Společenství vlastníků bytovéhu domu / správa

Od: Datum: 15.03.14 07:38 odpovědí: 3 změna: 17.03.14 21:49

Bydlíme ve svépomocí postaveném družtevním domě před 50ti roky.Nebyli jsme schopni sestavit správce domu z majitelů a správy domu se ujalo bytové družstvo ŠKODOVÁK.Dohoda s tímto novým správcem proběhla na schůzce se 70% ůčastí.Nebyl učiněn žádný zápis s této schůze a nebyl písemně vydán.Asi po třech měsících se jedna část dohody přestala plnit s tím, že tak detailně ta domluva nestála.Máme právo požadovat písemnou dohodu se správcem a doručenou každému majiteli bytu? Informace o prováděných opravách,o výdajích na opravy a vůbec Jaká práva a jaké povinnosti s tohoto spojení vyplívají.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.03.14 08:17
avatar

Nevím, co přesně znamená že "se nepodařilo sestavit správce". V čele SVJ stojí výbor nebo jednotlivec - předseda, který řídí činnost SVJ. SVJ ke správě svého majetku může uzavřít mandátní smlouvu s nějakou institucí - firmou, která se zabývá správou nemovitostí, ve které se mandatář svému smulvnímu partnerovi zavazuje, že bude provádět správu nemovitosti ve smlouvě přesně popsané. Tato smlouva musí být samozřejmě písemná. Obsahuje zpravidla část, která zahrnuje služby technicko správní, služby ekonomické a účetní, způsob prováděnní činnosti mandatáře, placení služeb mandatáři apod. Smlouvu podepíše statutární orgán SVJ a jednatel správce.

Ze všech schůzí SVJ musí řídící schůze pořídit zápis, neboť co je psáno, to je dáno. Doporučuji důkladně se seznámit s obsahem občanského zákoníku, zejména od § 1194 a pokusit se na internetu najít vzor takové mandátní smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.03.14 09:59

Trochu zmatečné, pokud jste družstvo, tak tomu velí družstvo, tak jak se ujalo? Nebo jste SVJ a máte správce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: minato*
Datum: 17.03.14 21:49

Pokud jsou spoluvlastníci bytového domu, je pak taky možné, že SVJ mají, ale vůbec o tom nemají ponětí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.