Vrácení daní za rok 2013

Od: Datum: 13.03.14 10:40 odpovědí: 3 změna: 13.03.14 17:11

Dobrý den.

Chtěla bych se zepat jak je to u mě s vrácením daní za rok 2013. Od ledna do června jsmem byla studentkou.V září jsem nastoupila na úřad práce,ale od 15.9. jsem si sehnala práci.Byla to klasická pracovní smlouva,ale jen na dobu určitou,konkrétně do 20.12.2013.poté jsem znovu nastoupila na úřad práce.nepobírám žádnou podporu v nezaměstananosti,protože jsem absolventka.Zajímá mě,jestli mám nárok na vrácení daní za rok 2013,jestli ano,tak zda mám žádat já,nebo ten zaměstnavatel,co jsem u něj pracovala,nebo úřad práce.Nevím o tom nic.Děkuji za podrobnou odpově´d.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jindrac*
Datum: 13.03.14 13:20

Dobrý den, nárok na vrácení daní za rok 2013 máte. U svého posledního zaměstnavatele v roce (u Vás jediného) jste si měla požádat o vrácení daní do 15. 2. Protože už je po tomto termínu, požádejte bývalého zaměstnavatele o vystavení potvrzení příjmů. Pak si na netu najděte daňové přiznání a potřebné údaje si v tomto formuláři doplňte. Po automatickém výpočtu si přiznání vytiskněte, nezapomeňte na str. 4 podepsat a napsat kam chcete přeplatek vrátit a odneste nebo pošlete na příslušný FÚ podle místa bydliště. V dubnu Vám přeplatek vrátí. Pokud budete mít problém, napiště mi na mail. Zdraví a úspěch přeje Jindra.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cuca®
Datum: 13.03.14 15:13
avatar

A to vse, pripominam, do konce tohoto měsíce. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 17:11
avatar

Protože jste pracovala pouze u jednoho zaměstnavatele, nemáte povinnost podávat daňové přiznání. Tzn., že se na Vás nevztahuje ani povinnost podat je do 31. března t.r. Rozhodnete-li se přiznání podat, můžete to učinit i po 31. březnu.

Předpokládám, že jste u zaměstnavatele podepsala prohlášení k dani z příjmu, a že Vám zaměstnavatel už slevu na poplatníka uplatnil. Pak by bylo otázkou, zda za Vás zaměstnavatel vůbec nějakou daň odvedl (daň lze vrátit maximálně do výše odvedených záloh).

Pokud jste ale měla příjem vyšší než cca 10.300 Kč hrubého měsíčně (do příjmu cca 10.299 Kč pokryje sleva na poplatníka celou daň), odvedl zaměstnavatel daň a pak by se Vám měla odvedená daň vrátit.

Daňové přiznání se vyplatí podávat, pokud je co vracet.

Zjistíte-li, že se Vám letos nevyplatí daňové přiznání podávat (že by vratka byla nulová nebo velice nízká), můžete daňové přiznání za r. 2013 podat (pokud bude odvod daně vyšší) v následujících 3 letech (přiznání lze podat až 3 roky zpětně).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.