Ex dela problemy

Od: Datum: 11.03.14 20:42 odpovědí: 5 změna: 12.03.14 01:14

Dobrý večer, přátelé,

je to již téměř půl roku, co jsem se rozešla se svým ex přítelem. Bydlela jsem ve svém bytě a on s rodiči. Při rozchodu jsem se rozhodla odejít z města, ve kterém jsem žila takřka kvůli němu, s tím, že mi narhl, že si u něj mohu uložit věci, které nutně nepotřebuji, abych neměla tolik stěhování.
A já husa! jsem na to přistoupila. Mám tedy v bytě rodičů mého ex tři obrovské krabice s kuchyňskými spotřebiči, jarním a letním kompletním šatníkem a dalším vybavením, celková hodnota je jistě přes 100,000,- Kč.
Již několikrát jsem ho důrazně upozornila (jak při osobních setkáních, tak na fb či sms), že bych si pro věci ráda poslala stěhováky. Nejdřív odmítal, že mi přece věci naloží a s kamarádem dovezou sami. Dnes už mi píše věci typu "nechci se domluvit, jsi hnusná... domyslete si nadávky, jaké chcete, všechny již jistě použil) a odmítá mi moje věci vydat.
Současně sleduje moje profily na sociálních sítích všemi možnými způsoby, neustále mi píše, je opravdu hrubý a obtěžuje mě 24/7.
Jak mám postupovat, aby byla pravděpodobnost, že svůj majetek ještě uvidím, co nejvyšší? Kdybychom žili v Americe, jistě už bychom byli dávno před soudem, ale jsou na to v ČR pravidla?
Děkuji předem za každou radu! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 11.03.14 21:02

máš od těch věcí účtenky? pohroz mu že nahlásíš krádež věcí, a uvidíš jak rychle ti je přiveze

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 21:38

Stejně tak pokud Vás obtěžuje a nadává, vklidu to nahlašte na PČR.

Také se to nesmí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 22:20
Zdravím. Byl by problém se domluvit přímo s jeho rodiči? Jsou to majitelé bytu a nemají důvod vám vaše věci zadržovat. Možná by bylo dobré se s nimi domluvit na poslední chvíli v době, kdy vás ex nebude doma. M
Ohodnoceno: 2x
 
Od: halma
Datum: 12.03.14 01:13

Účtenky snad pomohou u spotřebičů, ale na šatník zapomeňte To by musely být extra kousky hodnotou tak 10 tis/kus. Je divné, že jste si při stěhování nevzala to kuchyňské vybavení, ono se ho do 100 tis včetně oblečení moc nevejde. Myslím si, že máte holt smůlu. Soudit se můžete, ale těžko budete dokazovat, advokát a soudní poplatky budou asi vyšší, než hodnota věcí, které vysoudíte. Rada: jak řek Vlasta Burián, ani tu slinu mu nedaruju! Prostě od ex odcházím na ex, co je moje beru sebou. Tak snad příště

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 01:14
avatar

Jít na to oficiální cestou. Musí být prokazatelné jaké věci zadržuje a že je zadržuje proti tvé vůli. Bez důkazů může tvrdit, že jsi je vůbec vydat nechtěla, nebo třeba že o žádných věcech neví, že jsi ho vůbec nekontaktovala, vymyslí si cokoliv. Není důležité, co je pravda, záleží jen na tom, co lze dokázat. Napsat mu doporučený dopis do vlastních rukou a v něm ho seznámit s tím, že si v nějakém termínu vyzvedneš svoje věci - dát tam třeba rozmezí jednoho týdne a požádat o sdělení, kdy se můžeš stavit. Stejný dopis poslat také jeho rodičům - majitelům nemovitosti, kde je tvůj majetek zadržován. Vše jasně formulovat. Ideálně vyhotovit i soupis svých věcí, které si hodláš odvézt. Potom záleží na tom, jak se zachovají. Když věci vydají, je to vyřízené, pokud ne, máš v ruce důkaz. Potom už nebude problém podat na policii trestní oznámení - není možné si přisvojit, resp. odmítnout vydat cizí věci v hodnotě 100 tisíc Kč. Trestní sazby z hlavy neznám, ale pokud mají jeho rodiče v hlavě alespoň nějaký mozek, pochopí o co jde a věci vydají.

Druhou věcí je stalking, kterého se ex dopouští. To bych asi doporučil začít řešit až z něj dostaneš ty věci. Veškeré důkazy potom posbírat a opět podat trestní oznámení. Stalking je dnes trestný čin.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.