Reklamace u české pošty - vymáhání dluhu

Od: odpovědí: 3 změna:

Dobrý den, rád bych Vás poprosil o radu. V prosinci jsem posílal poštovní poukázkou´´A´´ z pošty peníze jedné paníyla to prodávající z aukra. Peníze jsem poslal ale na špatné bankovní číslo...

Když jsem to zjistil, tak jsem té paní okamžítě poslal znovu peníze.. teď už skutečně jí...

Pak jsem šel na poštu a šel reklamovat platbu a žádat o její vrácení první nesprávná platba... Poslali mě na určité oddělení a sepsali se mnou tuto žádost ...Vše bylo vyřešenouž nevím jestli peníze tomu dotyčnému odečetli a nebo se platba vrátila s tím, že není to číslo neexistuje. Informovali mě, že peníze jsou na nějakém jejich účtě a cca po dalším nějakém vyřízení mi je poslaji...To se stalo po cca 14 dnech..peníze jsem tedy získla zpět ...bez mého poplatku za odeslání peněz o chápu a bral jsem to za vyřízenou věc.

Dnes mě ale paní na poště řekla že jí příšlo nějaké psaní a v tom je napsáno o té mé reklamaci peněz. Říkala mě, že pošta bude chtít ode mě 1020Kččástka kterou jsem odeslal,, Vše je napsané v tom psaní, Doslova se v něm píše, že člověk, který obdržel mé peníze, odmítl penéze vrátit..

Takže peníze chtěji po mě..

Nechápu to, Nejprve tvrdili, že peníze jsou připravené na nějakém jejich učtě...a adresát neexistoval, a teď že existuje a vrátit je nechce...

Proč to pošta řeší se mnou? přeci tohle musí řešit s bankou u kterých je ten účet kde jsou peníze, ne?

Je v podmínkách pošty, že když odešli peníze na špatný účet, a ten kdo je obdržel je vrátit nechce, pošta je dává ze svého a následně jí ty peníze musím dát zpět? co to je za logiku?

Neměla by snad podat na toho člověka trestní oznámení na úmyslné obohacování?

Opravdu nevím co si mám myslet, a přitom se bojím jít do křížku s poštou, pak by se z 1000 kč mohlo stát brzo 50 000kč k úhradě..

Jak se mám zachovat? asi sem i podepisoval nějaká papír, že jsem dostal peníze zpět...ale ten už jistě nemám..

ten dopis co mí četla ta paní poštačka, jsem do ruky nedostal, a kopii nemam.. Děkuji Vám moc za radu. P

3 odpovědi na otázku

 

 


0x

Noo, spáchal jste chybu. Trochu jiný postup je u bank, tam je to řešeno zákonem. Nevím, jak to řeší pošta. Ale myslím, že není nijak povinna váš omyl řešit, zjistěte si to. Ovšem ten, kdo omylem dostal peníze je povinen je vrátit, jinak se neoprávněně obohatil. Takže řešení vidím v tom, že peníze poště uhradíte a půjdete na policii, popř. oznámíte na jeho obci, soud.. Mohl byste to dokonce dotáhnout k exekuci. Napište mu žádost o zaslání platby, do vlastních rukou. Asi nevíte adresu, nechť to zprostředkuje pošta. 5 x kontrolovat, než odešlu.

 


0x
avatar ladinpraha

"Dnes mě ale paní na poště řekla že jí příšlo nějaké psaní ..."
Nerozumím. Pošťačce přišel dopis a ona ho čte tobě. PROČ? Co ty máš společného s dopisem, který přišel někomu jinému. Pokud bude pošta chtít jednat s tebou, tak pošle úřední dopis na tvoji adresu. Jinak pochybuji, že by ti pošta vrátila peníze, které se jí podařilo na tebou zadanou adresu (účet) doručit.


šel jsem na poštu odesílat složenku peníze...a shodou okolností mi to řikala paní za přepážkou... To že to ale pošta poslala poště a mě to jen řekla...mě také zaráží..

proč pochybujete že, mi pošta vrátila peníze..Přeci to se stát může...a pošta má smlouvy s bankami,které to řeší mezi sebou...Jinak jsem koušel jít do banky...tam mě ale odkázali na to, že mi nesměji podávat jakékoliv informace o svých klientech, že toto si řeší pošta s bankou mezi sebou...Takže já těžko mohu něco řešit..jedině jít na policii a řešit to přes ni...Jinak mě zaráží to, že bud si pošta myslí, že jsem hloupej a zaplatim to a at si to vyřeším sám a nebo si svoje zákony upravuje jak chce...Podle mě jsem podal standartní žádost o vrácení peněz, tak nechápu teď jejich nestandartní postup...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]