Podpora v nezaměstnanosti

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Dobrý den, může mi někdo poradit, kolik si můžu přivydělat, když jsem evidovaná na ÚP, nevím přesnou částku a pokud mám práci na dohodu, můžu bez udání důvodu kdykoli skončit? Děkuji

5 odpovědí na otázku

1x

Dobrý den. Já jen dodám upozornní na to, že pokud pobíráte podporu v nezaměstnanosti, pak není možné ji pobírat zároveň s přivýdělkem. Jak bylo řečeno, při evidenci na ÚP si můžete přivydělat 4.250,- Kč, ale výplata podpory se Vám zastaví a dále poběží až po skončení nekolidujícího zaměstnání.

0x
Odpoved na prvni otazku je tu snad kazdej tyden.

0x

Pokud splňujete zákonné podmínky, můžete si vydělat polovinu minimální mzdy, což je nyní s největší pravděpodobností 4250 korun. Na ÚP můžete kdykoliv ukončit evidenci a jako důvod můžete uvést, že budete osoba bez zdanitelných příjmů, pokud nechcete uvést, že budete pracovat na dohodu.

0x

4250kč hrubého/měsíc (při podepsání prohlášení poplatníka k dani i čistého)...při DPP máte hrazené zdravko od výdělku 10 001kč/měsíc...při výdělku u DPP mezi 4251kč a 10 000kč si musíte hradit zp sama (1148kč/měsíc)

0x

Ohledně peněz už Vám poradili výše, já jen připomenu, že nekolidující zaměstnání je nutné úřadu práce oznámit a doložit předem nebo nejpozději v den nástupu do nekolidujícího zaměstnání. Na nekolidující zaměstnání se nevztahuje lhůta 8 kalendářních dnů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]