Změna lékaře a cukrovka

Od: odpovědí: 3 změna:

Chtěla bych se informovat zda pokud chci změnit lékaře musím pro kartu k tomu původnímu?Případně zda by si tu kartu vyžádal nový lékař kdybych požádala...nechce se mi vysvětlovat proč chci odejít.

A druhá otázka...v mé rodině je cukrovka a když jsem řekla původnímu lékaři jestli by mi udělal test aby ji také případně vyloučil řekl, že na to mám ještě čas až mi bude 30. Což je za tři roky...Má na to právo? případně mám právo si vyžádat udělat testy?Jsem rozhodnuta přejít k jinému lékaři ale abych věděla pro příště co a jak...Děkuji za odpověď.

3 odpovědi na otázku

 

 


2x

nemusíte vysvětlovat proč chcete od lékaře odejít, na výběr lékaře máte právo, lékaře můžete změnit co 3 měsíce

co se týče nároku na vyšetření, podívejte se na stránky vaší zdrav. pojišťovny - tam najdete uvedeno, na jaké výkony a vyšetření máte nárok v rámci preventivní péče. Další vyšetření jsou na úsudku lékaře. V rámci preventivní prohlídky na kterou máte nárok 1x za 2 roky je vyšetření moči (např. cukr kvůli diabetu, bílkoviny, krev atd.). V odůvodněných případech posílá moč do laboratoře na složitější vyšetření.

aktuální informace ohledně zdrav. dokumentace z právního oddělní ČLK: "Originál zdrav. dokumentace musí zůstat dle vyhlášky o zdrav. dokumentaci u původního lékaře archivován nejméně po dobu 10 let od změny lékaře. Nově zvolenému lékaři na základě jeho žádosti (stačí zaslat na výměnném poukazu např. "Nová registrace zde, prosím o výpis z dokumentace") poskytne původní lékař toliko výpis nebo kopii dokumentace a originál si ponechá. Původní lékař si tento výkon vykáže na zdrav. pojišťovně jako "podrobný výpis z dokumentace" a zaplatí mu ho zdrav. pojišťovna. Tato komunikace probíhá přímo mezi lékaři.Tento postup je trvalou zákonnou normou"

 


1x
avatar megacruiser

Testy na cukrovku nic neřeší - chce to se chovat tak, aby ji člověk nedostal. Potom už je pozdě. Rodinná anamnéza v případě cukrovky nebo kardivaskulární onemocnění znamená pouze to, že pokud se budete stravovat stejně špatně jako ostatní členové rodiny, budete trpět i stejnými nemocemi. Jinak řečeno - stejné chyby, stejné problémy, což je asi logické. Doporučuji si hlídat překyselení organizmu.

 


0x

Muzete se zaregistrovat u jineho lekare. Ten si vyzada co potrebuje od vaseho byvaleho lékaře.

Rozhodne bych se nenechala odbyt tim, ze pujdu na vyšetření ve 30 kvuli cukrovce. Pokud se bojite, nechte si test udelat hned. Zvlášť

t kdyz to mate v rodinne anamneze...Nenechte se odbyt, k cemu by nam pak ti doktoři byli dobří. Jen abychom jim platili za razitka na ridicaky ci vstupní vyšetření?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]