Jak dát příteli prostor a neubližovat mu?

Od: Datum: 11.03.14 23:30 odpovědí: 6 změna: 12.03.14 11:13
Dobrý den,
dlouho jsem přemýšlela, jestli sem vúbec psát a jak to zformulovat, ale řekla jsem si, že to zkusím.
Jak asi někteří víte, je mi něco přes 15 a múj přítel je o 6 let starší. Chodíme spolu víc než rok a vidíme se zhruba dvakrát měsíčně. Je to můj první vztah a moje chování se mi trochu vymyká z rukou.
Odmala jsem citlivější, nikdy jsem neměla pořádné kamarády a moc si nevěřím. Možná to je ten důvod, proč jsem se na přítele tak strašně upnula. Voláme si na skypu, píšeme téměř pořád, což většinou není problém, přítel se mnou touhu po komunikaci sdílí a přes den je to v pohodě, máme co na práci apod.. Večer už je to ale horší. Před spaním si tak hodinku píšeme a já velmi často propadám různým náladám. Není to většinou jeho chyba, ale jsou to myšlenky typu "nejsem pro něj dost dobrá, jsem malá (nepramení z věkového rozdílu jako takového, ale z toho, že nemůžu dělat to co on), jsem hloupá..." on samozřejmě všechno vyvrací, ale mě vytáčí cokoliv řekne nebo udělá a mám potřebu mu dát sežrat úplně všechno, ale ve stejné chvíli si hrozně nadávám, říkám si, jak odpornej člověk jsem a že si to nezaslouží. Nikdy se ale nedokážu hned uklidnit. Za chvilku to přejde, případně zabere něco co přítel řekne a já zkrotnu, všechno mi cvakne a omlouvám se. Toto se děje klidně několikrát do týdne, jindy zase vůbec.
Další věc je, že nedokážu zkousnout, že se mi méně věnuje, když je někde pryč, protože mám pocit, že já si na něj čas udělám vždycky. Což je možná pravda, protože bych kvůli němu zahodila cokoliv.
Vím, že mi to nebude odpouštět na pořád a já o něj nechci přijít, tak s tím chci něco udělat, ale nevím jak... Všechny moje dosavadní pokusy byly bohužel neúspěšné.
Jenom dodám, že nějaké zájmy mám, ale nejsem nejaktivnější člověk na planetě.
Zní to takhle hrozně (a taky je...), ale nevím, jak to jinak vyjádřit.
Předem děkuji za reakce.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: batnflai
Datum: 12.03.14 00:06

Myslím že byste si měli navzájem nappsat co vám na vás dvou vadí,nebo co od sebe očekáváte...Potom to spolu probrat,co by šlo a co ne... :) vím že to není moc k otázce,ale podle toho co jsi psala,tak mi to přijde trochu sobecké ( z jeho strany)... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agathexp*
Datum: 12.03.14 11:13
Všechno to máme už dávno za sebou. ;)
Ale že je sobecký si nemyslím.
Od: halma
Datum: 12.03.14 01:33

Šest let není velký věkový rozdíl, ale v patnácti je dost citelný. On to vidí očima dospělého muže a ty očima dítěte. Nezlob se, ale ani sex neudělá z dítěte ženu. Tvoje reakce jsou třeba přehnané, ale on tě má rád právě proto. Třeba. Nesmíš si s tím lámat hlavinku a brát to, jak to je, nebo jít od toho. Ale tady ti nikdo radu nedá, musíš sama vědět co chceš. Za rok, za dvě léta se budeš smát své pošetilosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 07:45
avatar

Na tohle je jediná rada: Nedělej nikomu to, co bys nechtěla, aby oni dělali tobě. *hej* Nejsi zvířátko, které ihned projevuje své nálady. Máš určité volní vlastnosti, od slova vůle, tak se ovládej a kontroluj. Nic jiného nelze.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.03.14 08:57
avatar

Nevíš jak? Prostě zatni zuby a počítej do deseti, než řekneš nebo napíšeš něco, co toho druhého bude mrzet. A pokud nejsi schopná řídit svoje chování, tak počítej s tím, že ho tvé nálady a "že mu to dáváš sežrat" brzy dost otráví a pouze vlastními hloupými řečmi a náladami se připravíš o fajn kluka.

Druhá věc - že ty bys všechno zahodila a vždycky si na něj uděláš čas, je tvoje věc. Nevyžaduj to samé ale po dospělém chlapovi, který se kvůli rozmarům patnáctileté holky rozhodně nevykašle na své kamarády a koníčky. Pokud to po něm budeš vyžadovat nebo budeš nepříjemná, aby teda viděl, jak jsi uražená a naštvaná, tak je to opět pouze cesta k rozchodu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: agathexp*
Datum: 12.03.14 11:12
Děkuju. Pokusím se to nějak ovládnout. Vím, že máte ve všem pravdu, jenom se to moc hezky nečte. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.