Spatne vyplneni danove priznani

Od: Datum: 15.03.14 16:25 odpovědí: 5 změna: 16.03.14 03:45

Pri nastupu do zamestnani jsem podepisoval danove priznani.fialove papiry.Zamestnavatel vyplnil vsechny udaje za me, letmo sem si to precetl a podepsal.Kdyby tam treba udelali nejakou chybu, tk nemohl bych z toho mit nejaky nedoplatek nebo penale od FU?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 15.03.14 16:38
avatar

Pokud podava danove priznani podava zamestnavatel, ruci za nej.stejne jako, kdyz ho dela ucetni.

Toho bych se nebala. Delaji to i desitkam lidi ve firme, takze ucetni uz ma jiste praxi.

doplněno 16.03.14 10:31:

Na zaklade doplneni od inzinyrky a ivzez: pokud jste podepsal pouze danove prohlaseni a nenabidli vam, ze za vas udelaji dane, nebo pokud jste je o to nepozadal, zeptejte se mzdove uucetni.pokud vam ze zakona povinnost vznika, musel byste pak danove priznani udelat sam.k tomu pak jse potreba potvrzeni o zdanitelnych prijmech za rok 2013 od vsech zamestnavatelu, ktere jste vloni mel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jm*
Datum: 15.03.14 17:25

Je to jak píše cuca. Vy můžete být v naprostém klidu. Kdyby něco, odnese to ten ,kdo DP zpracovával.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alim®
Datum: 15.03.14 18:34

Vy jste podnikal, než jste nastoupil do zaměstnání? Vaše otázka je totiž ne zcela jasná. Proč jste podepisoval daňové přiznání při nástupu do zaměstnání? Míla

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.14 20:26
avatar

Vy jste podepisoval daňové prohlášení, a to je něco úplně jiného než daňové přiznání. Dost se divím, že zaměstnavatel do prohlášení něco vyplňoval. Je to asi z důvodu úspory času, ale mně vždycky stálo za to zaměstnanci vysvětlit, co která kolonka znamená a co tím podpisem uplatňuje. Kdysi, když jsem pracovala jako mzdovka, nám na školení řekli, že ukázat prstem na kolonku a napovědět, co zaškrtnout, můžeme, ale ať nás pánbu chrání tam něco psát místo zaměstnance. Je ve Vašem největším zájmu, abyste si podrobně a pozorně přečetl, co podepisujete. Vím, že praxe bývá jiná a že se často spoléháme na to, že zaměstnavatel to s námi myslí dobře a navíc že je neomylný. Oba předpoklady jsou zcestné.

Kdyby zaměstnavatel udělal ve Vašem prohlášení nějakou chybu, znamenalo by to patrně, že je Vám srážena daň v jiné výši, než by měla být. Nevím, kdo by nesl následky, ale nechtěla bych být v kůži té mzdovky. Pokud byste totiž prokázal, že ty údaje tam vepsala ona, byl by to její problém.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.03.14 03:45
avatar

Souhlasím s Inžinýrkou: Zaměstnavatel za nikoho nepodává daňové přiznání, to si každý podává sám.

___ V tomto případě jste podepsal prohlášení k dani ze mzdy. Pokud jste je před podpisem nezkontroloval důkladně, zajděte si za mzdovou účetní a zkontrolujte je nyní.

Na základě prohlášení Vám zaměstnavatel uplatňuje slevu na dani na poplatníka, případně na děti, studenta, manželku apod. Doporučuji si tyto věci kontrolovat a udržovat údaje aktuální.

doplněno 16.03.14 04:22:

Oprava: ... prohlášení k dani z příjmu ...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.