Směnečný platební příkaz - platnost

Od: Datum: 14.03.14 09:21 odpovědí: 3 změna: 14.03.14 22:38

Dobrý den,

chtěl bych se zde poradit, dotyčný mi nezaplatil peníze, které jsem mu půjčil. Měl jsem sepsanou směnku. Podal jsem ji na soud a přišlo mi vyjádření od soudu, že mi má dotyčný částku zaplatit do 15 dnů. Slíbil mi, že mi bude peníze splácet.

Pokud by mi peníze nesplácel, jakou splatnost má tento směnečný platební příkaz, aby mi nepropadnul a mohl jsem se případně později obrátit na exekutorský úřad?

Je to možné třeba i za 1rok - 2roky?

Děkuji pěkně


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.14 09:31
avatar

No především bych se nespokojil slibem a písemně bych domluvil splátkový kalendář. Vidím to tak, že tím by byl ten platební příkaz využit a už by neproadl, na jeho místo nastupuje splátkový kalendář. Nevím, jsem laik, ale rozhodně, znovu opakuji, bych se nespokojil dohodou "per hubam" (i když i ta by mohla být platná a vymahatelná, pokud by byla potvrzena svědecmy nebo možná i jinak (konkludentním jednáním? Tím, že by podle něj zašal splácet?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.03.14 20:51
avatar

Jenom poznámka ke splátkovému kalendáři. Rozhodně by měl obsahovat klauzuli o okamžité splatnosti celého zbytku dluhu při včasném nezaplacení splátky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: helly
Datum: 14.03.14 22:38

Zajímalo by mě, zda pokud by mi dotyčný nevrátil peníze do 1 roku, mohu tento platební příkaz použít k tomu abych jej mohl podat na exekutorský úřad?

Děkuji

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.