Jaké spoření pro dítě

Od: Datum: 17.03.14 14:20 odpovědí: 7 změna: 02.04.14 14:48

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit jaký je nejlepší způsob spoření pro dítě? Brouzdám po netu a jde mi z toho hlava kolem-je toho mraky. Chtěla bych malému spořit tak 500kč měsíčně (až půjdu do práce, tak víc).Má cenu nějaké stavebko nebo je lepší spořící účet? Jakou společnost byste mi doporučili? Děkuju!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.03.14 14:31

Každý bude mít asi jiný názor, ale pokud moc nerozumíte investicím /podílové fondy aj./, tak nejlepší bude stavebko např. u Allianz.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.03.14 15:11

Zdravím. Čistě můj názor. Finanční poradci vám poradí vše z čeho mají nějaký bakšiš. Skutečnost je asi taková , že úroky vám spolkne inflace a to co vy dneska pracně uspoříte nemusí mít za 20 let žádnou hodnotu.Moje maminka si odtrhávala od úst , aby mi něco naspořila a když mi potom předávala peníze který celý život pracně spořila tak to byly moje dvě výplaty. Raději bych investoval do školy a celkového rozvoje dítěte , aby až bude dospělé se o sebe dokázalo postarat samo.

Ohodnoceno: 6x

Datum: 17.03.14 15:52
Dobrý den. Vzhledem ke státním příspěvkům je opravdu stavební spoření jednou z nejlepších variant. Obzvláště pro lidi, kteří se ve finančním trhu téměř neorientují. To nemyslím ve zlém, takových je nás většina ;).
Netuším jaké jsou Vaše poměry, proto raději jednu poznámku. Pokud tento produkt založíte na dítě, což bývá nejvýhodnější, pak při ukončení (když ještě dítě není v té době plnoleté) musí žádat oba rodiče a to i v případě, že spořil pouze jeden z nich. To může být problém, když jeden z rodičů "nefunguje" jak by měl... Doufám, že tato poznámka se Vás netýká a ani nebude. Je jen pro úplnost. M
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.03.14 19:23
Dneska bych si nad tím hlavu nelámal, klidně můžete spořit do strozoku, kde budou peníze kdykoliv po ruce a relativně v bezpečí. Ačkoliv se zdá stavebko nejvýhodnější, neni to tak. V konečném součtu bude úrok okolo 2.5-3% ročně ale za cenu, ze peníze šest let neuvidíte. Pokud vypovite dříve - sankce - a uz jste v minusu. Pokud navíc stavebko napíšete na dítě, s penězi nemůžete disponovat vůbec, předčasné zrušení pouze se svolením opatrovnickeho soudu. Pokud se chcete opravdu uvázat, co treba termínovaný vklad na cca 3-5 let, tam ty tři procenta ročně můžete mít taky. Ja bych volil obyčejný spořící účet, treba airbank, ingbank, equabank... kde máte nějakých 1.5% ročně, bez jakýchkoliv poplatků a hlavně peníze kdykoliv k dispozici! Opravdu nemá cenu řešit 1-1.5% ročně navíc... Kolik to je ročně z částky šest tisíc? Za to nekoupite ani maso na nedělní oběd...
Ohodnoceno: 1x

Od: vla321
Datum: 17.03.14 22:05

Stavební spoření je už dnes opravdu výhodné jen jako start k výhodnému úvěru na bydlení. Ovšem bydlet budou chtít i děti, takže bych to stavebko zas tak nezatracoval. Zkuste se informovat na "Zlaté spoření" od Modré pyramidy. Myslím, že mají ukončení bez penále a vedení zdarma. Ale státní příspěvky se při předčasném ukončení vrátit musí. Přečtěte si však smluvní podmínky, zda není někde zakopán pes. Pokud je malý opravdu ještě malý, tak investovat do bydlení nebude třeba ani za těch 6 let. Poud budete vkládat 500 Kč, nebude na stavebku úrok těch až 3,6%, jak slibují spořitelny. Toho dosáhnete jen když ročně dostanete maximální státní příspěvek. Doporučil bych pravidelné měsíční ininvestování do Otevřených Podílových Fondů, kde vklad i poměrně malé částky za delší čas přinese zajímavé výsledky a zhodnocení. Pokud jste klient České spořitelny, lze investovat přímo z internetového bankovnictví, kde pak máte také přehled o tom, co se s Vašimi penězi děje. Ale bez smlouvy a proškolení poradcem tam jsou dostupné jen jen fondy s nižšími výnosy (ale vyššími, než stavebko). Navíc, pokud máte podílové listy déle, než 3 roky, neplatíte daň z příjmu. Jinak se vše daní, i státní příspěvek u stavebka. Myslím, že na jejich webu je i Dámský investiční klub. Přeji Vám hodně štěstí a zdaru při rozhodování.

Od: sparky*
Datum: 18.03.14 14:08

Děkuju za odpovědi :). Malému ještě nejsou ani 2 roky a vim, že my teď budem šetřit a až on bude dospělý, tak to bude mít úplně jinou hodnotu :( . Asi si udělám spořící účet u airbank-na tu jsem slyšela jen chvály a pak mu budem z naspořených pomáhat na studiích nebo tak něco :)

Od: pedro83
Datum: 02.04.14 14:48

Zdravím, pěknej článek o různých spoření pro děti najdete zde: http://www.jaknafinance.eu/ja…jvyhodnejsi-sporeni-pro-deti/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.