Daně- přivýdělek na živnostenský list

Od: Datum: 15.03.14 21:41 odpovědí: 3 změna: 16.03.14 10:22

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s daňovým přiznáním. Minulý rok jsem byla 7 měsíců na rodičovské dovolené, 5 měsíců jsem byla zaměstnaná normálně na hlavní pracovní poměr a k tomu jsem si občas přivydělěla na živnostenský list. Chovám doma poníky a příležitostně, většinou u nás na jarmarcích, vozím na poníkách děti za drobný poplatek.

Od mého zaměstnavatele mám doklad k daňovému přiznání (výše příjmu, zaplacená daň, odvod pojistného), tak jak to bývá normálně. Tuto část do daňového přiznání uvést umím.

Nevím si však rady, jak a kam (do jaké přílohy) uvést přivýdělek na živnostenský list. Příjem si pečlivě zaznamenávám, byl tedy 14 000Kč. Výdaje spojené s chovem poníků byly 6 000Kč (výdaje jsou prokazatelné paragonem, jednalo se o koupi sena, ošetření veterinářem a návštěva u kováře) Můj zisk po odečtu výdajů byl tedy 8 000Kč. Musím tedy tuto částku uvádět v daňovém přiznání, platit z ní daň a zdravotní i soc. pojištění?

Děkuji za odpověď v.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.03.14 02:50
avatar

Uvést musíte všechny příjmy, dále musíte podat povinné přehledy. Ze zisku budete muset odvést zdravotní pojištění, sociální pojištění platit nebudete (zisk pod 60.000 Kč za rok).

doplněno 17.03.14 01:40:

Uško, reaguji na Vaše doplnění:

Změnilo se něco (uniklo mi něco)? Od kdy zanikla povinnost podat daňové přiznání v případě souběhu zaměstnání a podnikání?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 16.03.14 09:40

Danové přiznání podávát nemusít, musíte pouze dát čestné prohlášení FÚ. Přehledy na soc + zdrav podat musíte. Socáilní platit nebudete, zdravotní ano. Až váš příjem příští rok přesáhne 15 tis, nebylo by lepší uplatnit výdaje paušálem? Přemýšlejte.

Daňové přiznání je podle § 38 g zákona o daních z příjmů povinen podat každý, jehož roční příjmy (příjmy, nikoli zisk), které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

doplněno 16.03.14 10:37:

Při zaměstnání si můžete přilepšit nedaněným výdělkem do 6 tis z příležitostních činností atd,. Netýká se to výdělku na ŽL.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: len
Datum: 16.03.14 10:22

někde jsem četla, že přiznání musí podat každý, kdo si při zaměstnání vydělá víc jak 6 tis? par 38g?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.