Prestava me bavit

Od: Datum: 14.03.14 08:30 odpovědí: 14 změna: 22.03.14 09:43
Ahoj,
Je mi 20,mam pritele a jsme spolu 8 mesicu.Ja jsem na gymplu a muj pritel pracuje a tady se nachazi kamen urazu.Pracuje jako strojnik v jedne nejmenovane firme a odjizdi kazdy tyden asi 100 km pryc a v patek se vraci na vikend domu.Nejdriv mi to nevadilo.Prijel po tydnu,uzili jsme si vikend a zase odjel.Jenze ted si uz musim priznat,ze me to prestava pomalicku bavit.On je skvely chlap a miluju ho,ale asi bych chtela "vic" nez ho mit jen na vikend(samozrejme po te,co je doma s rodici a chce si tech par dnu uzit i s nema,coz ale chapu).Treba dneska-mamka chtela jed za brachou,ktery bydli cca120 km daleko.Nejdriv jsem rekla,ze nepujdu teda do skoly a pojedu s ni,vratime se v nedeli.Pritel mel puvodne prijed totiz az pristi patek.Nakonec mi vcera zavolal,ze prijede dneska.Byla jsem dost na vazkach,ale vedela jsem ,ze by me stvalo,ze bych prijela v nedeli,byla s pritelem na par hodin a "sbohem za tyden".Zustala jsem doma,mamka jela smutna sama a ja jsem ted smutna,jestli jsem neudelala chybu a nemela jed s ni za neterinkou a synoveckem.Pritel dneska prijede zase az vecer ...Jak by jste se zachovali vy?
P.S.Jeste jednou zduraznuji,ze pritele mam moc rada,jen bych ho "chtela vice".A to me unavuje,kdyz to stale nefunguje.
Prace ho tam nebavi.Nerad tam jezdi,ale je to prace a penize potrebuje,nemuzu mu to zakazat.
Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 14.03.14 08:36
Pokud se s ním nechcete rozejít tak dokud mu nenajdete alternativu k jeho práci tak těžko něco nadelate.
doplněno 14.03.14 08:38: Jsem se svou holkou jednou za 14dni a to ještě jen přes den. Co já bych dal za každý vikend... Takže asi tak... Lásce neporučíš. Když se ale máme sejít tak jde všechno stranou.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.03.14 08:39

Jak sama rikate, z neceho musi zit. Jestli chcete situaci resit, tak mu zkuste pomoci sehnat praci v okoli. Chapu Vas, ze Vam pritel chybi a chtela by jste byt s nim. Nejlepsi bude si s nim sednout a zkusit najit moznosti. Dale muzete vydrzet az odmaturujete a treba si najit praci tam, kam jezdi on.

Od: cvrcek111
Datum: 14.03.14 08:53
Taky me sve to,ze se musim vzdat sve rodiny za cenu toho,ze s nim chci byt aspon o tom vikendu.Sice to nejde rict ani vikend uprimne.Vidime se vlastne jen skoro na vecer.Znate to,prijede domu,chce byt taky s rodici,pak fitko a kdo vi co jeste.Proste bych s nim chtela byt co nejvic to jen jde.On to vidi asi jinak.Nez jsme spolu zacali chodit,tak mel normalni praci.Pracoval od 7 do 15hod.A videli jsem se i pres vikend a nikdo nic nemusel obetovat.V te praci kde je ted mel pracovat do konce roku 2013 a vidite,mame brezen a vsechno beze zmen.Uz x krat mi slibil,ze uz jsou to posledni dny a bude pracovat tady.A nic...
Datum: 14.03.14 08:53
Ahoj. To že chceš svého přítele víc je pochopitelné. Že tě mrzí dilema bratr x přítel -> také.
Po osmi měsících z vašeho vztahu začíná vyprchávat chemie. Teď se teprve uvidí, jestli jste pro sebe stvořeni.
Pokud ano, pak začnete hledat možnosti, jak být více spolu. Například, až dostuduješ (nevím zda uvažuješ o VŠ), můžeš hledat práci v místě jeho práce. Můžete se tam spolu odstěhovat. Nebo si může přítel hledat práci blíž. Je to těžké, ale varianty řešení jsou.
Do té doby budete prožívat vztah intenzivněji. Protože jste si vzácní a pak si každou minutu spolu užijete více, než kdybyste se viděli denně. Navíc máš čas na kamarádky a své zájmy. I to má své kouzlo... ;) M
p.s.: jak to vnímá tvůj přítel?
doplněno 14.03.14 09:02: naufrago: škoda, že vám nemohu dát bodík. Už by tam byl... M
doplněno 14.03.14 10:20: Píšeš, že jsi s ním šťastná, že si rozumíte, že máte stejné koníčky... To je velmi cenné. Je to víc, než možnost jít do kina i ve středu, nebo možnost "pochlubit" se před spolužáky. Najdi si na tom výhody - například více času na studium, nebo (jak už jsem psala) fakt, že vám nehrozí nuda, protože se na společné chvíle oba moc těšíte. Partneři, jejichž vztah prošel zkouškou, si sebe vzájemně více váží a neřeší pak každou kra..nu. Já vím... ale něco za něco. Drž se a jestli ti za to stojí, tak ho netrap (neříkej nic, co by tě pak mohlo mrzet). M
Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.03.14 09:14
Jeho to taky (podle me trapi)ze to tak je.Proto o neho nechci prijid.Cini me stastnou,ale jen pres vikend,kdyz jsme spolu.Rozumime si a provozujem vylety na kole,vyslapy a tak.Ale trapi me,ze me jako me vrstevnicky nevyzvedava ze skoly,nechodime pres tyden do kina,..
Od: naufrago*
Datum: 14.03.14 08:54

To je pěkné dilema. Myslím, ale, že stojíte před rozhodnutím, jestli se s ním rozejít a nebo se s jeho pracovním režimem smířit. Když se s ním rozejdete, budete s ním paradoxně ještě méně, než teď. Když se s tím smíříte, bude to - předpokládám - pouze na čas, jednou budete spolu a Vy budete vědět, že máte doma chlapa, který dokáže setrvat v práci, která ho nebaví a je daleko, jen proto, aby "uživil rodinu". To je pro mne známka spolehlivosti. Mohl by hodit nohy na stůl a čekat, která zábavná práce blízko jeho bydliště mu přilítne pod nos...

Hledá jinou práci v okolí bydliště? Jestli ne, zkuste se mu svěřit se svými pocity. Neříkala bych, že Vás to nebaví, spíš že Vám chybí, máte pocit, že tím Váš vztah trpí. Může pak bez nátlaku hledat jinou práci blíže a Vy budete mít jistotu, že až se nějaká najde, bude vše OK.

Datum: 14.03.14 10:48

Ahoj.

Otázka zněla: Jak by jste se zachovali vy?

Odpověď: Zachoval bych se úplně stejně jako ty. Mám přítelkyni, která přes týden studuje VŠ, domů jezdí až v pátek a věnuji jí, co nejvíce času to jde, protože víkend hrozně rychle uteče a zase mi odjede, s rodiči je už jen minimálně-v pátek odpoledne, v sobotu dopoledne a v neděli večer, jinak jsme stále spolu, buď u nich doma nebo u nás doma nebo někde venku nebo na výletě, v zoo, na bazéně... Pokud má prázdniny, tak jsme spolu denně, jen si odskočím odmakat 8 hodin do práce a jsme zase spolu. Pokud by chtěla jet někam daleko beze mě, tak bych byl hodně naštvaný, takže by buď byla doma a nebo bych jel já s ní, je to na domluvě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.03.14 10:55

Můj přítel bydlí ještě dál, než ten tvůj. Pracuje někdy i přes víkend, já občas také, vídáme se pouze o víkendu a někdy pouze jeden den. Taky bych přítele chtěla více, ale bylo by to sobecké, požadovat, aby nešel do práce, aby dělal to a to.

Ale miluju ho, takže budu dojíždět nadále, stejně jako on za mnou. Funguje to právě proto, že se máme rádi, a letos to bude 5 rok. 120 km nás nemůže rozdělit:).

Datum: 14.03.14 11:08

Vztah by se měl nějakám způsobem vyvíjet, pokročit kupředu. Měli byste spolu dělat věci, které páry spolu dělají, mít společné činnosti. Tím nemyslím pouze sex. A to vy nemáte. Přešlapujete na místě. Musíte vymyslet, jak si zařídit společný život až školu dokončíte. Plánovat, snít. Taková "víkendová" láska musí někam, směřovat. Mít perspektivy. Jinak je ubíjející.

Datum: 14.03.14 11:32

Ahoj. Chápu, že pokud má člověk někoho rád a záleží mu na něm, chce s ním strávit i více času. Ve vztahu by měli být spokojeni oba dva. Je to o kompromisech, situaci by se měli umět podřídit oba dva a snažit se hledat řešení, aby to vyhovovalo oběma. Není dobře, aby se neustále podřizoval jen jeden tomu druhému. Komunikujte o tomto problému s přítelem. Pokud mu na vás záleží a má Vás rád, jistě se nad tím zamyslí a bude hledat řešení, aby Vás neztratil a váš vztah se upevňoval. Vím, že práce se těžko shání, ale pokud ho ta současná nebaví, měl by se pokusit hledat práci jinou, která by nebyla takovou překážkou ve vašem vztahu. Pokud bude v tomto směru vyvíjet snahu a opravdu řešení hledat, mějte trpělivost. Nejde to ze dne na den. Zkuste si lépe zorganizovat na sebe čas, když už spolu můžete být. Protože se vídáte málo, měl by mít váš vztah přednost před vším ostatním, má-li vydržet.

Datum: 15.03.14 12:27
Vcera se pritel vratil z prace na vikend domu.Prijela jsem pro neho kolem 19 hod a odvezla ho k sobe domu.Prespal u me a rano,protoze si zase domluvil fusku na sobotu(v praci je kazdy den,i kdyz je doma) sel do prace.Vezla jsem ho rano na pul8.Ackoli,mam rodice,kteri mi moc nedovoluji abys u neho spala ja,poprosila jsem je opet dneska,ci by u nas pritel mohl spat.Dovolili mi to.Priteli jsem okamzite s radosti napsala,jak se veci maji.A odppvedel zhruba toto:"Jsem jeste v praci,pak ti zavolam a domluvime se,mamka uz vcera rikala,ze se ji po me styskalo.".Ja samozrejme chapu,ze ma rodinu,ale co absolutne nechapu,kdyz chce byt i s nema,proc si bere praci i na vikend?Copak s maminkou chce v noci spat v loznici...Nechci a doufam,ze nejsem stihacka,ale zrovna tohle me dobiji.Ja se vzdavam vlastni rodiny,abych s nim mohla byt co nejvic a on si mysli,ze jeho mama je snad jedina,ktere se po nim styskalo...Poradte

Od: radilanonym
Datum: 14.03.14 17:14

Ber to pozitivne, budete se vidat casteji, polezete si na nervy a za dalsich par mesicu papa. Takhle jste si vzacneji, uzijete si spolu prijemne vikendy a kdyz prijde nekdo z vas dmu z prace/skoly nastvany netaha to na toho druheho. Budes se o nej denne starat, prat mu, varit, uklizet po nem, poslouchat kdyz prijde nastvany? Zkus si predstavit jak by to bylo, kdyby jste spolu byli denne. Jak to mam takhle s manzelkou uz hodne dlouhou dobu a jsme v pohode.

Od: hanysseq*
Datum: 22.03.14 09:28
Budte rada ze vubec mate pritele, ktery Vas ma rad a i po takove dobe se za Vami vraci. Alespon se na sebe vice tesite :). Ja osobne se s byvalou pritelkyni take videl 1-2 do tydne, ale za to jsme si spolecne chvile nadmerne uzivaly. Zkuste mu naznacit, zda-li by nebylo lepsi zkusit si praci najit pobliz a nejak mu sdelit, ze ho chcete mit vice doma :)
S pranim pekneho dne FapHanys.

Datum: 22.03.14 09:43

Musíš si zvykat. Za totáče chodili kluci na vojnu, Češi pokud možno co nejdál na Slovensko. Kluci, které jsem znala, skončili v Malackách, Nitře, Košicích. A Slováci zase tady. Taky bys ho 2 roky neměla, kolikrát se první opušťák povedl až za velmi dlouhou dobu.

Navíc - studuješ gympl. A to je vlastně příprava na VŠ. Uplatnění přímo z gymplu je takřka mizivé. Proto Tě zřejmě bude čekat VŠ. Takže nebudeš pořád jen se svým milým. Ne kvůli jeho práci, ale kvůli Tvým studiím.

Ber to tak, že právě odloučení může Vaši lásku prověřit. On je v práci daleko, ale dělá. Vydělává. Myslím si tedy, že je na něj spolehnutí, žádný flákač to nebude. Jen nechápu, proč se nesnaží najít si práci blíž ke svému bydlišti. Měl by po starostech on i Ty.

Je od něj hezké, že svůj čas rozděluje mezi mamku a Tebe. Má pěkný vztah s matkou, tak na ni nežárli. I ona ho chce vidět, popovídat si s ním.

Pokud vám to vydrží, jednou budete spolu pořád. A je klidně možné, že to, co bys dneska chtěla, Ti poleze na nervy.

Slyšela jsem, že "ponorková nemoc" je velice častá u manželů, kteří odešli do důchodu. Dříve se tolik neviděli, každý ve svém zaměstnání a najednou sedí spolu doma a lezou si občas na nervy.

Ono je dobré všeho s mírou. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.