Krádež peněz z karty vs trest

Od: Datum: 18.03.14 08:10 odpovědí: 9 změna: 26.03.14 09:37

dobry den potrebuji poradit ukradla jsem platebni kartu a vybrala zni penize majitelce jsem se priznala a penize vratila a ona to stejne dala na policii muzu se zeptat co mi hrozi dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jezevecmoudry
Datum: 18.03.14 08:15

Záleží kolik jsi vybrala peněz a jestli už jsi někdy byla trestaná.

Jinak záleží na skutkové podstatě: za neoprávněné držení platební karty max. 2 roky, ale spíš bych to viděl na krádež (max. 8let). Sazba u krádeže může být i vyšší , ale to by musela způsobit "škodu velkého rozsahu", což s platební kartou dost dobře nejde.

Pokud jsi netrestaná, prachy i kartu jsi vrátila, vidím to na podmínku.

Ohodnoceno: 0x

Od: ma*
Datum: 18.03.14 09:29

Nešlo by se s dotyčnou ještě domluvit, že si to u ní odpracuješ, jestli by to nestáhla? Kolik ti je?

Od: buss®
Datum: 18.03.14 10:44

Už jen samotné odcizení platební karty je trestný čin. Vizte TZ - Trestné činy proti měně. A TrŘ o Narovnání.

Datum: 18.03.14 11:52

Máte naději na nízký trest. Protože jste vše napravila před soudem, projevila jste "účinnou lítost", sama jste vše napravila. Ale opravdu nejlepší by bylo, kdyby dotyčná žalobu (nebo oznámení) stáhla.

Ohodnoceno: 2x

Od: cuca®
Datum: 18.03.14 19:39

Tak za prve, bych si nedavala v pripade teto otazky jmeno do registrace.

Pokud je to opravdu prvni trestny cin, tak byste mela dostat podminku.

Pak v pripade, ze ve zkusebni dobe nic neprovedete, budete mit za urcity cas trestni rejstrik opet cisty.

Takze pokud to byl ojedinely "ulet", poucte se, nasypte si popel na hlavu.

Kazdy ma dostat druhou sanci.

Muzu se zeptat, co vas primelo penize vratit? Asi az kdyz se prislo na to, ze jste to z bankomatu vytahla vy, ze?

No tezko to oznameni stahne., hlavne jestli to je cizi člověk.

Tudiz pujdete k vyslechu a pokud to uznaji jako trestny cin, dojde na soud. Takze se těšte,snad vas uz jen ten zazitek"napraví". A verte, ze pokud jste slusny clovek a tohle byl jen zkrat,docela dost vas to psychicky rozhodi.pokud ne, zadne svědomí nemáte.

Ohodnoceno: 2x

Od: siposovalucie*
Datum: 24.03.14 12:34

byla jsem uz u toho vyslechu vsechno sem ji rekla.ptala sem se jich co bych mohla dostat a oni rekly ze kdyz sem nebyla nikdy trestana ze to bude podminka na co ted mam cekat prijde mi neco domu nejakej dopis nebo neco? nic mi tam nerekly

Od: buss®
Datum: 24.03.14 12:42

Jako co jste vypovídala, jako obviněná? Co by vám řekli na trest, ten uděluje soud! Třebe je budou bolet zuby...

Od: cuca®
Datum: 24.03.14 14:55

Lucko, pokud jste byla na vyslechu na policii. Prijde vam pak další obalka predvolani k soudu.az to uzavřou, nevim jak dlouho to bude trvat. Prideli vam pravnika nejspíš, řeknete, ze jste to udelala, ale ze toho litujete. Pak vas odsoudi nejspíš k te podmince, odvolavat se nebudete.pak prijde rozsudek jeste postou. Pocitejte s tim, ze pokud neobhajite, ze na to nemate, budete platit soudni poplatky. Pocitejte klidne i s 10tisici.nechci strasit, nevím jak presne se pocitaji. No a pak po dobu na kterou vam tu podminku daji,musíte sekat latinu, jinak se podminka muze zmenit ve vezeni...hodne štěstí.

doplněno 26.03.14 15:22:

Lucko, ono to samozrejme muze byt pripad od pripadu jine. Proste ted cekejte na jakykoliv dopis s pruhem.pak se zaridtte podle toho, co bude uvnitř.

Od: siposovalucie*
Datum: 26.03.14 09:37

dotycne jsem penize vratila jeste pred tym vyslechem. na polici sem to rekla a rekly mi ze pravnika nepotrebuji. takze ted mam cekat na to predvolani k soudu?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.