Náhrada škody za ukradené kolo

Od: Datum: 13.03.14 13:33 odpovědí: 3 změna: 13.03.14 20:01

Zdravím, pracuji v budově, kde máme pronajatou kancelář. Před 14-ti dny mi zde někdo ukradl kolo. Měla jsem ho zamklé k trubce v budově mého zaměstnání a přišel nějaký prefít a jednoduše odcvakl zámek a kolo mi ukradl. Momentálně jsem ve fázi, že čekám co na to policie, ale moc šancí nedávám.

Slyšela jsem, že se na krádež během zaměstnání se vztahuje nějaké pojištění zaměstnavatele: pojištění na blbost nebo pojištění za škodu způsobenou při výkonu povolání.

Nevíte někdo náhodou, zda mám nějaké právo žádat o náhradu způsobené škody když se to vlastně stalo v pracovní době a v budově kde pracuji?

Moc děkuji za případné komentáře.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 14:13

Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale platilo, že zaměstnavatel odpovídá za kolo jen tehdy, pokud bylo odstavené a zamčené na místě k tomu určeném zaměstnavatelem. Takže pokud dotyčná trubka není nějakým výnosem určená jako místo k odkládání kol zaměstnanců, máš smůlu a zaměstnavatel za škodu neodpovídá.

doplněno 13.03.14 22:40:

Platilo, že za auto nebo motorku neodpovídá, ale za kolo (uložené na určeném místě) ano. Ale přiznávám, že se to mohlo změnit, je to už hodně let co jsem do tohodle dělal.

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 13.03.14 20:01

to jethro, neplatí a zaměstnavatel za dopravní prostředky neodpovídá! Takže ani za vlastní trubku.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 13.03.14 14:26

Vizte zákoník práce, Odpovědnost zaměstnavatele ... neuspějete.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.