se v době manželství zadlužila. Třeba od rodičů. Půjčila si a prohrála. Dělí se i majetek i dluhy :-D Tohle mi řekl advokát, ale prý se nikdy nesmím zmínit, že to mám od něho. Byla jsem u něho na poradu, protože v rozvodovém řízení můj, stále ještě manžel, opilý boural tak, že z vozu zbyla kupka šrotu. "Rozvodový soud zajímá, jak byl majetek nabyt, ale nezajímá ho, jak byl rozbit" To, že někdo majetek schová, ukradne, rozbije, to po rozvodu musí řešit občanskoprávní a ne rozvodový.*plac* Tenkrát jsem se na to vykašlala. Klid a klidné spaní pro mne bylo důležitější, než nějaká almara. Jsem si tenkrát řekla. Jasně že to nebyla almara, ale mi tohle pomyšlení pomohlo vyváznout se zdravým rozumem.

 


2x
avatar axus

Zalozte si vlastni ucet, spolecne penize vydelte dvema a vysledek si na ucet prevedte.

Pokud mate k uctu dispozicni pravo, nemuze na to rict nikdo ani n s hackem.

doplněno 20.03.14 09:44:

Pokud uz k "odklonu" doslo, pak jedine s pravnikem.

Jenže pokud jsou stále ještě manželé a peníze rozdělí na dva účty, mohlo by se stát, že manžel vybere svou část peněz, tu utratí nebo uloží "pod polštář" v hotovosti a po rozvodu si bude dělat nároky ještě na polovinu peněz, která bude na nově založeném účtu. Stále ten účet bude spadat do SJM.

Pokud bych neměla v manžela důvěru, tak "svou" polovinu vyberu v hotovosti a tu hotovost někam uložím. S tou druhou ať si manžel naloží jak chce. O tu už bych se nestarala.

doplněno 20.03.14 11:49: Zásadní rozdíl je v tom, že peníze ve slamníku nemá v případě sporného rozvodu šikovný právník manžela jak vypátrat.. Účet ano..
doplněno 20.03.14 12:40:

@axus - manžel může tvrdit co chce, ale nemá to jak dokázat. Já budu tvrdit, že jsem peníze utratila a žádné nemám. Pokud nepůjde o deset milionů... Košer to není, ale v praxi to funguje a někdy je to opravdu jediná cesta.

To je pravda.

Ale sice navim, jak to u rozvodu chodi, ale je pri rozvodu povinnost hlasit vsechny sve ucty? Vzdyt o tom uctu nemusi nikdo vedet a ve vysledku je to stejne, jako je mit doma ve slamniku. Spolecne penize jsou to stale, at lezi na uctu, nebo v perine.


Soud velice lehce zjistí kdo má kde jaké účty a kolik na nich je. To mám zjištěno. Takže tudy cesta nevede.

 


0x
Vyberte nebo prevedte je driv nez on.

 


A nebudu za zlodějku? Co na to rozvodový soud?

 


No já ho nechci oškubat. Jen nechci abych zůstala s dětmi bez koruny a on vše prošustroval s milenkami nebo herně. Takže to můžu vybrat a schovat třeba k mámě? Až bude dělení majetku, ráda mu jeho část dám.

Nevim, jestli Vam to tu nekdo schvali. Pristup na ucet mate, takze asi tak. Musite si umet take predstavit reakci manzela, ktery najednou na uctu neuvidi nic, asi nebude prilis spokojeny,


No mě jde spíš o to, jaké mám já možnosti dostat půlku peněz zpět, když je schová on. Pokud je z něj soud dostane, nebudu nic řešit. Pokud ale řeknou, že to bylo v době trvání manželství, tak už je taky nemusím vidět a to bych nerada.

Ja Vas chapu. Na Vasem miste by jsem rychle zasel za pravnikem a poresil to s nim.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]