Soudni žádost o výživné

Od: Datum: 13.03.14 11:59 odpovědí: 3 změna: 13.03.14 16:11
Pokud jsou manželé nerozvedeni, kdo může požádat o výživné na nezletilé dítě žijící ve společné domácnosti? Kdokoli z nich, nebo i oba? A jak pak rozhodne asi soud?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 12:11
avatar

Opravdu myslíte výživné? Pak si laicky myslím, žádá ten, kdo má soudně svěřené dítě do péče.

§ 85 odst. 1 zák. o rodině, § 96 odst. 2 zák. o rodině, podle něhož výživné nelze přiznat, jestliže by to bylo v rozporu s dobrými mravy.

doplněno 13.03.14 12:15:

http://www.kdejsitato.cz/vyzivne/vyzivne-pro-deti.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 16:11
avatar

Zákon o rodině platil do 31. 12. 2013, od 1. ledna 2014 platí NOZ.

doplněno 13.03.14 16:14:

------- Viz: Výživné (NOZ, § 910 a další)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.03.14 12:16
avatar

Tak rozvedeni být nemusíte. Já žádala o předběžné opatření před rozvodem, ale to je již nějaký pátek. A jestliže jste zatím ve společné domácnosti, tak žádá ten, kdo se stará o jídlo,nákupy a ošacení dítěte. ALe to je jen laicky řečeno. Defacto můžete oba, ale ne najednou .To neprojde myslím.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.