Nová okupace...od CCCP

Od: Datum: 17.03.14 23:20 odpovědí: 34 změna: 20.03.14 18:20

Tak nevím...jaká je pravděpodobnost, že v dnešní době zase někde lidem lupne v kebuli a přijdou k nám bez pozvání? co bude potom?!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 23:33

Pravděpodobnost je to velmi malá, protože jsme v NATO a útok na kteréhokoliv člena se pokládá dle uzavřené smlouvy za útok na celou alianci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 00:02
avatar

Ano pravděpodobnost malá, ale to že jsme v NATO bude ten poslední důvod.
Pokud by byly jiné zájmy dopadne to tak jako vždy v minulosti a budem bez problému obětováni. Nějaká smlouva...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pavel147ddd
Datum: 18.03.14 00:07

Právě...Nato - NENATO...jak příjde na lámání chleba..bude v tom sami...vždyť se podívejme na Ukrajinu..jak je velké...a vojensky to nezvládá... neumím si představit co by bylo dál..když by nás zabrali...

Od: luke237
Datum: 17.03.14 23:41

Aby se k nam dostali, tak by se nejdrive museli dostat pres 2 vrstvy zemi. Byvale sovetske zeme (Ukrajina, Belorusko) a v dalsi vrstve pres jine cleny NATO mezi CR a Ruskem (pro nas hlavne Slovensko a/nebo Polsko).

Nesmime zapominat, ze v 1968 tady krome Sovetu (a kolik z nich bylo Rusu si netroufam odhadnout) byly take armady NDR, Polska a Madarska.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 17.03.14 23:43
avatar

Dobrý den, ta pravděpodobnost je malá, ale není nereálná. Rusko je roztahovačné, nedemokratické, nedá se jim věřit, neuznávají mezinárodní právo a dohody - uznávají jen sílu. Naštěstí nejsou ekonomicky tak silní, aby ta obava byla akutní. Ale, i naše území je stále v jejich zájmu. Patrně to bude postupné a od bližších území. Bude záležet na tom demokratickém světě, jak se k tomu postaví a zda se jim to pokusí zatrhnout. Jenom Vás opravím - oni přicházejí "na pozvání" a vojska nejsou označená (ale, hovoří rusky). Je třeba jasně označovat Rusko za agresora a tak s ním jednat a neustupovat jim. Jinak se budou zas roztahovat a činit si nároky. Putin chce opět sjednocovat "svá" území a tomu je třeba se bránit.

Bohužel, demokracie je na nedemokratické metody agresora slabá. Snad jen postarat se o to, aby se vyčerpávala jejich ekonomika, protože opak může být pro svět tragický. A nikdy jim už nevěřit. Obávám se, že jsme zatím jen na začátku něčeho většího a nepříjemného. Zdravím!

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.03.14 00:04
avatar

To je naprostá hloupost. Pokud vím, obyvatelé na Krymu se demokraticky rozhodli, kam se vydají. Proč by o nich měl rozhodovat nějaký politik z EU? Referendum je nejvyšší formou demokracie. Když se chtějí odtrhnout, mělo by jim to být umožněno. Kdo se třeba ptal nás, jestli chceme rozdělení republiky? Zkorumpovaní politici si to prostě dohodli a na názory lidí se vykašlali. Stejně tak Kosovo - to se klidně oddělilo od Srbska a stalo se defakto provincií USA. A vadí to někomu? Jeho vznik odporuje veškerým mezinárodním dohodám. Koho zajímá, že při tomto oddělování zamřelo plno nevinných lidí a radioaktivitou byla zamořena celá bývalá Jugoslávie, protože US Army používá ve velkém zakázané střelivo z ochuzeného uranu? Koho zajímá, že Irák, Afghánistán, Libye byly napadeny a defakto kolonizovány na základě zcela smyšlených důkazů? Tam nikdo v referendu okupanty nezval, prostě přišli a vzali si co chtěli a k tomu jako bonus zničili veškerou infrastrukturu. Nedělejme prosím z Ruska strašáka. Připojení Krymu je logické a je to i vůle jeho obyvatel, tak proč tomu bránit?

Kdybysme se třeba hypoteticky rozhodli v minulosti v referendu rozdělit Československo, měl by mít někdo právo nám v tom bránit? To také bylo defakto nezákonné z pohledu mezinárodního práva.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.03.14 00:24
avatar

Pokud vím, obyvatelé na Krymu se demokraticky rozhodli, kam se vydají.

Nooo, to byla demokratická volba jaxviň ! Ovšem napřed na Krym napochodvalo čtyřicet tisíc Rusů ( óooo pardon, oni to vlastně byly ukrajinští domobranci, sice byli natolik chudý, že jim nezbylo na označení příslušnosti na uniformy, ovšem na druhou stranu zase sebou měli nejmodernější a nejdražší výzbroj elitních ruských jednotek).

Takže dle Vašeho chápání demokracie můžeme zanedlouho očekávat brzy domobranu Karlových Varů, která bude bránit zájmy utiskované ruské menšiny, kteroužto křivdu vzápětí napraví mega nezávislé referendum, kde se 99,8% obyvatel vysloví pro přičlenění Varů k Říši - tedy pardon, překlep, myslel jsem Rusku. Ta podobnost je určitě čistě náhodná...

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 18.03.14 08:00
avatar

Jeste je treba si ujasnit, z jakeho duvodu tam ta ruska domoobrana napochodovala. Kazda mince ma dve strany!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.03.14 18:37
avatar

Ale nikde jsem neslyšel ani nečetl, že by ti vojáci na někoho mířili při vhazování lístku. Naopak jsem četl, že představitelé Krymu předem zvali mezinárodní pozorovatele, aby přijeli a na průběh referenda dohlédli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 03:54

Skoro pod každým článkem o situaci na Ukrajine, ať už je českých serverech, nebo těch anglických, narazím na ohnivou debatu, ve které se z pravidla vyskytne nejstupidnější "argument" ze všech: "A když to můžou dělat amíci, tak proč by nemohli rusáci?". Vždycky, když tohle někde čtu, mám chuť poslat pisatele do léčebny pro mentálně choré. Odpověď na to je jednoduchá. V debatě o ruské anexi ukrajinského území, naprosto nekorektně provedeném "referendu" pod dohledem okupačních vojsk, nějaké Kosovo, Libye, Jugoslávie nezajímají NIKOHO, protože se debatuje o UKRAJINĚ. Debaty o těchto zemích probíhaly a probíhají jinde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 13:03
avatar

Přesně moje odpověď.Válka na Balkáně s mnoha tisíci obětmi naši vládu nechala zcela v klidu.A nechala ji v klidu i situace v Kijevě,kdy tam vznikle reakční vláda za dva dny bez jakýchkoliv voleb.Následovalo svržení prezidenta bandami Banderovců a s nikým to ani nepohlo.Tak co!

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 18.03.14 00:33

Spojené státy pro změnu házejí bomby na koho si zrovna umanou a nikoho se na nic neptají.Největší hrozbou pro světový malér jsou pravě oni a Izrael.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.03.14 00:32
avatar

Dobrý den, Ukrajina se vzdala jaderných zbraní (na základě mezinárodní smlouvy) a to výměnou za záruky bezpečnosti a nedělitelnosti svého území. Jediný, kdo tuto dohodu nyní porušil je Rusko. Referendum na Krymu proběhlo podle scénáře z Kremlu a má jen posvětit ruský útok a agresi - konalo se pod "dohledem" ruských zbraní. Rusové na Krymu měli svá práva a nikdo je tam neutlačoval. Nyní jsou v eufórii (asi jako kdysi sudetští Němci), ale asi je to přejde, až jim Ukrajina vypne dodávky energií (Rusko jim je zajistit ihned nemůže). No, a pokud by to bylo opět u nás - dosazení "správné" a poslušné vlády, patrně vlna emigrace, část obyvatel by otevřeně kolaborovala, většina by mlčela a někdo by skončil v kriminále. Musíme jen doufat, že tomu tak nebude. A Rusku nevěřit - to není strašení, ale životní zkušenost. Rusko nikdy demokratické nebude a je nutné si ho držet od těla. Zdravím!

doplněno 18.03.14 00:43:

gamapolis - tazatel položil otázku, která se týká Ruska (CCCP). Nejde o USA a Izrael.

Ale, svět může být rád, že jsou USA státem demokratickým.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 07:44

Račte prominout, ale tazatel položil otázku na CCCP, nikoli na Rusko. Z toho mi vyplývá závěr, že tazatel buďto provokuje, nebo je naprostý mimoň, který netuší, že CCCP od prosince roku 1991 neexistuje a tudíž ani nemůže nikoho napadnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gamapolis*
Datum: 18.03.14 18:29

Já předpokládám,že pisatel ví,že SSSR už neexistuje,ale reagoval jsem na příspěvek o rozpínavosti.USA to dělají prostě daleko chytřeji než Rusko ale fakt je ten,že atomově bomby shazovali Američané,bývalou Jugoslávii napadli Američané,Irák napadli Američané,Perský záliv napadli Američané,Afganistán napadli Američané.Pro změnu Izrael podporovaný Amerikou pálí střechy nad hlavou Palestincům.Rozpínají se prostě ekonomicky.A s tou americkou demokracíí bych byl opatrný.Po zvolení Obamy se chtějí jižní státy odtrhnout,jen se o tom moc nepíše.Už vidím jak americká vláda,by to dovolila.A nakonec před 50 lety zavraždit vlastního prezidenta v tak úžasně a všemi milované americké demokracii to je jen bombonek.Jejich demokracie spočívá hlavně v tom,že o ní neustále mluví a slovo demokracie říkají za každým pátým slovem.Pak se z toho stane pravda.Už Churchil říkal,že demokracie je jen nejmenší zlo.A já k tomu dodávám,že to řekl asi před 70 lety.Jestlipak by to řekl dneska?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 18:33

Ano, demokracie je pro mnoho lidí jen zaklínadlo.

Krleš - Světový mír - Pracující lid - Demokracie - ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 08:01
avatar

Nejsem si jist, ale ani armada SSSR ani armada Ruske federace nikam bez dovoleni neprisla. Tedy jestli myslite porovnavani 1968 a Ukrajina 2014.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel147ddd
Datum: 18.03.14 09:20

Samozřejmě, že v tom byla trošku ironie...Ale nebyla skrytá..., to snad každý vyčetl..

Máte to jako s předpovědí počasí na týden...Teď jim to sice vyšlo...ale kolikrát doroka to tak je? Věřím na předpověď na druhý den...a tu si mohu sám zjistit... podobné to je s to s tou POVOLENOU-NEPOVOLENOU návštěvou RuskaCCCP

...

vedete tu žapomomyší války mezi svojema výklady...a při tom každý ví kde je problém..Ten větší sežere toho menšího...proč ne, když se ubráníme..Smlouvy jsou hezký ale porušují seobcházejí když je potřeba..

Jediná možnost jak se bránit je buď spojencemukrajině to bylo houby platné a nebo držet pospolu...ale to by jsme museli být asi za oceánem...poněvadž i sjednocení musí mít pevné uzel...a to Unie mít nemůže, jelikost stále v ní jsou státy s různým myšlením..

Vždy jsou období válek a období míru...někdy to trvá 300 let někdy jen 40...to je různé...jestli si někdo míslý, že války už nebudou...a jeho se to nedotkne..tak ať buď odletí do USA a nebo ať se odstěhuje na pustý ostrov...

Rozhodně je ale štěstí, že USA jak už tu byo napsano je demokratické ať už se v jejich chování najdou vyjimky...

Problém našímstejně bychom s tím nic asi neudělali je to, že zapomínáme, jak se kdo k nám, či druhým choval...

Ano, mi chceme klid...jenže to je asi vždy naše přání...podle mě jsme moc přizpůsobivý.

Rozhodně jsem pro radary u nás a v Polsku...jenže jak jde čas tak i války se vyvíjejí... ať z německa, či z RuskaCCCP nám zas tak nepomohou..

Do háje...chcete mít tady každý svou pravdu...jeden tvrdí, že už CCCP . druhý zase, že CCCP dostalo pozvání.. apod.. Víte jenom to, se dočtete a přitom vše u jednacího stolu bylo jinak...

a přitom přesně víme na co jsem se ptal... a co když CCCP zase brzy bude? co mi víme co má Putin v úmysli..chce si udělat svoji unii?

přemýšlejme lidičky co může být za 10 let...já vím, to bolí..a stát chce abychom spíše víc pracovali...ale zkuste si to představit...

hlavně to chce osvětu u mladší generaci...když slyším o nových členech do KSČM, si říkám...že buď to jsou děti stavající děti. a nebo školství zklamalo...

hlavně ´´věřte´´ smlouvám ironie pro ty, co jsou moc chytlavý

Datum: 18.03.14 10:01
avatar

Hlavně nevěřte všemu, čemu chtějí abyste věřili. USA a demokracie, to mě pobavilo, Amerika se se..re všem do všeho, pod pláštěm ochrany bezbranných obyvatelů hájí vždy a všude své zájmy. Kdo tahá za nitky na Krymu a proč?, víte-víme, jen to co chtějí abysme věděli. Jestli si myslíte, že dnes se dovídáte pravdivé informace, je to velký omyl, ano v 89 vám (nám) trochu povolili vodítko.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gamapolis*
Datum: 18.03.14 18:55

Naprostý souhlas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 10:02
Ahoj. Můžu položit jednu otázku k tématu?
Pokud se tedy po výsledcích referenda připojí Krym k Rusku, co bude s těmi stávajícími obyvateli, kteří o připojení nestáli? Budou mít možnost se přestěhovat na jiné území Ukrajiny? Dostanou nějaké odškodnění a pokud ano od koho? M
doplněno 18.03.14 10:40: Díky Bene
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 18.03.14 10:26
avatar

Dobrý den, to dnes neví přesně nikdo a ukáže to až čas. Tatarské obyvatelstvo se odstěhovat nechce a počítá s tím, že bude zase vystaveno ústrkům. Ale, myslím, že kdo má tu možnost i rozum (bez ohledu na národnost) a nechce být pod Putinem, tak se odstěhuje. Odškodnění ze strany Ruska je iluze, ale možná to udělá Ukrajina. Ale, to je asi jen spekulace a počkáme si na další vývoj. Pokud je referendum demokratické, tak jeho výsledek společnost přijme bez problémů. V tomto případě to je pro neruské obyvatelstvo tragické. Zdravím!

doplněno 18.03.14 10:53:

miklous - nemáte zač. On ten vývoj může být různý, ale moc klidný asi nebude. Také může být i dost násilný. Přesně by Vám to řekl jedině Putin, který to má v hlavě už připraveno a chová se podle toho, resp. co mu následně demokratický svět dovolí.

Pokud se Rusku ustoupí, tak bude jen povzbuzeno k dalšímu kroku - a Rusko je stále stejné. Zná jen řešení silou.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 11:00

A když ožralý Ukrajinec Nikita připojil Krym k Ukrajině, ptal se někoho?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 10:56

A CCCP říkáte EU nebo USA?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.03.14 10:57

Znám jednoho světového četníka a to je Made in USA, který řeší demokracii a co kde bude na celé zeměkouli. O nás snad rozhodli na Jaltě a proto v 1968 nezasáhli.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 12:37

Pokud přijdou naši bratři , tak já osobně je budu vítat s úsměvem a s hlahví vodky. Nejlépe tou pančovanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: video
Datum: 18.03.14 16:43

Zajímavé video na youtube: 54 minuta - Ryba smrdí od hlavy (dokument) CZ

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 18.03.14 17:25
avatar

Kdyby nás chtěla nějaká velmoc obsadit, tak to nejspíš udělá, jako to bylo v minulosti vždy. Ale teď bych se nebál. Situace na Ukrajině je vyhrocená a dějí se tam blbosti, ovšem může za ně nejenom Rusko, ale z velké části i USA a EU. USA a EU tak dlouho ryly do tamních nepokojů, až se situace vyhrotila a dopadla tak, jak dopadla.

Rusko si především (jako velmoc) brání své zájmy - vojenskou základnu na Krymu. Tu má sice zajištěnou smlouvami, ale vůbec se Rusům nedivím, že se teď o osud smluv obávají. Kdyby samozvaná "nová vláda" Urajiny prohlásila, že je neuznává a jsou neplatné, tak co potom? Západ ukrajiny řve "do EU", tak východ zakřičel "do Ruska". USA a EU křičí, že odělení je neústavní, ale nikdo mi zatím neobjasnil, jestli ozbrojené převzetí moci v Kyjevě ústavní bylo.

Podle mě si na Ukrajině mocní hrajou a obyčejní lidi na to doplatí. Jako vždycky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.03.14 18:36

Rusko má především smlouvu na přítomnost 30 000 vojáků na Krymu. Čili jejich přítomnost není okupací. Stejně, jako přítomnost amerických vojáků na Okinawě nikdo nenazývá okupací Japonska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 19:03
avatar

Jenomže amici neprovedli bleskově demokratickou anexi Okinavy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 18.03.14 20:04

A jak se tam dostali?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.03.14 22:44
avatar

A jak se tam dostali?

Časem, až se dostanete do deváté třídy ZŠ, tak Vám o tom paní učitelka jistě poví. Vězte však, že to bylo v takové hooodně velké válce a nehráli si přitom na domobranu a už vůbec ne na demokratické volby.

Něco k přečtení třeba zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_o_Okinawu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demokracije
Datum: 18.03.14 19:32

Je důležtá vyrovnanost vojenských sil , proč? Pro mír.

Co potřebujeme-žít a jak žít. K tomu potřebujeme práci a mě naštve více, když někdo kecá o tom kolik míst nebude, když třeba něco nebude, momentálně třeba Amazon, ale míst pro koho?... Zase si namastí kapsy prac. agentury s ukačkama?! Nebo s jinýma? Viz sklady , jednoho kaufamarketu...tam je to o tisícech míst za nuzní mzdu, prac. agentury mastí kapsy, zaměstnavatel mastí kapsy, my utřem hubu s prac. místem a ten chudák cizojazyčnej je rád , že to místo má u nás přes prac. agenturu. Kde je chyba?

Chápejte o nás už dávno nejde, tady jde o busines, kolporace, developery...my jsme tupé stádo, kdyby volby mohly něco změnit, už by je dávno někdo zrušil. Politici slouží kolporacím.

Dejte mi moc nad měnou státu a nebude

mě zajímat, kdo dělá zákony...Rothsild

Nebo , kdo spí v demokracii, probudí se v diktatuře!

A k tomu si pustte písen demokracije, nebo cokoliv od Kryla a máte jasno!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 20.03.14 18:20

Rusáci nás neobsadí. Jsme v EU i NATO. Pokud by obsadili státy EU, bylo by to zesměšnění EU i NATO před celým světem, což samozřejmě nikdo nepřipustí. Navíc Němci rozhodně netouží mít za sousedy Ruský svaz.

Putin si nedovolí zasáhnout proti jakémukoliv státu v NATO či EU. Na to nemá ekonomicky ani vojensky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.