Platba SIPO

Od: Datum: 10.03.14 19:27 odpovědí: 9 změna: 11.03.14 13:29
avatar

Dobrý den,

dnes mi přišel mail od Skylinku, že bych měl začít platit nějaký servisní poplatek za základní programy u kterých Skylink sliboval, že budou navždy zdarma. Je to od nich docela podraz, ale co se dá dělat. Zaplatím tomu zmetkovi, ať se má aspoň někdo dobře. Ale zajímalo by mě jak to funguje, když se platí něco přes SIPO. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Skylinku akorát stačilo, abych uvedl spojovací číslo našeho SIPO. Ten jsem na stránkách Skylinku zadal, potvrdil a prý je už vše vyřízeno.

Moje otázka zní - to je jako všechno? Nemusím nikam chodit, inkaso potvrdit, něco podepsat atd.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.03.14 19:32

ne, když zadáte platbu přes SIPO, tak chtějí akorát nahlásit nějaké číslo ze SIPA, a to je všechno...platba za skylink vám přijde asi až v sipo za březen, nic nikam už hlásit nemusíte

doplněno 10.03.14 20:33:

všechny platby máte na SIPO rozepsané, přibude tam kolonka skylink...a kolik kč...teoreticky ano, když zná někdo spojovací číslo může zneužít, ale když se přihlašuje platba přes sip, tak se hlásí i jiné údaje (zákaznické číslo, rodné číslo nebo číslo skylink karty apod...)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.03.14 20:16
avatar

To jako fakt? Takže když nám někdo ze schránky šlohne papírek "Rozpis bezhotovostní platby SIPO" na kterém je mimo jiné uvedené i to spojovací číslo a to pak někde nacvaká, tak mi pak budeme vesele platit bůh ví za co?

Od: cuca®
Datum: 10.03.14 20:38
avatar

Jak ctu, kde muzu, take nalezam to same.sdeli se ten 10mistny kod sipo.ovsem, stejne byste se mel zeptat v bance na limit penez, na ktere je sipo zrizeno.(inkasni limit)abyste tam mel dostatecny limit pro strzeni te platby navic.

Takze pokud ten limit neni nikterak zavratny, riziko velkeho zneuziti asi nehrozi, i kdyby ten kod nekdo zneuzil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.03.14 20:47
avatar

Vše ( energie, nájem, UPC, denní tisk) platím přes SIPO, všude jen nahlásím číslo SIPO a víc se nestarám, další měsíc už je platba zahrnutá, platím z účtu a na email mi každý měsíc příjde lístek SIPO s tím, že bylo uhrazeno. Pokud vám lístek SIPO chodí poštou, platíte za něj myslím 5 Kč. Pokud nějakou službu rušíte, tak po zrušení u oné společnosti už platba v SIPO není, nic nikde nemusíte hlásit a podepisovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.03.14 21:04
avatar

Tak to je mazec... Se divím, že tohle není nijak ošetřený, kor v dnešní době...

Datum: 10.03.14 22:02
avatar

Firmy, které zadávají platby do SIPO neobcházejí domy a nekradou lidem rozpisy SIPO. Kromě toho stačí v bance vhodně nastavit limit pro platbu SIPO. A pokud platíte hotově na poště, můžete uhradit jen část ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pukuml*
Datum: 10.03.14 23:50
Sipo je ještě služba vzniklá za socialismu, kdy nebyl rozšířen platební styk. Každý dostal výplatu v sáčku, protože bylo třeba platit elektřinu, plyn, telefon, nájem atd, tak se toto soustředěné inkaso platilo přes poštu, kdy se z výplatního sáčku vzaly peníze, lístek sipo, zaplatilo se to nfs poště. Pošta jako prostředník rozeslala platby na správná místa.
Normální je dnes platit tak, že dáte souhlas s inkasem přímo z bankovního účtu protistrane. existují účty v bance za 0 kč. Ale někdo k tomu ještě potřebuje prostředníka, poštu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.03.14 11:15
avatar
Souhlasím. Lépe je zadat trvalý příkaz ve svém bankovnictví . Pak nemůže nastat situace jako mně, kdy můj dodavatel plynu od začátku měsíce nedodává plyn, ale platbu přes sipo ja zrušit nemůžu, to může jen on. NA MÉM SIPU!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pukuml*
Datum: 11.03.14 13:29

Presne tak, toto je názorná hloupost a nedokonalost SIPO a platba pres poštu jako prostredníka. Pokud vám tam dodavatel bude ze SIPO inkasovat (muže to být samozrejme i nedopatrením než schválne! nebo treba úctovat jinou než domluvenou výši záloh!), když u nej už nejste (stává se též napr. u UPC), tak s tím budete mít potíže. Zkuste jít na poštu a reknete jím, chci zrušit "to SIPO od plynáren/UPC". Reknou vám, jó, pane, to my nemužeme, to si musíte domluvit s dodavatelem plynu, my jsme jen prostredník (což je pravda, sbírají víc plateb do jedné a následne to zase rozesílají). Jediné, co mužete na té pošte udelat, je požádat o vynetí té konkrétní platby ze SIPO (za poplatek samozrejme), a to budete delat a opakovat tak dlouho a chodit na poštu každý mesíc, dokud ten dodavatel neprestane inkasovat. Nádhera. Paráda. Proste automatický bezstarostný bezhotovostní platební styk jak vyšitý.

Pozor, pokud byste ale sami ze své vule se rozhodli a zaplatili SIPO o tuto cástku nižší, tak je to SIPO tak geniální služba, že to pošta neprovede a nepošle peníze tem dodavatelum, kterí jsou v porádku!

Takže dnes platit odberatelum jedine príkazem k úhrade, trvalým príkazem k úhrade nebo souhlasem k inkasu (souhlas k inkasu je vhodný pro promenlivé cástky strhávané dodavatelem, typicky treba mobilní operátor, stanovím maximální cástku). Je již k dispozici dostatek bank, které vás nekasírují poplatkem za položku, príchodzí/odchozí platbu, zmenu príkazu a mužete mít úcet za 0 Kc.

Samotné SIPO císlo zrušit nelze, musíte ho nechat vymrít tím, že z nej ostraníte všechny ty platby. Pak prestane chodit ten SIPO lístecek. Následne mužete zažádat o vymazání vašeho císla z databáze SIPO, musíte se ale odvolat na zákon, který reší zpracování osobních údaju. Jinak by to pošta snad zrušila sama až za 4 nebo kolik let, kdy tam nebude pohyb.

Kdo chce SIPO, tak prosím, kdo chce kam, pomozme mu tam.

Jediná výhoda, která pravda existuje, je ta, že nekdo tocí/platí SIPO pres vracecí kreditku a v tom prípade dostává 1-2 procenta zpet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.