nepořádek po kominících

Od: Datum: 14.03.14 16:29 odpovědí: 11 změna: 17.03.14 15:43

Dobrý den, jsem kominík a předevčírem jsme s kolegou čistili komín u jedné paní. Při čištění komína se trochu sazí vysypalo u kamen, což je u této práce zcela normální. Poprosil jsem ji o vysavač abych po sobě uklidil a to odmítla. Odmítla nám zaplatit celou částku za čištění s tím, že zbytek peněz bude sloužit jako náhrada za nepořádek. Večer mi však volala že má špinavou sedačku i koberec a že po nás žádá 1500 Kč na čistírnu. Při odchodu z jejího domu byl nepořádek jen jak jsem již zmiňoval u kamen a vůbec ne po celém bytě jak paní tvrdí. Teď po nás žádá 1500 Kč a v případě nevyhovění vyhrožuje soudem. Chtěl bych se tedy zeptat jak postupovat a jestli má v tomto případě nějaké právo na náhradu této škody za kterou se necítím být zodpovědný. Nerad bych tímto problémem pošpinil jméno naší firmy. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.14 16:50

Nezaplatila Vám za objednanou práci? Poslal bych jí upomínku a info o tom že máte po lhůtě splatnosti nárok na úrok z prodlení . To že kvůli Vám měla nejaké výdaje bude muset dokázat zřejmě u soudu . Je ale dobré , ještě před prací , zákazníka informovat o možném riziku úniku nečistot netěsnostmi komínového systému .

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.03.14 17:14
Jit do protiutoku a zadat zaplaceni za praci. Je logicke, ze znecisteni muze hrozit a kvuli tomuto soud? Smesne
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 17:33

Upřímně, čekal bych, že po sobě řemeslník poklidí. Ne že by se to po nem mělo blýskat, ale hrubý bordel že odstraní (pokud se nedohodneme jinak). A také bych rozhodně nechtěl, aby mi ničil sazemi můj vlastní vysavač.

doplněno 15.03.14 02:22:

Martino, jak píše i jirkaa, saze jsou mastné a ulpívají v cestě sání. Běžný domácí vysavač je určen na vysávání prachu, drobků a pod. Používat ho na saze, nebo např. na zbytky suti je v rozporu s návodem k použití, tedy i se záručními podmínkami.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.03.14 17:45

Prosím? Ničil vysavač sazemi?*smich*

doplněno 14.03.14 18:07:

Jirko2, chápu, že saze nejsou nic moc, ale člověk v domácnosti kolikrát vysaje mastnější a horší věci, než právě saze. Nevěřím, že by jedno vysátí sazí za x let zničilo jinak dobrý vysavač, pokud se potom vysavač třeba propláchne, vyčistí.

Přijde mi to, že lidi holt hledají problémy i tam, kde nejsou.

doplněno 14.03.14 19:09:

Věřím, že 100x nic zabilo slona. Věřím, že takovou spoušť by vyavač nezvládl, proto bych to prvně asi padesátkrát zametla a umyla vysála bych až ten zbytek.

Ale pokud je to jednou, a navíc proto, že mně! netěsní komín, a nejsem schopná pořídit ani nějakou plachtu, tak to jendo vysátí nezabije ani mě, ani vysavač.

Datum: 14.03.14 18:02

Saze jsou mastné a olepí potrubí vysavače,hadici. Budete při každém vyměnění pytlíku s odpadem umazaná.Mikroprach ze sazí bude zanášet i mikrofiltry Vysavač pořád špinavý i když ho budete umývat..Vlastní zkušenost.Jsou vysavače na popel a ty by slušný a zodpovědný řemeslník měl mít u sebe.Vysaje i po zedníkovi.

doplněno 14.03.14 18:49:

Takhle jsem dopadl s odborníkama na frézování komína.Museli jsme vymalovat a vyčistit celý dům.PO velkém kraválu vrátili 5000Kč.Firma Stavby komplet Ostrava.Proč bych si měl ničit své věci. Když za službu jsem zaplatil.100 krát nic zabilo slona vážená pani.

Datum: 14.03.14 23:06

jenže frézování komína je jiná liga ...

Datum: 17.03.14 10:41

Davide po každém řemeslníkovi by měla být odvedena kvalitní práce a pořádek pokud se nedohodnu jinak. Platím přeci já.Ty bys taky za nekvalitní práci platit nechtěl.A za druhé je to jeho nejlevnější reklama.Komu mohu doporučit ty své ,,frézaře"?

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 17.03.14 15:43

Svým vysavačem nech si vlastník vysává co chce, ale kominík ho čistit nebude, že?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.14 17:58

V první řadě paní jistě ví ,že jí netěsní komín měla si to zajistit...ale nestalo se tak a saze jí vlítly do bytu ...Náš kominík má svůj vysavač a co jsem se divila i v kotelně po sobě uklidí ,když vymetá komín u kotle ...

To ale nic nemění na tom, že by vám neměla zaplatit ,asi na vás chce hojit zaplatit čištění sedačky a koberce ...nakonec by si mohla i dát vymalovat na vaše náklady to už je fakt přehnané...*hi* Myslím, že jen vyhrožuje k soudu to určitě nedá .Dohodněte se s šéfem ,aby vám malý vysavač pořídil ...za tahanice to pro podruhé nestojí .

Ohodnoceno: 3x

Od: hop®
Datum: 14.03.14 23:55

Rozumná firma by automaticky měla odhadnout nebezpečí znečištění, nábytek zakrýt a olepit, vždyť 20m2 igelitu stojí okolo 16ti kaček a na jednorázové použití stačí.

Půjčovat si cokoli od zákazníka také jménu firmy nepřispěje, někdy si od stálého zákazníka dovolím půjčit třeba šroubovák, který pak bez známky použití vrátím. Vysavač po vyluxování sazí bude vykazovat známky použití, o tom snad debatovat nemusíme.

@kominik vyžádejte si od Vaší firmy vysavač a spotřební materiál na zakrytí. A Váš šéf ať si zakrývání i hrubý úklid a odkrytování započítá do ceny zakázky. Pokud si to neprosadíte, očekávejte další průšvihy...

Ohodnoceno: 5x

Datum: 17.03.14 15:26

Zdravím . Vše už tu bylo řečeno .Jenom bych dodal, že by nebylo špatné si pro příště připravit něco jako smlouvu o dílo , kde by bylo jasně napsané co se vše může a nemůže a kde by zákazník při předání práce stvrdil podpisem , že vůči vám nemá žádné pohledávky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.