Rovnátka napevno

Od: Datum: 07.04.14 16:22 odpovědí: 10 změna: 07.04.14 20:07

Dobrý den měla bych mít rovnátka napevno, jenže bohužel jsou moc drahé a nemůžeme si je dovolit. Zuby nemám nějak křivé, jen natočené 2 horní a dolní špičáky. Prý kdyby mi začly později růst "moudráky" měla bych problém a hodně by mě to bolelo. Mám strach, myslíte že bych mohla mít vážně problémy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 07.04.14 16:37

Špičáky a zuby moudrosti jsou uplně na jiných místech. Moudráky (osmičky) se v případě, že rostou tak jak nemají se trhají. Tyto zubu se většinou nijak nenahrazují. Někomu ani nedorostou. Problémy dělat můžou, hlavně když rostou a prožezávají se. Pokud máte jen trochu křivé zuby, dají se použít rovnátka vyndavací, ty nejsou tak drahé, jako fixní rovnátka. Před 12 lety jsem za vyndavací rovnátka doplácel asi 1000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mishellin*
Datum: 07.04.14 16:38
Moudráky bolej tak jako tak.. Nebo aspon mě :( jeden mám už venku a druhej začal nedávno a bolí to dost i s rovnými zuby..Takže nevim jestli si nějak moc pomůžeš :(
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 16:45

Myslím, že pootočení zubů nemá nějaký vliv na to, že tě budou nebo nebudou bolet moudráky. Spíše doktor hledal nějaký důvod, jak tě "donunit" si nechat zuby srovnat, protože pro něj jsou to peníze. Snaží se to nacpat všem, i těm, co mají rovné zuby, hledá kde jakou drobnost...

Zvlášť, když nemáš nějak zvlášť křivé zuby, tak bych to nechala být. Neřešila bych to ani snímatelnými rovnátky - nemají takový efekt - zuby více méně nepohnou.

Pokud ti později přijde, že má křivé zuby, můžeš si je nechat srovnat později- Žádné věkové omezení není.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: 3axel
Datum: 07.04.14 17:23

v dětství jsem měla horní čelist širší oblouk než dolní a mohla kousat jen na čtyřech předních zubech. ve dvanácti letech mi na to dali vyndavací rovnátka, velmi masivní aparátek, na noc, šroubky se postupně aparátek stahoval , až do 18 let a skutečně mi ten horní oblouk zubů stáhly. nějakou bolest to teda stálo, obzvlášť když člověk někdy na pár nocí vynechal trochu mi bohužel ohnuly dovnitř přední zuby, no ale je to asi lepší, když si člověk jídlo pokouše a nepolyká ho celé ( jako já do té doby ) takže, za mě, vyndavací rovnátka mohou mít velký efekt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 17:33
avatar

To myslíte špatně. Přesně tohle řešila máma. Jako dítě se rovnátek bála, a špičáky plus dva zuby i nich měla špatně natočené. Teprve, až dorostly moudráky, začalo být v puse těsno, ostatní zuby vytlačily špičáky ven a nahoru a ty zbývající dva pootočené zuby pootočily ještě víc, propletly se kořeny a byl problém (to se zjistilo až při trhání). Ve finále fixní rovnátka na tři roky a dva zuby musely ven.

Snímací rovnátka jsou ovšem na houby, to máte pravdu.

doplněno 07.04.14 17:50:

Nestojí ti pěkný úsměv za trochu bolesti? Mě trhali zuby hned čtyři, fixní rovnátka na dva roky, a dneska jsem moc ráda za pěkné a rovné zuby. Máma byla taky srab, a teď jen lituje, že s rovnátky čekala tak dlouho.

Je pravda, že rovnátka se dají dát kdykoli, pokud máš zdravé zuby, ale čím dřív, tém lépe a rychleji se rovnají. A dá se domluvit i na splátkách, nemusí se platit všechno naráz.

doplněno 07.04.14 18:31:

Tož máma je právě srab, nechtěla je nechat vytrhnout. Což není chyba lékaře, trhat (tehdy) zdravé moudráky přes odpor pacienta nešlo:). A má dost malou pusu, holt se jí tam všechny ty zuby nevešly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 1236
Datum: 07.04.14 17:43

A co mám tedy podle Vás dělat?:( Vážně nechci, aby mi potom trhali zuby.

Datum: 07.04.14 18:37

Trhat moudráky je poměrně běžná věc. Stejně jako vytrhnout dva zuby (na každé straně) - nejčastěji čtyřky. Díra tam nevznikne, nebojte, srovnáním zubů zmizí a nebude to vůbec poznat.

doplněno 07.04.14 18:38:

Jinak pokud si nejseš jistá postupem svého lékaře, zkus jiného ortodonta a nechat si důvod rovnání zubů vysvětlit a říct si (přibližnou) cenu, ceny se totiž dost liší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.04.14 18:27
Nejspíš to udělal doktor špatně, neměl ty osmičky vůbec nechat vyrůst. Já jsem šla kvůli malé puse a hrozícímu zkřivení ostatních rovných zubů na trhání osmiček když mi bylo 16 a zuby byly ještě bůh ví kde v kosti.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tl
Datum: 07.04.14 17:58

Můžeš sem třeba dát fotku tvých zubů?..Na zuby se podle mě dávají rovnátka i proto, že se potřebuje udělat prostor mezi zuby -aby se ti do puse vlezly třeba ty osmičky, pak se nemusí trhat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.14 20:07
avatar

Jak moc drahé? To jednou přišla žena, že dcera potřebuje rovnátka. Pevná, a dole i nahoře. A že už to má domluvený kdesi v Praze a bude to stát 20 tisíc. Tak to jsem zvedl oči v sloup a v duchu si říkám že to neni možný. To by potom rovnátka byly luxusní záležitost. No nakonec je všechno jinak. Ještě že je ten internet. Do 18ti let výkony zubaře proplácí pojišťovna. Našinec hradí jen materiál. A záleží na tom, kde materiál kupují a za kolik prodávají. Takže nakonec byl vybrán jiný zubař, a rovnátka jsou za 5 tisíc. Což už jde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.