Co splnit jako OSVČ když jsem nevydělával

Od: Datum: 17.03.14 16:29 odpovědí: 4 změna: 31.03.14 19:04

Dobrý den,
nechal jsem se bohužel naverbovat do finančního poradenství v listopadu 2013 (už tam nejsem) a musel jsem si založit živnosťák (vedlejší činnost ke studiu). Za rok 2013 jsem nic nevydělal (nepočítám to, že jsem pracoval v továrně, než jsem se stal OSVČ. Červen-srpen) Teď když se mají odevzdávat daně stačí, že napíšu na FÚ krátký dopis, kde jim sdělím, že nemám žádný výdělek, zisk? Na OSSZ jsem potvrzení o studiu poslal...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jpe
Datum: 17.03.14 16:45

Musíte podat daňové přiznání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 17.03.14 16:53

Jak radil jpe, podáte daňové přiznání na normálním formuláři s částkou výdělku nebo dalších příjmech 0 Kč, v tom potvrzení o studiu. A protože jste se při založení živnosti registroval na OSSZ, podáte přiznání o příjmech 0 Kč, kde také vyplníte, že vaše záloha na příští období bude 0 Kč, a totéž na zdravotní pojišťovnu, s 0 Kč. I nula je číslo.

Formulář v excelu najdete na webu, vyplníte, vytisknete dvojmo, jednou odevzdáte, kopii si necháte potvrdit a uložíte si ji pro případnou kontrolu. Víc vám poradějí na FÚ, OSSZ, VZP nebo na jejich stránkách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.03.14 18:55

Pokud jste nic nevydělal, tak krátce na FÚ, ZP a ČSSZ oznámit, že jste nevykonával činnosat. A proč si tam nezavoláte?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzaf
Datum: 31.03.14 19:04

Dobrý den, když jsem také nic nevydělal, kam mohu zavolat, když mám Úřad v Ústí nad Labem a nevím, kam přesně na úřad volat? A opravdu by to stačilo? Prosím o pomoc. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.