Dobrovolnictví - zdravotní pojištění

Od: Datum: 19.03.14 10:48 odpovědí: 1 změna: 19.03.14 12:49

Chtěl bych se zeptat jak je to se zdravotním pojištěním v případě dlouhodobého dobrovolnictví. Hradí ho za mne stát, musím být přitom registrovaný na úřadu práce nebo nemusím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.03.14 12:49

Je to uvedeno v "Základním poučení uchazeče o zaměstnání" - nemusíte být registrován na ÚP a máte hrazené ZP v případě viz níže. Pokud splňujete, informujte vaši zdrav. pojišťovnu do 8 dnů o dobrovolnictví, abyste měl placené ZP státem. Pokud nesplňujete, tak je vhodná registrace na úp, abyste nemusel platit zp jako samoplátce (1148kč/měsíc)

"při výkonu dlouhodobé dobrovolnické služby na základě smlouvy dobrovolníka s vysílající organizací, které byla udělena akreditace Ministerstvem vnitra, nebo výkonu veřejné služby na základě smlouvy o výkonu veřejné služby, pokud rozsah vykonané služby překračuje v průměru alespoň 20 hodin v kalendářním týdnu"

doplněno 19.03.14 13:11:

ještě si můžete informaci ověřit v Zákoně o dobrovolnické službě

"ČÁST DRUHÁ - § 12 osoby vykonávající dlouhodobou dobrovolnickou službu na základě smlouvy s vysílající organizací, které byla udělena akreditace Ministerstvem vnitra, v rozsahu překračujícím v průměru alespoň 20 hodin v kalendářním týdnu"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.