Průvodní dopis

Od: Datum: 11.03.14 19:06 odpovědí: 7 změna: 12.03.14 15:49
Dobrý večer,
chci odpovědět na jistou pracovní nabídku a je tam kolonka "průvodní dopis".Otázka zní,co by takový průvodní dopis měl obsahovat?
Děkuji a hezký večer

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 19:22
avatar

Pár vět (perfektní češtinou)!

Jak napsat průvodní neboli motivační dopis?

Průvodní neboli motivační dopis vás odliší od ostatních kandidátů a může se stát konkurenční výhodou. V motivačním dopise personalistovi stručně sdělte, proč by firma měla zaměstnat zrovna vás. Pošlete jej jako text odpovědi na inzerát na Prace.cz nebo e-mailem společně s životopisem.

Co napsat do průvodního dopisu?

1. Hned do první věty uveďte, na jakou pozici odpovídáte a kde jste se o ní dozvěděli,

2. Stručně napište, v čem můžete svými znalostmi a zkušenostmi danou firmu obohatit,

3. Zdvořile požádejte o osobní setkání a napište, kdy a jak vás má personalista kontaktovat.

Tipy a triky:

Popište stručně a výstižně pracovní dovednosti a zkušenosti. Vyberte ze své praxe maximálně tři důležitá sdělení.

Pro každou pracovní nabídku, o kterou usilujete, napište originální průvodní dopis. Obsah sestavte na míru dané firmě a pozici.

Pozor na překlepy, klišé a lži! Formulujte dopis věcně, pozitivně a na závěr si ho přečtěte "očima personalisty". Zaujal by vás takový kandidát?

V dopise můžete uvést kontakt na někoho, kdo s vámi pracoval a může o vás podat reference.

doplněno 11.03.14 19:37:

Článek pak ještě pokračuje příkladem motivačního dopisu a příkladem životopisu. Pokud znáte někoho, kdo se tímto zabývá, poraďte se, a pokud si nejste jistý češtinou, nechte si dopis překontrolovat i vícekrát, musí být prostě dokonalý.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: luke238
Datum: 11.03.14 19:24
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 19:50
avatar

Zdravím. Dovolím si navázat na Martinu a přidávám zdroj, kde si můžete přečíst článek celý a třeba se Vám bude hodit i ten zbytek článku:

http://www.prace.cz/poradna/p…t-zivotopis-a-pruvodni-dopis/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.03.14 21:58
avatar

Hlavně se neřiďte vzory, které najdete kdekoliv v internetu, včetně výše uvedených odkazů! Vzory z internetu berte jako odstrašující příklad, tak by průvodní dopis nikdy vypadat neměl. Alespoň ne v případě, že o místo máte skutečný zájem. ____

Chcete-li místo získat, musí být průvodní dopis originální, musíte jej napsat na míru firmě, v níž se o místo ucházíte. To nemůže splnit žádný vzor.

Není pravda, že by se v průvodním dopisu měla uvádět jenom tři důležitá sdělení. V průvodním dopise zdůrazněte své největší přednosti a rozveďte vše, nač nebyl dostatek prostoru v životopisu.

____ Představte si sám sebe na místě zaměstnavatele a zamyslete se nad tím, co by Vás přimělo toho kterého uchazeče pozvat na pohovor, případně koho z uchazečů vybrat.

Vyberete si/pozvete na pohovor uchazeče, který sice splní to, co radí nejrůznější portály, ale vlastně se o něm nic nedozvíte, protože používá otřepané fráze?

Nebo dáte přednost uchazeči originálnímu? Takovému, který si na nic nehraje, nepoužívá "šablony", neopisuje a do průvodního dopisu + životopisu napíše vše, co Vás zajímá?

Pokud byste si vybral toho druhého, zapomeňte na špatné (často i věcně a gramaticky chybné) vzory z internetu!

doplněno 12.03.14 03:30:

Martino, asi Vás to překvapí, ale já jsem ragovala právě proto, že jsem si ty odkazy pročetla, a proto, že s nimi zkušenosti z druhé strany.

Všechny ty odkazy, rady i vzory jsou k ničemu.

Víte, co z nich chodí personalistům na stůl /do PC? Jeden dopis jako druhý ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.03.14 22:15
avatar

První odkaz jsou rady a tipy, ve druhém je vzor, to ano, ale nad ním je jasně napsáno, že každý dopis musí být originální a přizpůsobený pozici a firmě, kam žadatel píše.

Ve vší úctě, než zkritizujete příspěvky druhých rádců a defacto označíte jejich rady za zbytečné a k ničemu, nejdřív si ty odkazy přečtěte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 05:21
avatar

Nenapadlo mne, že by někdo mohl mou reakci vnímat jako kritiku rádců a/nebo rad. Pokud mám k radám/rádcům připomínky, píši je přímo. Šlo mi o kritiku "radících" webů a vzorů (a věřte, že jsem jich pročetla hodně včetně těch odkazovaných zde).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.14 15:49
avatar

Pokud chcete odpovídat na nabídku pracovního místa, v průvodním dopise bych jen stručně vyjádřila o jaké místo mám zájem a na jakou nabídku odpovídám, může být eventuelně označena nějakou značkou, tu je důležité tam uvést a k průvodnímu dopisu bych zcela určitě přiložila CV> životopis, ze kterého se o Vás vše dozví (´vzdělání, praxe atd.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.