Přehled o příjmech

Od: Datum: 13.03.14 09:48 odpovědí: 2 změna: 13.03.14 17:30

Dobrý den.

Mám vedlejší prac. poměr na ŽL. Když jsem loni odevzdával na OSSZ Přehled o příjmech a výdajích OSVČ, tak mi paní řekla , že příští rok již nemusím nosit "Potvrzení o době trvání zaměstnání pro účely posouzení výkonu SVČ".

Na letošním tiskopise, ale je toto stále vytištěno. Je tedy třeba jej podávat? A také ještě dotaz, je-li třeba potvrzení o studiu před 18-tým rokem pro účely daňového přiznání. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.14 16:07
avatar

Vytištěno to tam je, ale Váš pracovněprávní vztah je v databázi správy evidovaný. Referentka oddělení OSVČ si může nahlédnutím ověřit, že zaměstnání trvá, je tedy nadbytečné, abyste tuto skutečnost ještě zvlášť dokládal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.14 17:30
avatar

Poopravím Vás: Pojem ŽL se už několik let nepoužívá a na základě živnostenského oprávnění lze pouze vykonávat SVČ - tedy podnikat vlastním jménem a na vlastní náklady (= "nemáte vedlejší pracovní poměr na ŽL").

Potvrzení o studiu se dokládá v případě, že vedle slevy na poplatníka uplatňujete i slevu na studenta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.