Dlužné nájemné a poplatek z prodlení

Od: Datum: 11.03.14 21:39 odpovědí: 3 změna: 12.03.14 12:32

Dobrý den,

můj bývalý manžel před vyklizením a vrácením bytu městu, nezapkatil nájemné za poslední měsíc ve výši 9982,- Kč, jednalo se o září 2010, je cizinec a v Čechách již není a ani jí nevím, kde je a o tomto dluhu jsem neměla vůbec tušení, město vyvolalo soudní řízení a jelikož jsme byli v době uzavření nájemní smlouvy manželé, soud rozhodl, že společně a nerozdílně musíme uhradit dlužnou částku a penále z prodlení. Nikdy jsem na své jméno a moji adresu žádnou výzvu či upomínku, nebo vyúčtování neobdžela, zjistila jsem, že tyto upomínky i předžalobní výzva byly adresovány úopuze na jméno mého býv. manžela. V soudním spise jsem se docetla, že z částky 9982,- Kč počítají penále za období 1,10,2010 - 31,3,2011 částkou 11240,- Kč, je tato suma správně, mě vychází cca 4500,- Kč a mohu u odvolacího soudu argumentovat tím, že jsem o dluhu nevěděla, v té době jsme již byli rozvení, ale v majetkovém vypořádání máme, že nájem bytu přejde po rozvodu na mne, předtím jsem v bytě již rok fakticky nebydlela a skutečně došlo k 30.9.2010 k předání bytu městu.

Velice děkuji za odpověď

Marie

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 23:08

Dobrý večer,

řekla bych, že Váš výpočet je správný - dlužíte 182 dní, poplatek z prodlení je 2,5 promile z dlužné částky za každý den, penále by mělo být 4.541,81 Kč. Nepřipočítali Vám soudní poplatky a nebo neměli jste ve smlouvě vyšší částku na poplatek z prodlení? Eva

Ohodnoceno: 0x

Od: almalen*
Datum: 11.03.14 23:19

Dobrý večer,

děkuji za vaši odpověď,

ve smlouvě je pouze 2,5 promile z dlužné částky, až u soudu jsem poprvé uviděla vyúčtování za byt: 9982,- dlužné nájemné za záží 2010, vráceno 4850,- přeplatek za služby a naúčtováné 11240,- jako poplatek z prodlení, to bylo na dvou upomínkách, které byly adresovány jen na mého býv. manžela, soud proběhl minulý týden, předtím jsem neměla o nějakém dluhu ani ponětí, nyní je částka k zaplacení celkem, včetně soudních výloh 37 tis. Kč

Marie

Datum: 12.03.14 12:32

Ahoj. Problémek se stane, ale je ho třeba urychleně řešit. Doporučuji, rozhodně navštívit správce městských bytů a domluvit si ,splátkový kalendář. Někdy se podaří tu částku i snížit při pravidelném splácení. Můžou jí část odpustit. Některá města ty potíže dost brzo přesouvají na soudypřez své advokáty a tím se to vše potom prodražuje. Ale, je pravda, že někteří lidé, nějak včas nereagují na nastalé problémy. Rozhýbají se až po doručených obsílkách exekutorů. Nedej bože návštěvách. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.