Rodinná situace-jak se zachovat

Od: ® odpovědí: 16 změna:

Ach jo, nemám zde ráda ty citové výlevy na tři stránky, ale udělám teď to samé. Naše rodina se díky mé sestře ocitla v nepěkné situaci. Několikrát jsem zde psala, jak je úžasná atd., ale nejspíš byla vše dlouhodobá přtvářka. Ve svých 37mi letech chytila druhou mízu a vyměnila svého dlouholetého partnera (asi 18ti letý vztah), se kterým má ani ne dvouleté dítě, za jiného. Je tak zblblá, že pálí mosty a všechny háže přes palubu, kdo nesdílí její nadšení z nového partnera, toho pomlouvá u příbuzných i známých.

Prý se starým partnerem bylo vše špatně, nikam nejezdili, což není pravda, protože po celé roky co 14dní výlet a 2-3x do roka zahraniční dovolená. Prý byla nešťastná, no nikomu se bohužel nesvěřila. S novým partnerem udržuje vztah od léta, aniž by to někdo tušil, několik měsíců nám lže a pomlouvá nás. Nový partner je prý nejúžasnější chlap na světe. O tom s úspěchm pochybuju, protože mu před lety utekla manželka a všichni chlapi kolem 30ti let, co za něco stojí, jsou už rozebraní případně s vlastní rodinou. Prý je to počítačový expert, co zná několik jazyků, o tom se dá také pochybovat, protože počítačový odborník má dobře placenou práci, není bez maturity a dlouhodobě nezaměstnaný a nemusí bydlet v podnájmu s kamarádem, protože na vlastní byt nemá peníze.

Starý partner je z celé situace pochopitelně na práškách a čekám, kdy si to půjde hodit. Ze dne na den se mu zhroutil svět, byt je sestry, on zrovna změnil zaměstnání, takže je ve zkušební době, k tomu se tahají o dítě. Zrekonstruoval jí celý byt, ona ho podvodem donutila zrušit nějaká spoření a vytahala z něj prachy, nyní ho z bytu vyhazuje, aby tam mohla nastěhovat partnera nového. Hlášený tam bohužel za celou dobu není.

Já, která která jsem jim po dobu rekonstrukce nabídla u nás několikaměsíční azyl a nechtěla jsem ani ani korunu, jsem podle ní rozmazlená svině, což vypráví všude po okolí. A to jen proto, že jsem se podívala na FB toho jejího zázraku, na což prý jsem neměla právo. Argument, že jsou to veřejně přístupné stránky, neuznává. Od jejího starého partnera vím téměř všechno, ale ona netuší, že vím, co o nás říká a co dělá a protože se k ní hodně lidí obrátilo zády, hraje si na milou. Tak teď nevím, jestli přistoupit na její hru, dělat že nevím, co je zač a nespadnout na její úroveň psychického týrání a citového vydírání a dál s ní v přetvářce komunikovat, nebo jí jít za to co dělá rozbít hubu a spřetrhat s ní vztahy.

16 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar coklit

Tipla bych si, že až zamilování ustoupí, tak snad sestra prozře a kdo ví, jestli ji o peníze neoškube časem ten její nový přítel a ona nepřijde s prosíkem o pomoc za rodinou.. To nikdo neví..

Jsem zvyklá jednat s každým na rovinu. Kdyby tohle udělala má sestra, tak bych si s ní jednou otevřeně promluvila, řekla vše co vím a chtěla k tomu bez emocí slyšet její názor. Pak bych jí řekla ten svůj a uzavřela to definitivně tím, že chci aby byla šťastná, ať dělá jak myslí, že je to stále má sestra, kterou mám ráda a budu stát za ní. Jen ať si dá pozor a když bude potřebovat, má dveře otevřené. Stála bych o to, vídat se s ní avšak bez jejího přítele a bavit se o neutrálních tématech. Mosty nepalte, rodinu máme jen jednu..

Když to vezmu podle sebe, nikdy jsem si do žádného vztahu nenechala mluvit a vždy si vše dělala po svém. Čím více na mě okolí útočilo, tím více jsem se zatvrzovala a kopala kolem sebe. Myslím, že s tím nic nenaděláte, chce to čas.. Ona si tou zkušeností musí projít sama...

 


2x
A jéje. Když stará stodola chytne... To je špatné pro všechny.
Asi Vám nezbyde nic jiného, než se přenést nad to, co jste slyšela.
Přeci jen - je to Vaše sestra, se kterou jste až do dneška vycházela dobře. Navíc jestli máte pravdu, bude Vás brzy potřebovat a co teprve ten dvouletý prcek.
Neříkám, že máte zpívat její píseň. Říci svůj názor byste určitě měla, ale pak ji nechte. Zní to drsně, ale stejně nemáte šanci sestru přivést k rozumu.
Růžové brýle brzy spadnou a pak ji začne mrzet, že tolika lidem ublížila. Nezavírejte ji vrátka a pokuste se o téměř nemožné - o pochopení.
Vystavět mezi sebou a sestrou zeď můžete vždy, jen to nedělejte v afektu. To by mrzelo zase Vás. M
doplněno 18.03.14 10:35: Je dobře, že "švagra" necháte zatím u sebe. Třeba se Vám podaří zachránit více, než si myslíte... Kdo ví? M

 


2x
avatar kapkanadeje

Do vztahu dvou lidí nikdo nevidí. Proto si myslím, že není na místě někoho soudit a strkat nos do věcí, do kterých mi nic není. Je to sestřin život, je tedy jen na ní, jak s ním naloží. Ostatní v rodině s tím nemusí souhlasit, ale to je také všechno, co s tím mohou dělat. Je a zůstane to Vaše sestra, ať je jakákoliv a jen na Vás záleží, jaký postoj k ní zaujmete. Já bych se snažila podržet a podpořit otce dítěte, jestli-že se o něj příkladně stará, ale do žádného vztahu bych sestře nemluvila. Leda, že by se mne sama zeptala na názor...Píšete, že víte vše od jejího starého partnera _ co o vás sestra říká, co dělá...To na mne působí dojmem, zda vás neštve proti sestře ještě víc ve snaze, mít vás na své straně.. Chápu, že je zraněný, zklamaný, že se cítí podvedeně...Ale na druhou stranu, sestra s ním mohla být opravdu nešťastná a dokud mohla, nedávala to třeba najevo, nesvěřovala se rodině.. Jen ti dva ví, jaký byl ve skutečnosti jejich vztah. Něco jí ve vztahu asi chybět muselo, když šla za jiným mužským. Je to její rozhodnutí, rodina ho schvalovat nemusí, ale nedovedu si představit, že bych vlastní sestru nadobro odepsala jen proto, že se třeba, dle soudu ostatních, "nevhodně" zamilovala. Zda a v čem udělala chybu, či neudělala, na to si musí přijít sama.

Prosím berte to jen jako jednu z úvah a názorů, které si zde přečtete. Rozhodně chování Vaší sestry nijak nehájím, ale také nemám důvod k ní být kritická.

Souhlasim s tim, co jste napsala. Bohuzel tam jde ale take o male dite a to by mamka ignorovat rozhodne nemela.


Už se to začíná projevovat. Synovec je přesná kopie svého tatínka, kdykoliv se podívá na syna, nelze nevidět starého partnera a už se ta zášť v ní začíná projevovat. Prý se třeba začala štítit když ho přebaluje, už řekla, že dítě sice má ráda, ale lituje, že ho má, protože je pro ní překážka a chtěla by vrátit čas před jeho narozením.

PRÝ! @pb - já tu zášť vidím hlavně u Vás.. tak jako sestře zastiňují oči růžové brýle, tak Vám ale zášť... Tohle bych o svém dítěti já osobně NIKDY neřekla a nikdy bych se nezachovala k člověku, se kterým mám dítě, které nás bude spojovat do konce života tak, jako to dělá Vaše sestra.. ALE třeba to řekla v zoufalství proto, aby ublížila otci dítěte aniž by to myslela vážně... třeba ji k tomu vyprovokoval - zoufalí lidé, dělají zoufalé činy..

Napsala jste, že budete dělat že nic nevíte.. Víme všichni už od základní školy, jak funguje "tichá pošta". Na začátku se vypustí věta a než dojde nakonec, změní smysl. Pokud spolu budete celá rodina mluvit způsobem, že ten prý říkal to a ten prý zase tohle, nikdy se nedozvíte, jak to bylo ve skutečnosti. Jsou to všechno jen pomluvy a ne všechno bude doslovná pravda, když nevíte v jaké situaci, jak a komu byla řečena.

 


1x

Ja bych delala v tomto pripade mrtveho brouka. V tom smyslu, ze bych sestru momentalne ignorovala. Vzdyt se spolu bavit nemusite. Proste ji musite nechat, at se rozhoduje sama.sama si musi nabít "pusu" nebo bude s tim novym stastna.

To ze sveho pritele oskubala, je opet jejich vec. Je dobre, ze ho mate radi, pomozte mu, pokud sestra dite odmita, at mu ho da do opatrovani.

Jen se v tom proboha neangazujte v tom smyslu, ze budete resit s kym chodi, proc, nač.a snad se ji pokouset radit. Vsechno se vzdycky obrati proti vam, at to myslite jakkoliv dobre.

Nechte to plynout, cas ukaze.

 

 


0x

Ségra má teď růžové brýle, ale časem je sundá. Do té doby bych se choval, jako bych tuto osobu neznal a v životě ji neviděl.


Je mi jasné, že se tak chová kvůli zamilovanosti, která trvá pár měsíců a pak přejde a nastoupí šedá realita, která jí může srazit na kolena. Ale jak pomoct starému partnerovi? Není příjemné vidět dospělého chlapa brečet. Ona ho psychicky týrá a on má z toho zdravotní následky. Dveře má u nás i u našich rodičů otevřené, na ulici ho nenecháme. Ale on jí zatím vyklidit cestu nechce, dokud mu nevrátí alespoň část peněz za rekonstrukci. Ona si myslí, že on si pronajme garsonku někde přes ulici, aby se staral o syna. To že když nebude mít v Praze slušnou práci, tedy si nebude moct tu garsonku dovolit a vrátí se do Východních Čech, to se jí nelíbí. Protože zatímco ona se schází s novým partnerem, on se stará o dítě.

 


0x
avatar figurek

se obávám, že vám osobně nezbývá, než zachovat ledový klid a psychicky se připravit na další pokračování seriálu. Neuplyne příliš mnoho vody a vaše sestra bude vyhazovat z bytu toho svého dnešního miláčka.

 


0x

Za sebe můžu říct, že já bych se s ní přestal bavit, otočil se k ní zády a neudržoval s ní žádné styky. Ono rodina je rodina, ale snaha má být na obou stranách a né jen na jedné. Jejímu bývalému vyjádřete podporu, event. se mu snažte nějak pomoci. Bude si muset najít jiný byt, to že je ve zkušební době není výmluva, výplatu bere a pokud si v práci bude dělat to co má a není ta firma průchoďák, tak ho jen tak nevyhodí. Zkusil bych možná do začátku i obecní byty. O to, co on vložil do bytu se s ní může soudit (podat žalobu na okresním soudu), předpokládám ale, že účtenky nemá, takže to bude slovo proti slovu, maximálně mu to můžete vy jakož to svědci z rodiny dosvědčit, že skutečně to a to platil nebo dělal on. Nejhorší je, že nejvíc tohle odnese to dítě, které bude jeden rodič proti tomu druhému huckat a pokut to dělat nebude a nechá si to líbit, tak bude za špatného jen on. Těžko radit v takové situaci. Ve finále rozhodnutí bude stejně jen na Vás a Vaší rodině, jak se k tomu postavíte. Rozbít ségře hubu není řešení, jen se tím vytvoří další konflikt, který budete muset nějak vyřešit, ségra v něm bude mít právem navrch a ještě skončíte jako špatná Vy.

 


0x
avatar h0nz490

staci jen chvili pockat , az nebude mit ruzove bryle a zjisti co to je za magora. Prece jen bydli u kamose , bez roboty ... no nwm nwm , az bude nejhur tak prijde a bude vam brecet na rameni.

 


0x

Na rovinu bych jí řekl co mi vadí, že takové chování je přes hranice a poslal bych jí do háje. Bývalému bych pomohl - dosvědčit co v baráku udělal, pomoct mu přesvědčit soud aby dítě bylo svěřené jemu atd. Přes hubu ne, jen by toho využila ve svůj prospěch.

Zatemnil se jí mozek a myslí jen spodkem, časem z toho možná vystřízliví. Dělat jakobynic a mazat jí med kolem huby je špatně - pokud jí do háje s patřičným vysvětlením pošlete do háje všichni tak se může probrat dřív...

 


0x
avatar bimbam

Pomluvy - nejmenší zlo v této zapeklité situaci. Sama píšete, že hodně lidí se už k ní obrátilo zády. Pokud jí někdo věří, ať věří. Vy víte své.

Podporujte otce dítěte a buďte dobrou tetičkou. Sestře jednou řekněte pokud možno v klidu (nebo napište) vlastní názor a pak s ní komunikujte jen o věcných záležitostech. Čas všechno prověří.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]