Zkopírování zadání testu na VŠ

Od: Datum: 19.03.14 16:39 odpovědí: 1 změna: 19.03.14 18:48

Na VS jsou popularni elektronicke testy, ktere jsou vyhodne pro vyucujici, ovsem mene pro studenty. Casto jsou koncipovany tim zpusobem, ze primarne netestuji znalosti studenta. Mnoho studentu problematiku neshledne, pouze "zkousi", kdy se zadari. Naproti tomu jsou studenti, kteri se ucivu venuji, problematiku zvladaji, ale v testech se jim prilis nedari.

Soucasti elektronickeho testu jsou testove otazky. Po zodpovezeni se student casto musi smirit s vysledkem vyjadrujici uspesnost v procentech. Nahlednuti do testu neni beznou praxi, casto i vyucujici nezna spravne odpovedi.

Testy, probihajici formou dialogu mezi vyucujicim a studentem vyzaduji vetsiho zajmu a vzdelani studentu. Presto kazdy rozumny student da ve vetsine pripadech prednost ustni zkousce.

Na nekterych VS je zakazano kopirovani testu. Na jinych VS, se k problematice ve studijnim ci jinem radu, nevyjadruji. Jinymi slovy, zakazu kopirovani se nedoctete v zadnem internim predpise.

Samozrejme kopirovani zadani za ucelem sdileni znevyhodnuje studenty a cini studium neucelne. Ovsem na druhou stranu spokojit se se strohou informaci uspel/neuspel, take neni optimalni. Proto vyvstava otazka:

Pokud student zkopiruje zadani pro osobni potrebu, dale jej nesiri, je to cin, ktery je moralne spatny a trestne postihnutelny?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.14 18:48
avatar

Morálku si musí každý vyřešit sám v sobě. Pokud to zakazuje školní řád, je to i postihnutelné. I pokud to není ve školním řádu, když to zjistí učitel, je to postihnutelný podvod.

Ale co oči nevidí, srdce nebolí. Také jsme si navzájem půjčovali a kopírovali otázky do předmětu, který byl těžko zvládnutelný. Jo, bylo to nefér a bylo to hnusný, ale potřebovali jsme projít.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.