Podvodné pronajímání

Od: Datum: 11.03.14 12:40 odpovědí: 2 změna: 11.03.14 18:00

Dobrý den,

pokud mám podezření na podvod realitky vůči pronajímateli nemovitosti za účelem jejího následného prodání. Co se dá dělat?

Co všechno může makléř provést, aby donutil majitele k prodání a ne pronájmu? Jaká je tam možná strategie? Můj případ-nemožnost uzavřít v pořádku žádnou nájemní smlouvu do nájemního domu. Úmysl makléře otrávit jen život? Je to nejmíň psychický nátlak. A navíc spolumajitel, který mu úmyslně přizvukuje, protože je úplně mimo, strašně důvěřivý. Ale bohužel, vše je v jeho režiji. Při podespisování smlouvy se snažím být obezřetná, ale ty jeho přesvědčování, že bude všechno v pořádku, že jsem paranoidní.

Opravdu, myslím, že se obávám na místě. Nájemníci, kteří jsou jinde dlužníci na nájemném. Slyšeli jste o výpovědi z nájmu den po uzvaření smlouvy? To se umí jen u nás. Jiní zase sociální případ, kde každý nájem dostanete jen po x tém škemrání, škemrání na sociálce atd.. Asi 5 takovýchto nájemních bytů. Viz jiný můj příspěvek ještě tu na poradně.

A problémy se smlouvami, ve smyslu makléř je lhář, v smlouvě jsou chyby, které mají poškodit dům. Úplně všechno jako nějaká reality show. Nestačím hledět.

Myslím, že pokud je to pravda, že se někdo na nás domluvil, ti lidi by měli jít opravdu do vězení. Sehnat na ně důkazy nějak, jestli jsou čistí nebo ne, šlo by asi o 2 makléře. Pořád je šance, že ten problémista je jen spolumajitel. Nejraději bych toho makléře dala sledovat, telef. hovory atd.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.03.14 12:47
avatar

Asi bych řekl známému, ať vezme mikrokameru se zvukem a jde si tam zkusit najmout ten byt. Pokud ho budou tlačit někam jinam, než jste vy dal instrukce, je to jasné porušení smlouvy a můžete hledat jinou realitku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 18:00
avatar

Podvodným pronajímáním by bylo podvodné jednání majitele nemovitosti. Jedná-li takto RK, nejde o podvodné pronajímání, ale o nedorozumění mezi RK a majitelem nebo o podvodné jednání RK.

Předesílám, že o RK nemám o RK valné mínění, budu-li mít možnost se službám RK vyhnout, nepoužiji je.

Pokud ale nevím více, připouštím i možnost nedorozumění mezi majitelem nemovitosti a RK. Může jít o nejdnoznačnou smlouvu nebo nejedoznačné jednání spolumajitelů (ev. něco jiného). Je-li spolumajitel příliš důvěřivý a přitakává-li všemu, může RK vycházet z různých pokynů, což může vést k popisovanému stavu.

Jak je sjednána odměna pro RK? Nemá RK více z toho, že má byt/nemovitost v nabídce, než by obdržela za sehnání nájemce?

RK mají větší provize z prodeje (oproti nájmu), možná proto se snaží RK byt/y nepronajmout a následně Vám nabídnout zastoupení při prodeji. Ale to je jenom dohad, musela bych vidět smlouvu a mluvit s makléři.

Každopádně bych doporučila si smlouvy před podpisem od RK vyžádat k prostudování a zkonzultovat je s právníkem, ke kterému máte důvěru (nespoléhat na právníka RK).

------- Poznámky: Nechci se RK zastávat, ale protože k nim sama nemám důvěru, nechtěla bych všem "nasazovat psí hlavu".

Za ty sociální případy a vymáhání nájemného RK podle mne nemohou, Těžko po RK požadovat, aby zájemce o nájem dostatečně "prokleply".

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.